Partner z licencją gold musi otworzyć salon, który będzie czynny minimum cztery dni w tygodniu, po sześć godzin. Na stałe jest w nim eksponowanych osiem rodzajów krzeseł.
Wtorek
15.12.2015
Franczyzobiorca SpinaliS zarabia na prowizji od sprzedaży krzeseł zdrowotnych. Licencja dająca wyłączność na województwo kosztuje 25 tys. zł.
 

Krzesła SpinaliS, przeznaczone dla osób, które mają problemy z kręgosłupem, od 1999 roku są sprzedawane w całej Europie. W Polsce ich dystrybucją zajmuje się firma Medexo Pl. Obecnie poszukuje franczyzobiorców, którzy zajmą się dystrybucją produktów na poszczególne województwa.

Gold i silver

Franczyzobiorca „wojewódzki”, działający trochę na zasadzie masterfranczyzobiorcy, wykupuje tzw. licencję gold, która kosztuje 25 tys. zł. Partner musi otworzyć salon, który będzie czynny minimum cztery dni w tygodniu, po sześć godzin. Na stałe jest w nim eksponowanych osiem rodzajów krzeseł.
– Partner uzyskuje wyłączność na całe województwo – mówi Krzysztof Socha-Zalewski z Medexo Pl. – Oprócz tego, jeżeli klient, mieszkający na jego terenie, złoży zamówienie w naszym sklepie internetowym, partner także otrzymuje z tego tytułu prowizję.

Franczyzobiorca nie płaci żadnych opłat miesięcznych. Przechodzi specjalne, darmowe szkolenia z zakresu znajomości produktu i procesu sprzedaży. Wysyłką towaru czy reklamacjami nie musi się martwić, bo to bierze na siebie centrala. Podobnie jak prowadzenie sklepu internetowego.
– W tej chwili mamy trzech franczyzobiorców z licencją gold, w Warszawie, Wrocławiu i Gliwicach. Z czwartym, w Krakowie, wkrótce podpisujemy umowę. W pozostałych województwach nadal poszukujemy partnerów – dodaje Krzysztof Socha-Zalewski.
Istnieją jeszcze dwie formy współpracy dla tych, którzy chcieliby zająć się sprzedażą krzeseł SpinaliS. Można wykupić licencję silver, która kosztuje 6,5 tys. zł netto. Tego typu franczyzobiorców może być kilku na terenie województwa, podlegają pod partnera z licencją gold. Nie muszą mieć odrębnego salonu, wystarczy wydzielone miejsce, chociażby w sklepie sprzedającym zbliżony asortyment np. przyrządy rehabilitacyjne lub materace (ale nie mogą to być krzesła). Ostatnia z możliwości współpracy jest przeznaczona dla fizjoterapeutów czy rehabilitantów. Warunkiem jest kupienie jednego krzesła SpinaliS.
– Fizjoterapeuta poleca nasz produkt klientom i otrzymuje od nas prowizję od sprzedaży – tłumaczy Krzysztof Socha-Zalewski.


POPULARNE NA FORUM

Prywatna przychodnia lekarska: Popyt na zdrowie

Teraz korzystam z pakietu w prywatnej przychodni i to jest tak wygodne! Nie wiem, czy kiedykolwiek zdołam się z powrotem przestawić na NFZ, jeśli zrezygnuję z pracy i...

23 wypowiedzi
ostatnia 21.09.2018
Witaminowe eldorado

I think this is an informative post and it is very useful and knowledgeable. I really enjoyed reading this post. big fan, thank you! - earn to die

8 wypowiedzi
ostatnia 19.09.2018
Witaminowe eldorado

I have been seeking information on this topic for the past few hours and found your post to be well written and has solid information. Thank you! geometry dash

8 wypowiedzi
ostatnia 18.09.2018
Witaminowe eldorado

I have been seeking information on this topic for the past few hours and found your post to be well written and has solid information. Thank you! geometry dash

8 wypowiedzi
ostatnia 18.09.2018
Apteki tylko dla farmaceutów?

Teraz każdy może otworzyć swoja aptekę, ale właściwie jak to wpływa na nasze zdrowie ? Może lepiej aby medycyną zajmowały się osoby po odpowiednich studiach?

12 wypowiedzi
ostatnia 15.09.2018
Witaminowe eldorado

Zobacz sobie na Euromed jak to wygląda bo z witaminami to nie ma co przesadzać, niby jeszcze nikt nie umarł ale nigdy nic nie wiadomo. Przedawkujesz te suplementy i dopiero...

8 wypowiedzi
ostatnia 13.09.2018
Firma w zgodzie z naturą

Nie wiem, dlaczego Pani twierdzi, że nie ma konkurencji, skoro tak naprawdę jest jej bardzo dużo. Mnóstwo firm oferuje też produkty naturalne...

13 wypowiedzi
ostatnia 04.09.2018
Psychoterapia

Dla mnie psychoterapia opierająca się na jakiejkolwiek doktrynie religijnej nie brzmi zbyt wiarygodnie :/

5 wypowiedzi
ostatnia 29.08.2018