Forum: Masz problemy z Kolporterem? to forum jest dla Ciebie - art. spożywcze i przemysłowe 131

marak1916 11.02.2010 *.095160096244.warszawa.vectranet.pl

69

Marne szanse - nie widzę możliwości takiej akcji. Ludzie prowadząc Kolportera z trudem spinają jakoś miesiąc. To najczęściej jedyny ich sposób na zarobienie na życie. Do tego weksel plus kaucja, a w perspektywie jeszcze możliwość naliczenia kary. Nikt nie będzie sie burzyć. Kolporter ma problem finasowy, o czym możemy poczytać od pewnego czasu - szuka klienta na ten biznes. Szukając pieniędzy zmniejsza marże, co trafia w agentów. Ale przy rosnącym bezrobociu i niskiej barierze wejścia w system (mała kaucja, podstawowe umiejętności), dalej bedą mieli chętnych. To są niewielkie pieniądze, ale lepsze te 2000 zł. na czysto za pracę od świtu do nocy niż nicnierobienie. Zmianę może wymusić tylko konkurencja - na rynku pracy i na rynku sprzedaży prasy. Na plus Kolportera trzeba zapisać, że zasady dzisiaj są jasne i rozliczenia są na bieżąco. Firma gwarantuje minimum na ZUS, księgowość, podatek + jakieś minimu zarobku (nie da sie jednak ponad ten poziom wyjść znacząco). Na rynku franszyzy to nie takie częste dzisiaj. 

The Queen of Kings 10.07.2010 *.kbtesin.silesnet.net

3

Umowa na prowadzenie saloniku prasowego z Kolporter Sieci Handlowe to jest jakaś kpina!!!!!!! Dostajemy jakieś ochłapy bo wynagrodzeniem tego nie mozna nazwać, odpowiadamy materialnie za wszelkie braki i niezgodnosci. Jak to powiedzial moj byly juz na szczescie promotor: Kolporter NIGDY nie jest stratny.Zle przyjmiesz prase-obciąza cie, zle zwrocisz-tez cie obciaza. Braki przy remanencie-ty placisz. Dupie czlowiek po 2,5 etatu (przy zalozeniu ze nie ma pracownika) za marne 3700 brutto minus podatek i ZUS. Ja na szczescie zamknelam ten okres w moim zyciu. Przestrzegam wszystkich ktorzy chocby mysla o wspolpracy z Kolporter Sieci Handlowe-jesli lubisz byc uwiazany jak pies przy budzie bez szans na urlop lub chorobowe to smialo podpisuj umowe z KSH. Bedziesz mial prawdziwa szkole zycia-zakonczona dlugami i zszarpanymi nerwami.

obiektywny komentator 11.07.2010 *.wimax2-252.telbeskid.com.pl

354

widzę, że kolejne lata mijają, a KOLPORTER ma się dobrze nadal stosując swoje metody

dlaczego nikt nic tym nie zrobi ... przypomnę, że identyczny system to InPost...

The Queen of Kings 11.07.2010 *.kbtesin.silesnet.net

3
Własnie znalazlam informacje o tym, ze jeden z partnerow procesuje sie z KSH i prawdopodobnie sprawe wygra. Sprawa toczy sie w sadzie pracy a partner domaga sie wyplaty zaleglych nadgodzin i urlopow poniewaz Umowa Partnerska nosi wszelkie znamiona stosunku pracy. Do dalszej lektury odsylam na www.ludziekolportera.fora.pl Jesli ow partner wygra sprawe posypia sie dalsze pozwy.

yavor 19.07.2010 *.staticline50123.toya.net.pl

34
he he. dobre. pozew zbiorowy - ja w to wchodze :]

denver666 19.07.2010 *.213-238-123-206.adsl.inetia.pl

37
Chba od dzisiaj można już składać pozwy zbiorowe. Do dzieła :).

Fdana16 21.09.2010 *.public39610.xdsl.centertel.pl

7

Witam

muszę się pochwalić wygrałam z Kolporterem !!!!!!!!!!!!!!!!!!!

jak ktoś chce rady jak to zrobić chętnie pomogę :)

pozdrawiam dana

marak1916 22.09.2010 *.095160097164.warszawa.vectranet.pl

69
Jakieś szczegóły?

Fdana16 24.09.2010 *.public33462.xdsl.centertel.pl

7

Witam

Jestem Dana wygrałam z Kolporterem Sieci Handlowe trzy sprawy.

Jestem gotowa pomóc innym :)

Jesteś zainteresowany/a, napisz.

pozdrawiam Dana

Fdana16 24.09.2010 *.public33462.xdsl.centertel.pl

7

Pierwszą sprawę założyłam o zwrot kaucji którą wygrałam!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

następną to Kolporter założył mi na kwotę 18 500,-

za:

1. niedobór

2. noty za nieprawidłowe wprowadzenie towaru

3. brak wpłat utargów

KTÓRĄ WYGRAŁAM !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

w między czasie ja złożyłam pozew o niezapłacone faktury za sprzedaż tą również wygrałam!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

ale nie wszystko bo część faktur była przedawniona :(((((((((((((((((

ale ja nie odpuszczam odzyskam co mi się należy :)

Zakładam stowarzyszenie, które będzie pomagać wszystkim tym którzy czują się pokrzywdzeni

zwerbowałam już do stowarzyszenia kilka osób.

jesteś zainteresowana/y, napisz

Fdana16@wp.pl

obiektywny komentator 27.09.2010 *.wimax2-252.telbeskid.com.pl

354
popieram całym sercem i chętnie wejdę w to stowarzyszenie, choć pewnie swojej kasy naliczonej w 2004 roku nie odzyskam w żaden sposób bo komornik już sporo ściągnął

Fdana16 27.09.2010 *.public35862.xdsl.centertel.pl

7

Witam

muszę Ciebie pocieszyć nie wszystko jeszcze stracone :)

szczegółów nie będze ujawniać wszyscy o tym usłyszą

napisz ma za co masz komornika  na adres Fdana16#wp.pl

pozdrawiam dana

denver666 28.09.2010 *.chello084010181148.chello.pl

37
Proszę bez jaj. Mają plany wejścia na giełdę :D. Na pewno każdy kto był Kielcach widział piękne czerowne ferrai, wiadomo kogo :).

endriu 28.12.2010 *.89-78-250-82.dynamic.chello.pl

3

nie polecam wspolpracy z ta firma to najgorsza firma z jaka sie spotkalem.

obiektywny komentator 29.12.2010 *.wimax2-252.telbeskid.com.pl

354
endriu podajesz się za byłego kuriera Kolportera, i jednocześnie piszesz, że sama barany tam pracują. Czytając Twoją wypowiedź, jej poprawność ortograficzną, styl i merytorykę nie sposób się z Tobą nie zgodzić - jesteś baran do mega potęgi :)

leon24 29.12.2010 *.178.56.44.49

94
Tu trzeba się zgodzić z obiektywnym w sprawie "endrju" :))))  . Ale na takich cymbałach niestety wiele systemów się opiera. Powyższe wpisy także świadczą o zupełnym upadku polskiego języka.

Magdalenaa 17.05.2011 *.178235044015.oswiecim.vectranet.pl

2

Witam!

Od lutego 2011 mam podpisana umowe z Kolporterem i od poczatku wspolpracy mam ten sam problem: do kazdej faktury, ktore wystawiane sa co tydzien przez firme Kolporter dopisywane sa  pozycje, ktore faktycznie zostaly zdane ze zwrotami, tak wiec do kazdej faktury doplacam po kilkadziesiat zlotych. Nie wiem jak wybrnac z tej sytuacji, poniewaz ja gdy zdaje gazety sa zapkowane i nikomu nie udowodnie ile tak na prawde ich tam bylo skoro Panie z siedziby glownej twierdza, ze bylo ich mniej niz faktycznie i za ta roznice doplacam (tydzien w tydzien). Jedynym rozwizniem byloby zerwanie umowy ale jest ona tak skonstruowana, za umowe moge rozwiazac za trzy lata.

Bardzo prosze o rady jak moge wybrnac z tej sytuacji.

Moze ktos juz mial podobny problem.

Magdalena

obiektywny komentator 17.05.2011 *.wimax2-252.telbeskid.com.pl

354

Przy zerwaniu umowy dowiesz się, że zalegasz im jeszcze kasę za jakieś zaległości sprzed lat (mówie o tym gdy współpraca potrwa dłużej)

Policz co ci wychodzi taniej, zerwanie umowy czy dopłacanie do każdej faktury. Nie mówię już o zszarganych nerwach

Twoj_biz_pl 18.05.2011 *.adne134.neoplus.adsl.tpnet.pl

14
Witam Wszystkich na forum. Ja na szczęście nie miałem takich przykrych doświadczeń,ale z pewnością bede juz lekko uprzedzony i wezmę sobie wasze rady do serca. 

Wolna i szczesliwa 22.06.2011 *.cpc10-leic15-2-0-cust40.8-1.cable.virginmedia.com

1

Kochani, najszczesliwszym dniem w moim zyciu bylo uwolnienie sie od KOLPORTERA .

To byl horror, ktory trwal prawie 8 lat. Nie bede opowiadac szczegolow bo wiekszosc z Was i tak w to nie uwierzy.Nie ufajcie nikomu z tej firmy.Obiecuja zlote gory a pozniej wymiguja sie od wszystkiego.Ci ludzie nie pomagaja ,ci ludzie zarabiaja na Was.

Zycze wszystkim stalowych nerwow i grubego portfela.

Wolna i szczesliwa

Pozostałe kategorie

PROFIT system informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych przez użytkowników na forum. Usuwane będą wypowiedzi o treści reklamowej lub rażąco sprzecznej z zasadami dobrego wychowania.

Wypowiedzi mogą zamieszczać tylko zarejestrowani użytkownicy. Adres IP osoby zamieszczającej wypowiedź jest prezentowany wszystkim użytkownikom. Konta użytkowników będą blokowane w przypadku zamieszczania wypowiedzi reklamowych, niekulturalnych lub naruszających czyjeś dobre imię. W przypadku zauważenia nadużyć prosimy o kontakt: redakcja@franchising.pl.

Administrator forum porządkuje forum łącząc wątki o podobnej tematyce oraz poprawia nazwy tematów.

Redakcja zastrzega sobie prawo do wykorzystywania całości lub części wypowiedzi zamieszczonych na forum portalu Franchising.pl w artykułach publikowanych na portalu Franchising.pl i w miesięczniku Własny Biznes FRANCHISING.