29.08.2014

Większa baza klientów

Wielu partnerów WGN prowadzi po dwa oddziały w tym samym mieście lub w najbliższym regionie - mówi Leszek Michniak, prezes WGN Nieruchomości.

Ilu franczyzobiorców posiada WGN? Który region Polski jest najbardziej nasycony waszymi biurami?
Grupa WGN posiada ponad 80 oddziałów w Polsce i zagranicą. Najwięcej naszych przedstawicieli działa na Śląsku – 10, natomiast najmniej na wschodniej ścianie Polski. Jednak biura, które funkcjonują w tej części kraju, na przykład w Białymstoku, Suwałkach czy Rzeszowie osiągają bardzo wysokie przychody. Ostatnio do Grupy WGN przystąpił przedstawiciel z Lublina.

Leszek Michniak, prezes WGN Nieruchomości Fot. WGN Nieruchomości

Ponad połowa biur WGN rozszerzyła swoją działalność o inne usługi, np. kredyty, wyceny, projekty czy home staging.
Leszek Michniak, prezes WGN Nieruchomości

W wielu branżach franczyzodawcy chwalą się, że ich partnerzy zarządzają nawet kilkoma placówkami, czy w branży nieruchomości to możliwe? Czy partnerzy mogą oferować dodatkowe usługi?
W WGN jest wielu przedstawicieli prowadzących po dwa oddziały WGN w tym samym mieście lub w najbliższym regionie. Partner z Bolesławca posiada dwa biura w tym mieście, partner z Gdyni posiada oddział w Gdańsku, a partner z Krakowa prowadzi drugie biuro w Sosnowcu. Prowadząc dwa oddziały WGN, przedstawiciele pozyskują większą bazę klientów, co przekłada się na ich większe przychody. Ponad połowa biur WGN rozszerzyła swoją działalność o inne usługi, np. WGN Kredyty, WGN Wyceny, WGN Projekty czy WGN Home Staging. Biura te oferując kompleksowe usługi stały się jeszcze bardziej konkurencyjne na swoim rynku.

W których transakcjach specjalizuje się WGN? 
WGN w 2013 roku przeprowadził ponad 4,9 tys. transakcji i pośredniczył w sprzedaży nieruchomości o wartości ponad 1,2 mld zł. Na koniec roku 2013 posiadaliśmy w swojej bazie ponad 22 tys. ofert nieruchomości o wartości 12,3 mld zł. Doradcy WGN są wyspecjalizowani w obsłudze wszystkich segmentów nieruchomości tj. apartamentowo-mieszkalnych, komercyjno-przemysłowych, zabytkowych oraz w obsłudze przedsięwzięć deweloperskich. Uzyskujemy najwyższe przychody w obrocie nieruchomościami komercyjno-przemysłowymi. W tym segmencie WGN jest liderem w Polsce. Mamy również silną pozycję w obrocie nieruchomościami zabytkowymi, dzięki obecności na rynku międzynarodowym i ścisłej współpracy z partnerem z USA. Posiadamy licznych fachowców zapewniających kompleksową obsługę deweloperów od doradztwa przy projektowaniu inwestycji, poprzez jego realizację, reklamę i marketing, kończąc na sprzedaży i przekazaniu nieruchomości klientom.

rozmawiał (dw)

Udostępnij artykuł

Komentarze na forum

0