Forum: Nicole 1475

Robert 28.12.2003 *.on-82.optnexus.gdansk.pl

Proszę o przesłanie wiadomości oraz opinii dotyczących współpracy z firmą Nicolle.Z góry bardzo dziękuję.

Marica 02.01.2004 *.pb14.lubartow.sdi.tpnet.pl

Ja również byłabym wdzięczna za wszelkie informacje na temat NICOLE.

puchatek 02.01.2004 *.pb214.ciechanow.sdi.tpnet.pl

swego czasu tez się interesowalem Nicole i napisałem do jednego z ich współpracowników, ale nawet nie raczył mi odpisać, dziwne...?

slawek 06.01.2004 *.80.51.29.4

dolaczam sie:) jestem zainteresowany powaznym kontaktem z ludzmi tej branzy, pozdrawiam i czekam na odzew!

Anonim 06.01.2004 *.80.51.29.4

hooop@op.pl - dolaczam sie i czekam na odzew ludzi z tej branzy...

Krys 07.01.2004 *.cs218.neoplus.adsl.tpnet.pl

Ja też się dołaczam do tego ... tzn. popieram osoby które z biura Nicol .... wróć, też nie ... uważam że jest zimno i chętnie bym się czegoś więcej dowiedział o tym, jak i dlaczego, jest tak a nie inaczej????
Bardzo dziękuję i pozdrawiam wszystkich z nowym rokiem !!!

jędrek 14.01.2004 *.81.210.21.227

Jeśli o mnie chodzi to myślę że jakby Nicole chcieliby się naprawdę pochwalić to zachęcili by swoich współpracowników do wypowiedzenia się na tym forum - dam głowę że tu zaglądają

juby 14.01.2004 *.81.210.21.227

Potrzebuję informacji na temat szczegółów finansowych, ale większych niż np na prezentacji w firmie nicole. UWAGA!! za najlepsze info zapłacę

ROBERT 15.01.2004 *.pw155.warszawa.sdi.tpnet.pl

ZNAM P.JACKA KTÓRY MA 8 PUNKTÓW I WSZYSTKIE SĄ W WIELKICH SIECIACH HANDLOWYCH JEDEN MIAŁ POZA I WYTRZYMAŁ 7 MIEŚ.

Anonim 18.02.2004 *.ir-152.qdnet.pl

Może ktoś jeszcze ma jakieś informacje na ten temat, np. jaki czas zwrotu z inwestycji itp?

Fala 18.02.2004 *.lj56.neoplus.adsl.tpnet.pl

Czas zwrotu z tej inwestycji jest obecnie bardzo dłuuugi, wiem coś o tym bo sam prowadzę dwie rozlewnie perfum konkurencyjnej firmy. W którymś wątku o Nicol padły informacje -typu zarobek 5 tyś. mieśięcznie, czas zwrotu 6 mieś., czy coś koło tego. Zgoda jak zaczynałem dwa lata temu i to była nowość tak było, momentami miałem jeszcze lepsze przychody. Ale obecnie takich punktów jest już bardzo dużo, a klienci coraz mniej kupują (nie tylko perfum) i te dane są już bardzo zdezaktualizowane. Obecnie 500 zł miesięcznie z punktu to szczyt możliwości. NAPRAWDĘ ! A obroty już drugi rok z rzędu maleją. W moim mieście stoisko Nikol (moja konkurencja) pojawia się i znika. Zamykają się lub przenoszą również punkty naszej sieci i innych konkurencyjnych. Muszę kończyć, jeśli temat interesuje zajrzę tu jutro i jeszcze coś dopiszę.

Has 18.02.2004 *.xy138.internetdsl.tpnet.pl

czesc Bankier,
i co wszedles w tą siec? Pytam bo sam jestem zainteresowany. Z gory dzieki za odpowiedz:)

erti 19.02.2004 *.217.8.179.146

właśnie

erti 19.02.2004 *.217.8.179.146

JAki czas zwrotu?

ALEN 19.02.2004 *.router3a.grajewo.net

To jak to jest?Rozważam otwarcie takiego punktu i czym mam sie kierować na prawde?Czym ta firma mydli oczy?

fala 20.02.2004 *.ld35.neoplus.adsl.tpnet.pl

Firma chce otworzyc jak najwięcej punktów sprzedaży - i jest to zrozumiałe, bo to jednorazowy, ale stosunkowo duży zysk. Ty inwestujesz załóżmy 20-30 tyś zł, brawo! myślisz super, teraz będę miał co miesiąc stałe, pewne dochody. I tu się mylisz!. Dochody będziesz miał jeśli odniesiesz sukces. I to jest właśnie całe twoje zmartwienie, zyski już ma Firma, a od ponoszenia ryzyka i kosztów jesteś ty! A ryzyko jest dzisiaj bardzo duże. Kiedy zakładałem, swoje perfumerie, ponad dwa lata temu, jak piszę wczaśniej, miałem przez pewien czas satysfakcjonujące dochody -dokładnie rok, teraz wręcz przeciwnie. Jeden punkt był wszczelony od razu w dobrą lokalizację (główna ulica handlowa miasta) drugi przenosiłem trzy razy. W pierwszym miejscu (supermarket) koszt czynszu powodował że wychodziłem przez trzy miesiące na zero, przeniosłem się na ulicę handlową w pobliżu centrum, było znacznie lepiej (niższy czynsz) ale po pół roku znowu zysk zaczął wychodzić na zero. Przeniosłem punkt w trzecie miejsce -główna ulica handlowa-deptak-w dużym mieście (większy czynsz) po ponad roku zyski znowu spadły tym razem do wspomnianych 500 zł(średnio)miesięcznie, czyli jedziemy w dół.Każde przeniesienie generowało określone straty. Chce ktoś wchodzić w podobny biznes, proszę bardzo, ja już prawie doczekałem zwrotu z inwestycji i mogę inwestować dalej- wprowadzac nowe produkty, usługi itp. tak aby jakoś podnieść zyskowność. Ale tym osobom, które otwierają dzisiaj rozlewnie współczuję, nigdy nie nastąpi zwrot z tej inwestycji! No ale jeśli ktoś ma inne źródło dochodów z którego żyje (ja mam jescze dwie inne działalności) to może sobie perfumerie traktować jako ciekawe hobby, lub zajęcie dla żony, żeby się po domu nie plątała. Firmy tego typu, inne zresztą też składają różne obietnice, pokazują wyliczenia, przykłady innych punktów jakie to przynoszą wspaniałe zyski. I może nawet jest to prawda w odniesieniu do jakiegoś pojedynczego sklepu, lub do kilku kiedyś. Dzisiaj koniunktura w handlu pogarsza się drastycznie, widać po ilości zamykanych sklepów.
Mam kontakt z włąscicielami 8 punktów sprzedaży perfum i wszyscy potwierdzają moje słowa. Dwa punkty prawdopodobnie niedługo zostaną zamknięte, lub sprzedane. Znajomy otworzył we wrześniu (chyba) stoisko w hipermarkecie i po miesiącu zamknął - nie zarobił nawet na połowę kosztów. Oczywiście są miesiące lepsze i gorsze, ale tych gorszych jest ostatnio coraz więcej, a grudzień niestety tylko raz do roku.

Fala 20.02.2004 *.ld35.neoplus.adsl.tpnet.pl

Jeszcze raz. Może nie powinienem się wypowiadać w wątku o Nicol, bo prowadzę perfumerie innej firmy, ale jakoś nikt z rzeszy tych zadowolonych nicolo-biorców nie chce się odezwać, a wszystkie dostępne tu informacje są od znajomych znajomego. Nikogo też nie zniechęcam do tej firmy, jest może najlepiej znana bo zaistniała na tym portalu jako franchising, zrobiła dookoła siebie sporo szumu, no i reklamuje się w prasie (+). Ale nie była w Polsce pierwsza, nie jest największa i ma liczną konkurencję, a jakość i wybór jej wód toaletowych lokuje się gdzieś pośrodku stawki. Przed podjęciem decyzji warto pobuszować jeszcze w internecie i sprawdzić oferty innych sieci.

Lala 21.02.2004 *.pd31.bialap.sdi.tpnet.pl

Też bym podsłuchał co nieco . Zastanawiam się nad współpracą

erti 21.02.2004 *.213.199.233.234

ja też

Daro 26.02.2004 *.prosie1.acn.pl

Poszukuję czego takiego jak "Podręcznik operacyjny McDonald's". Czy słyszeliście o czymś takim? Czy można to gdzieś zdobyć?

Pozostałe kategorie

PROFIT system informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych przez użytkowników na forum. Usuwane będą wypowiedzi o treści reklamowej lub rażąco sprzecznej z zasadami dobrego wychowania.

Wypowiedzi mogą zamieszczać tylko zarejestrowani użytkownicy. Adres IP osoby zamieszczającej wypowiedź jest prezentowany wszystkim użytkownikom. Konta użytkowników będą blokowane w przypadku zamieszczania wypowiedzi reklamowych, niekulturalnych lub naruszających czyjeś dobre imię. W przypadku zauważenia nadużyć prosimy o kontakt: redakcja@franchising.pl.

Administrator forum porządkuje forum łącząc wątki o podobnej tematyce oraz poprawia nazwy tematów.

Redakcja zastrzega sobie prawo do wykorzystywania całości lub części wypowiedzi zamieszczonych na forum portalu Franchising.pl w artykułach publikowanych na portalu Franchising.pl i w miesięczniku Własny Biznes FRANCHISING.