22.03.2015

Pośrednik zarabia na kredytach i ubezpieczeniach

WGN Nieruchomości nadrabia zaległości w otwarciach na wschodzie Polski. Sprzedaż i wynajem to tylko część oferty firmy.

W tym roku Grupa WGN obchodzi 25 lat swojej działalności na rynku. Założycielem firmy jest Leszek Michniak, który w branży działa od 1975 roku. Jest architektem, licencjonowanym pośrednikiem, analitykiem rynku i doradcą. Klientów w całej Polsce obsługuje ponad pół tysiąca agentów.
- W ciągu pierwszego kwartału tego roku, do Grupy WGN przystąpiło 8 nowych franczyzobiorców. W kolejnym kwartale ma ich być 10, zarówno w dużych, jak i średnich miastach. Naszym założeniem jest równomiernie rozmieszczenie biur w całym kraju tak, aby każdy klient, niezależnie od swojego miejsca zamieszkania, miał możliwość skorzystania z usług Grupy WGN - mówi Leszek Michniak.

Zdjęcie punktu systemu WGN Nieruchomości

Agenci WGN pracują głównie na umowach z klauzulą wyłączności, co oznacza, że tylko WGN posiada wyłączność na sprzedaż/wynajem danej nieruchomości. Oferty WGN można znaleźć na ponad 250 portalach.

WGN systematycznie rozszerza pakiet usług, które partnerzy mogą oferować. Wśród nich znajudje się przede wszystkim pośrednictwo w obrocie nieruchomościami (WGN Nieruchomości), a także doradztwo kredytowe (WGN Kredyty), pomoc dla klienta w wykończeniu zakupionej nieruchomości, w tym nieruchomości luksusowych (WGN Aranżacje pod klucz). Dodatkowe usługi to ustalenie szacunkowej ceny nieruchomości, pośrednictwo ubezpieczeniowe, pośrednictwo w sprzedaży projektów, pomoc w przygotowaniu mieszkania do sprzedaży, czyli home staging.

- Najwięcej przedstawicieli mamy na Śląsku, natomiast najmniej na wschodniej kraju. Te, które już się tam znajdują, w tym w Białymstoku, Suwałkach czy Rzeszowie funkcjonują bardzo dobrze osiągając wysokie przychody, a niedawno ruszył punkt w Lublinie. W WGN mamy także wielu partnerów prowadzących po dwa biura WGN w tym samym mieście lub w najbliższym regionie. Franczyzobiorca z Bolesławca posiada dwa biura w tym mieście, z Gdyni posiada tazkę oddział w Gdańsku, z Krakowa w Sosnowcu, a ze Szczecina w Mielnie - wylicza prezes.

WGN biznes na licencji sprzedaje już od końca lat 90. Pochodząca z Wrocławia firma zawiera umowę franczyzową z przedsiębiorcą na czas nieokreślony z 4-miesięcznym okresem wypowiedzenia. Franczyzodawca pobiera stałą opłatę miesięczną, niezależną od obrotu biura, która wynosi 105 euro w przypadku miast poniżej 20 tys. mieszkańców lub 145 euro w pozostałych miastach. Do tego dochodzi opłata marketingowa w wysokości 320 zł. Opłaty wnoszone są po trzech miesiącach od rozpoczęcia działalności.

Udostępnij artykuł

Komentarze na forum

0