Nowa marka hotelowa wchodzi do Polski

Hotel na warszawskiej Pradze zaoferuje 141 pokoi i zajmie prawie 5,5 tys. m2 powierzchni użytkowej, w zrewitalizowanym, pięciokondygnacyjnym budynku dawnej destylarni w Koneserze.
Wtorek
23.08.2016
W przyszłym roku w Warszawie zostanie otwarty pierwszy w Polsce hotel marki Moxy, należącej do spółki Marriot International.
 

Centrum Koneser powstaje przy ul. Ząbkowskiej w Warszawie, po praskiej stronie Wisły, na terenie Warszawskiej Wytwórni Wódek. Inwestycja obejmuje 100 tys. m2 powierzchni. Znajdą się tu lokale handlowe, biura (w tym Campus Warsaw, centrum wsparcia dla start-upów sygnowane przez Google) oraz mieszkania. W Koneserze powstanie także centrum konferencyjno-eventowe, publiczne place do organizacji wydarzeń społecznych i kulturalnych, a także pierwsze na świecie Muzeum Polskiej Wódki. Jednym z elementów inwestycji będzie też hotel.

Inwestorzy Centrum Praskiego Koneser – Grupa Liebrecht & wooD oraz BBI Development S.A. – podpisali niedawno umowę franczyzową na otwarcie i prowadzenie hotelu marki Moxy, sieci należącej do portfela Marriot International. Moxy jednak różni się od znanej już w Polsce sieci hoteli Marriot. To koncept bardziej ekonomiczny, skierowany głównie do ludzi młodych. Hotel na warszawskiej Pradze zaoferuje 141 pokoi i zajmie prawie 5,5 tys. m2 powierzchni użytkowej, w zrewitalizowanym, pięciokondygnacyjnym budynku dawnej destylarni w Koneserze.
– Marka Moxy należy do Marriot International, lidera wśród operatorów hotelowych na świecie, co jest gwarancją najwyższej jakości oferowanych usług. Została zaprojektowana z myślą o młodych – także młodych duchem – ludziach, osobach kreatywnych i niezależnych. Dlatego Moxy idealnie wpisuje się w perspektywę Centrum Praskiego Koneser, gdyż taka jest też nasza grupa odbiorców – mówi Mariusz Kozłowski, prezes zarządu Liebrecht & wooD w Polsce. Hotele Moxy są adresowane do osób, które lubią spędzać czas razem, w przestrzeniach wspólnych. Taka jest też filozofia Konesera. Charakter hotelu Moxy świetnie także wpisuje się w ducha innowacyjności i przedsiębiorczości Campus Warsaw, prowadzonego przez firmę Google w Koneserze. Ponadto doskonała komunikacja publiczna, zarówno z centrum miasta, jak i portami lotniczymi na Okęciu i w Modlinie sprawi, że Moxy Warsaw Praga w Koneserze stanie się atrakcyjnym miejscem dla gości z kraju i zagranicy.

Franczyzobiorca nie chce zdradzać, ile będzie kosztować inwestycja. Całe centrum, wraz z hotelem, ma zostać oddane do użytku pod koniec przyszłego roku.

Sieć Moxy zadebiutowała na rynku w 2014 roku, na razie działa na świecie pięć takich hoteli (do 2018 roku ma być ich 18). Grupa Liebrecht & wooD kupiła licencję tylko na jeden obiekt. Wiadomo jednak, że w Polsce powstaną kolejne hotele tej marki. Jeszcze w 2015 roku franczyzę Moxy kupił Chopin Airport Development, z zamiarem budowy hotelu przy lotnisku w Pyrzowicach. Inwestycja się jednak opóźnia, obecnie otwarcie zapowiadane jest na 2019 rok.