Prawo apteczne wymaga otwarcia apteki na powierzchni miniumum 80 m2.
Środa
02.07.2014
Franczyzobiorcy Arniki dobierają asortyment w zależności od lokalizacji swojej apteki.
 

Kiedy w 2009 roku pochodząca z Olsztyna sieć aptek Arnika decydowała się na pozyskiwanie franczyzobiorców pod logo firmy działało 15 punktów. Dzisiaj franczyzodawca może się pochwalić 17 aptekami własnymi i 28 licencyjnymi. Ostatnie otwarcie miało miejsce w Galerii Bursztynowej w Ostrołęce. Franczyzobiorca prowadzi tam biznes na powierzchni ponad 130 m2, dzięki czemu możliwe było uruchomienie apteki samoobsługowej.
- Dążymy do tego, żeby większość naszych aptek miała format samoobsługowy. Wśród naszych franczyzobiorców przeważają osoby, które uruchamiały aptekę z naszą pomocą od podstaw. Przyjmujemy jednak do sieci także apteki, które już funkcjonowały na rynku – mówi Ewa Wesołowska, koordynator ds. franczyzy.

W Aptekach Arniki znajduje się szeroki wybór dermokosmetyków wielu marek.
- W doborze asortymentu bierzemy także pod uwagę, czy w okolicy nie znajdują się specjalistyczne przychodnie, ponieważ dostosowujemy asortyment właśnie pod przychodnie działające w okolicy – wyjaśnia Ewa Wesołowska.

Od kiedy w 2012 roku zakazano aptekom możliwości reklamowania się, jedyną dopuszczalną formą wyróżnienia się jest wyłącznie oznakowanie zewnętrzne apteki oraz napis informujący o godzinach otwarcia. Zatem apteki mogą walczyć o klienta wysoką jakości obsługi klienta i atrakcyjnymi cenami.
- Mamy wynegocjowane korzystne warunki handlowe, te same dla aptek własnych oraz franczyzowych. Posiadamy apteki zarówno w Rzeszowie, Jeleniej Górze (obie prowadzą partnerzy) jak i w Białymstoku (punkt własny). Jesteśmy w stanie dotrzeć z naszym know-how oraz ofertą do przedsiębiorców z każdej części Polski – zapewnia Ewa Wesołowska.

Przystąpienie do sieci aptek Arnika wiąże się z koniecznością wdrożenia jednolitych standardów – od identycznych fartuchów dla personelu, mebli, oznakowania logotypem sieci, aż po sprawdzone skuteczne standardy obsługi pacjenta. Kwota inwestycji w biznes zależy od powierzchni lokalu. (dw)


POPULARNE NA FORUM

Prywatna przychodnia lekarska: Popyt na zdrowie

Przychodnia lekarska to dobry biznes, ale do tego trzeba mieć dobrych wyróżniających się specjalistów takich jak spotkamy w Aloe Med mój ulubiony okulista aloemed.pl

25 wypowiedzi
ostatnia 19.10.2018
Triceps.pl odżywki i suplementy

watches for men -- mens watches -- womens watches

10 wypowiedzi
ostatnia 11.10.2018
Psychoterapia

http://franchising.pl/forum

7 wypowiedzi
ostatnia 11.10.2018
Preparaty odchudzające

hej, ja ostatnio kupiłem prostownice, nie wiedziałem, że złe prostowanie może niszczyć włosy, dzięki poradom link w...

42 wypowiedzi
ostatnia 10.10.2018
Prywatna przychodnia lekarska: Popyt na zdrowie

Moim zdaniem absolutnie warto. Zgodzi się ze mną każdy, kto chociaż raz próbował dostać się na wizytę u neurochirurga na fundusz ;)

25 wypowiedzi
ostatnia 09.10.2018
Witaminowe eldorado

Dużo wutamin mają suplementy takie jak olej z czarnuszki https://sklep.spirulina.pl/produkty/olej-z-czarnuszki-egipskiej korzystam na codzień i muszę powiedzieć żę na...

9 wypowiedzi
ostatnia 02.10.2018
Wyspa handlowa z suplementami diety (G-Supplements)

Ja suplementuje się olejem z czarnego kminku zawsze w koktajlu po treningowym...

11 wypowiedzi
ostatnia 02.10.2018
Preparaty odchudzające

Podam wam link gdzie można więcej dowiedzieć się o zaletach spiruliny https://www.spirulina.pl/algi/spirulina/spirulina-wlasciwosci-ktore-potwierdzono.html

42 wypowiedzi
ostatnia 02.10.2018