Koszty związane z adaptacją lokalu to przedział pomiędzy 60 a 200 tys. zł. Do tego dochodzi zakup urządzeń, które w zależności od tego, czy są nowe, czy używane, kosztują 45-85 tys. euro.
Zwrot z inwestycji następuje po 2-5 latach.
Wtorek
24.07.2012
Perfect Clean ocenia nie tylko atrakcyjność położenia lokalu, ale także jego możliwości techniczne.
 

Perfect Clean działa na rynku od 1996 roku. Spółka otworzyła na razie 39 pralni, w tym 13 franczyzowych. Do końca roku planowane są trzy kolejne otwarcia. Wśród usług oferowanych przez Perfect Clean znajdują się: czyszczenie chemiczne oraz pranie wodne każdego rodzaju odzieży, narzut i kołder. Franczyzobiorcy zajmują się również renowacją odzieży skórzanej, czyszczeniem dywanów i maglowaniem pościeli.

– Największy potencjał mają pralnie mieszczące się w dużych miastach. Jednak te zlokalizowane w mniejszych miejscowościach również mogą być atrakcyjne. Wszystko zależy od oferty centrum handlowego, w którym planujemy pralnię, i od zapotrzebowania na usługi pralnicze w danej miejscowości. Doświadczenie przyszłego franczyzobiorcy w handlu i usługach może być pomocne, ale nie jest konieczne. Partnerom zapewniamy szkolenie, w trakcie którego omawiamy wszelkie aspekty prowadzenia biznesu pralniczego – mówi Bożena Tabor, wiceprezes zarządu Perfect Clean.

Firma przekazuje partnerom projekt pralni, montuje również wszystkie urządzenia, które objęte są gwarancją. Obok znalezienia odpowiedniego lokalu o powierzchni 55-80 m2 istotne jest, aby spełniał on specyficzne wymogi techniczne. Z tego powodu łatwiej jest uruchomić pralnię w nowo budowanym obiekcie niż w lokalu adoptowanym po innym profilu działalności. Zdarza się też, że franczyzobiorca na własną rękę znajduje lokal, który spełnia wymogi i może w nim powstać pralnia. Placówki Perfect Clean powstają nie tylko w galeriach handlowych, ale również w pobliżu osiedli i ruchliwych ulic. W takich przypadkach istotna jest dogodna lokalizacja w ciągu komunikacyjnym i koniecznie parking w pobliżu.

(dw)