Forum: Masz problemy z Kolporterem? to forum jest dla Ciebie - art. spożywcze i przemysłowe 131

M.Pracownica 2 25.01.2013 *.193.243.154.1

9

jedno z miast podkarpacia...

Pip sie weźmie bo trafili na złą osobę, ( mam tam ciotkę)...

o to, że wypłaty za te dni które stałam w styczniu nie dostane to już pewne, musiałbym iść do sądu co wcale mi sie nie uśmiecha... czyli w sumie jak bym pokryła część braków, chyba że ktoś ma jakiś pomysł jak ewentualnie te pieniądze odzyskać bez wchodzenia na drogę sądową.

Beata85. jakie szczegóły chcesz poznać?

mag24pl 25.01.2013 *.ip-91-197-155-10.kolporter.com.pl

9

Witam

Pip akurat umową partnerską się nie zainteresuje- jego obchodza tylko pracownicy a nie pracodawca . Wiem bo miałam tą przyjemność i nawet na umowę parnerską nie zwrócił uwagi . Kara była - i tylko komentarz od Pana kontrolującego - że się napatrzył co się w Kolporterach dzieje ( brak umów i innych rzeczy bhp i te sprawy ) i że powinniśmy my jako Partnerzy najlepiej to pozamykać albo iść z Kolporterem do sądu .

beata85 25.01.2013 *.adqn104.neoplus.adsl.tpnet.pl

64

Dalsza wypowiedż. No to prawda że  pip ukaże biednego partnera,gdyż to nie K zatrudnia pracownika,takiego jak M.Firma K jest to taki twór że Polak nie mógł go wymysleć. Partner łamie prawo pracy, ale wszyscy wiemy kto tu winowaty. Wezmy pod uwagę taki przyklad: partner musi rozliczać się z  podatku vat,np. dostajemy notę za przekroczenie energii elek.nie dostajemy faktury. Kto odlicza sobie podatek vat ? ano W Brat.Albo te kompensaty podczas inwentaryzacji. Jest za dużo to Kolportera,a jak za mało płaci partner i jeżeli się nie skompensuje bo np.niby towar ten sam ale inaczj się nazywa, to  wskakuje do magazynu i tu już jest do myślnia  u.skarbowego,towar raz kupiony dwa razy sprzedany,taki przykład. M jeżeli partner jest uczciwy i ma suminie a Ty nie poczuwasz się za braki to powinien zapłacić wynagrodzenie, a jak  przesiąkł firmą K to ?.... Proszę obserwować stronę,wcześniej też było fajne forum,zostalo zlikwidowane, komuś przszkadzało .           Pozdrawiam

M.Pracownica 2 25.01.2013 *.193.243.154.1

9

właśnie z partnerem jest problem, każe mi pokryć dług którego nie zrobiłam...

i o to cała sprawa....

mag24pl 25.01.2013 *.eph79.neoplus.adsl.tpnet.pl

9

To nieciekawie - jak się uprze to nie ma mocnych - mozesz nie zapłacic to nie da ci wypłaty . Ale Pip powinien go naprowadzic na prostą ;) Więc głowa do góry i czekaj za inspekcją :) Daj znac jak poszło. A po drugie nie płać - nie ma prawa cię do tego zmusić .

beata85 27.01.2013 *.adqo197.neoplus.adsl.tpnet.pl

64

Oj zapłaci,zapłaci.Ciotka zrobi swoje :)

mag24pl 27.01.2013 *.addg249.neoplus.adsl.tpnet.pl

9

Jak dobrze mieć znajomości w Inspekcji Pracy - pracodawca popłynie :)

beata85 27.01.2013 *.adqo197.neoplus.adsl.tpnet.pl

64

Pytanie. Czy to powinien  popłynąć pracodawca ? czyli Partner. Zapłaci swój ZUS pracownika ZUS + wynagrodzenie i co mu zostanie ? marne grosze albo nic, dlatego musi kombinować,gdyż nie może pracować jak wół (ile to godzin ?) Partner powinien być zatrudniony przez K.Wykonuje pracę w miejcu  i czasie wyznaczonym, za wynagrodzenim i pod stałym kierownictwem menagerów K. Wobec tego,czy to można uznać za pracę na własne ryzyko?skoro towar i zysk jest K.           Pozdrawiam

bar660 27.01.2013 *.host-62-141-212-150.swidnica.mm.pl

50

I najważniejsze jeżeli pracodawca tam nie pracował to dlaczego ma ponosić dodatkowe braki za straty. Musieli je uczynić pracownicy, umyślnie bądź nie.

M.Pracownica 2 27.01.2013 *.193.243.154.1

9

jaki Zus pracownikowi? na umowie zlecenie...

na umowie odnawianej co miesiac kwota wynagrodzenia 200 zł miesiecznie;/

w rzeczywistości coś innego...

A co do braków:

Jeżleli przez 1 mały salonik w ciągu roku przewija się 10 różnych osób, a po żadnej nie robi sie inwentaryzacji to nie można oczekiwać , że wszystko się zgodzi.

mag24pl 28.01.2013 *.epg1.neoplus.adsl.tpnet.pl

9

Witam

Oczywiście że nasze wynagrodzenie to jakiś absurd - sama jestem Partnerem . Powinniśmy mieć normalne umowy o pracę z urlopem itd. Ale do tego nigdy nie dojdzie. Dlatego musimy kombinować i wtedy poszkodowani są nasi pracownicy. Ale tutaj w przypadku tej dziewczyny wina leży po obu stronach .Po pierwsze pracodawcy- nie przypilnował pracowników, z tego co pisze kolezanka co chwile ich zmienia nie liczy towaru itp a po drugie pracownika poniewaz powinien wcześniej zgłosić nieprawidłowości, że coś się nie zgadza- wtedy nie byłoby tej całej sytuacji. W tej sytuacji ( wizyta Pipu ) zapłaci za błedy wszystkich pracodawca.

beata85 28.01.2013 *.adqo156.neoplus.adsl.tpnet.pl

64

Trudna sprawa jezeli pracuje w ciągu miesiąca 10 osób. Partner musiałby robić inwentaryzację chociażby papierosów, przed zatrubnieniem kolejnej osoby. Ryzykuje pracodawca i pracownik. Potem wychodzą takie nieporozumienia i nikt nie czuje się winny:(

darubia 09.02.2013 *.egt96.neoplus.adsl.tpnet.pl

1

Witam,ja właśnie niedawno zakończyłam współpracę z kolporterem sklepu DB. Niestety nie otrzymałam wynagrodzenia za grudzień, ani zwrotu kaucji. niemowiąc o wypłacie za styczeń teraz. wiecej na info prywatnie. pozdrawiam

beata85 10.02.2013 *.adql94.neoplus.adsl.tpnet.pl

64

Witam. Po współpracy z K dopiero teraz zaczną się kłopoty,wezwania do zapłaty,póżniej sądy.Listonosz codzinnie będzie nas odwiedzał. Dopuki człowiek współpracuje to się odczówa,po współpracy to się dopiero poczuje z kim mieliśmy do czynienia. Proszę napisać do mnie prywatnie. Pozdrawiam.

ola96 20.02.2013 *.host-89-231-205-233.dynamic.mm.pl

2

witam

Widze ze wiecej ludzi ma problemy z ta firma.

mnie najbardziej wkurza polecanie tej tygodniówki i koplementarki to jest tak chore ze az szkoda gadac. jesli klijent bedzie chciał cos wiecej kupic to kupi a nie zeby mu wciskac towar zeby oni mieli na tym wiekszy zysk.

Ma może ktos z was problemy z panem R.?

próbowali komus z was wypowiedziec umowe za nie polecanie tygodniówki i komplementarki

beata85 20.02.2013 *.adqo43.neoplus.adsl.tpnet.pl

64

Witam. Wcześniej zakończyłam współpracę,co to za diabeł tygodniówka? i koplementarka? pewnie jak wymusić utargi na kliencie. Ceny w K są tak wysokie że może ktoś by się w łeb puknął,a nie wymuszać utargów na partnerze.Klient umie porównywać ceny,nieraz się wstydziłam jak klienci zwracali mi uwagę i porównywali do innych sklepów. Ciekawi mnie jak się zakończyła sprawa z pracownicą M?

                                                                     Pozdrawiam

eTranslatio_pl 27.02.2013 *.adnc71.neoplus.adsl.tpnet.pl

17

Na to pytanie cięzko mi oodpowiedziec,najlepiej będzie poczekać na odpowiedzi Użytkowników którzy śledzą temat na bieżąco. Poza tym ceny w Kolporterze faktycznie są wysokie i jeżeli polityka firmy nei ulegnei zmianie,to będą miec tylko pod górkę,muszą wziać to pod uwagę.

madziak1123 01.03.2013 *.public4075.xdsl.centertel.pl

1

Witam! Czy słyszał ktoś o cięciach godzin otwarcia saloniku i oczywiście związanym z tym cięciem podstawy??? Czekam na odpowiedź to pilne!!!! Czy u Was też jest zróżnicowanie w podstawch miedzy salonikami???

bar660 02.03.2013 *.host-62-141-212-150.swidnica.mm.pl

50

Ztej podstawy 1900zł wiem że można wywalczyć jeszcze klika stówek(2000-2100) jest do ugrania. Czy można jeszcze więcej? Zapewne ciężko.

M.Pracownica 2 04.03.2013 *.193.243.154.1

9

Witam Was:)

Trzeba trzymać rękę na pulsie choć narazie wszystko ok:)

Ze strony pipu: partner dostał mandat za co dokładnie to nie wiem, ja i koleżanka możemy skierować sprawe do sądu o ustalenie stosunku pracy ale nie bardzo chce nam się chodzić po sądach żadna przyjemność...

Najbardziej martwiła i martwi nadal mnie  sprawa, że tym razem sądem grozi mi sama centrala tzn za pośrednictwem menagera Pana Jacka S. tylko nie wiem jakim cudem skoro nie z centrla tylko partnerem i jego prywatna firma mialam podpisana umowe...

Co o tym myślicie??

Przy okazji dowiedziałam się od koleżanki która została tam teraz w pracy,że powstał konflikt między partnerem a panem jackiem ponieważ pan jacek chce zamknąc salonik Partnerowi za nie zaliczenie zlotego klienta i wizytacji.

pan jacek slynny jest w swoim rejonie z tego wlasnie ze zamyka saloniki pod byle pretekstem. Przy okazji dowiedzialam sie ze ponoc w tej chwili jest juz na wypowiedzeniu w Kolporterze (3 miesiecznym) wiec chyba nawet jak by chcial to sprawy mi zalozyc juz nie moze prawda?

smieszna sprawa:) co o tym myslicie??

Pozdrawiam

M:)

Pozostałe kategorie

PROFIT system informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych przez użytkowników na forum. Usuwane będą wypowiedzi o treści reklamowej lub rażąco sprzecznej z zasadami dobrego wychowania.

Wypowiedzi mogą zamieszczać tylko zarejestrowani użytkownicy. Adres IP osoby zamieszczającej wypowiedź jest prezentowany wszystkim użytkownikom. Konta użytkowników będą blokowane w przypadku zamieszczania wypowiedzi reklamowych, niekulturalnych lub naruszających czyjeś dobre imię. W przypadku zauważenia nadużyć prosimy o kontakt: redakcja@franchising.pl.

Administrator forum porządkuje forum łącząc wątki o podobnej tematyce oraz poprawia nazwy tematów.

Redakcja zastrzega sobie prawo do wykorzystywania całości lub części wypowiedzi zamieszczonych na forum portalu Franchising.pl w artykułach publikowanych na portalu Franchising.pl i w miesięczniku Własny Biznes FRANCHISING.