Forum: Plusy i minusy agencji finansowych 1475

Magik 15.02.2005 *.bob66.neoplus.adsl.tpnet.pl

374
O,,, jeszcze jeden pewny, że bank to instytucja o charakterze charytatywnym, i że zawsze będzie miał wsio za darmo. Zawsze wszystko, co dobre po pewnym czasie się kończy. Przyjdzie nowy analityk do banku i koniec eldorado, nic za darmo „kochany”.
Można zajść do np. 25 gr. ale trzeba mieć spore lokaty na rachunku w danym banku i oczywiście spore obroty. I to by było na tyle.
Pozdrowiona Magik.
PS. Sorry ale nie jestem naganiaczem ani drobnym właścicielem punktu agencyjnego, a jak zatrudnisz pracowników to sie dowiesz prawdy. :)

margop65 15.02.2005 *.w3cache.flashnet.pl

15
Jeszcze jeden, który wykazuje niezdrowe zainteresowanie (troskę?) o moje dalsze losy. Jestem ciekawy, co Wam przeszkadza, że ktoś nie ponosi kosztów obsługi bankowej?? Dlaczego nikogo nie stać na to, aby pogratulować inwencji i życzyć powodzenia? Czemu nikt z panów ekspertów nie zapyta się, jak radzę sobie bez tych cudownych programów księgowo-finansoych, które są sprzedawane przez licencjodawców za grube tysiące? Jak mogę istnieć bez "opieki" sieci franczyzowej? Nikogo nie obchodzi czy i ile mam reklamacji i jak sobie z tym radzę? Najważniejsze jest to, jak zdeprecjonować mój sposób działania aby jeszcze komuś nie przyszło do głowy zrobić coś na własną rękę, rezygnując tym samym z ofert różnych "sieci". Czyżby zawiść i małostkowość były głownymi cechami polskich "biznesmenów"? Przykre to, ale prawdziwe.

Magik 16.02.2005 *.bof139.neoplus.adsl.tpnet.pl

374
Cześć BUFONIE, jak byś przeczytał między wierszami to byś wyczytał, że ja nie pracuje w żadnej sieci. Jeśli chodzi o oprogramowanie to żaden problem, można wykorzystać wiele źródeł od darmowych po bankowe lub zlecić wykonanie firmie informatycznej. I jest to powszechnie znane.
A niech ci będzie jak najlepiej i jak najdłużej. Żadna mi zazdrość. Prowadzisz firmę rodzinną i jak widać nie spotkałeś się szczęśliwie z problemem prowadzenia paru placówek obsługiwanych przez zatrudnionych pracowników i co za tym idzie z problemami, które z tego faktu wynikają, (co byś nigdy tego nigdy nie zaznał), a nie są to problemy małe.
Życzę ci wszystkiego dobrego
Koniec.
PS. Pozdrowiona dla wszystkich Magik. HE HE

margop65 16.02.2005 *.dqg112.neoplus.adsl.tpnet.pl

15
No cóż, styl wypowiedzi wskazuje na "biznesmena z wyższej półki". Gdzież ja, mały szaraczek mógłbym podjąć polemikę z takim potentatem??

Magik 16.02.2005 *.bny78.neoplus.adsl.tpnet.pl

374
No cóż, jesteś rzałosny ale to chyba brak doświadczenia.
Magik.

artur 16.02.2005 *.29-host.net.bialystok.pl

9
Wiadomość dla margop65
Bardzo mnie martwi fakt, że uważnie nie przeczytałeś mojej wypowiedzi. Rozumiem, że jesteś bardzo związany emocjonalnie z prowadzonym przez siebie punktem kasowych. Pewnie jest to wasze (wspólnie z żoną) jedyne źródło utrzymania rodziny. Rozumiem te emocje, ale wcale nie usprawiedliwia to faktu, że przypisujesz mi fałszywe wypowiedzi. Zarzucasz mi działanie w interesie jakiejś grupy, namawianie do czegoś. Stawanie w jakimś przeciwstawnym obozie, do takich osób jak ty. A czegoś takiego nie robiłem. Jedynym celem mojej wypowiedzi było pokazanie faktu, że bank to nie Święty Mikołaj nie rozdaje prezentów i budowanie firmy na wizji bezpłatnych przelewów i wpłaty gotówki jest bardzo niebezpieczne. Należy raczej postawić na stabilność, nawet kosztem części zysku. Nie oceniałem żadnej formy prowadzenia agencji opłat (franchising, licencje czy tez całkowicie samodzielnie). W związku z tym skoro, mi jednak to zarzucasz, to pokaz fragment mojej wypowiedzi w której kogoś reprezentuję, coś torpeduję itp. (taka mała praca domowa).
Masz niewielkie doświadczenie w prowadzeniu takich punktów, ja mam już ponad dwa lata, więc posłuchaj rady bardziej doświadczonego kolegi. Panie w banku, które ciebie obsługują nie są osobami decyzyjnymi w zakresie tabeli opłat i prowizji. One też się na końcu o tej zmianie dowiedzą, wiec ich opinia nie ma znaczenia. Lepiej powiedz, czy złożyłeś bankowi propozycję długoletniej umowy na przedstawionych przez Ciebie warunkach (tak jak Ci doradziłem)
Po drugie, może jeszcze tego nie odkryłeś, ale od samego początku istnienia tej branży wiele osób samodzielnie, podobnie jak Ty prowadzi swoje punkty. Tak więc, muszę Cię zmartwić, nie jesteś niestety pionierem. Po prostu wiesz co widzisz, a widzisz niewiele.
Na koniec powiem jeszcze jedną rzecz. Nie jest prawdą co podajesz, że masz bezpłatne przelewy i wpłatę gotówki (na jednym koncie firmowym). Sprawdziłem ofertę banków w Polsce (chciałem wiedzieć, który z nich jest samobójcą i w którym nie można lokować pieniędzy) ale żaden z nich takich warunków po prostu nie proponuje. Korzystasz po prostu Rorów albo innych nie do końca legalnych rozwiązań, a forum (i wypisywanie nieprawdy) traktujesz jako formę podbudowania swojego ego.
Z pozdrowieniem dla wszystkich rozsądnych ludzi
artur

margop65 16.02.2005 *.w3cache.flashnet.pl

15
Szanowny Panie Magiku! Trochę za szybko zabrałeś się za biznes, trzeba było skończyć podstawówkę! "Żałosny" pisze się właśnie tak, czyli przez "ż" a nie przez "rz". Bez komentarza.
Arturze, co do banku, to słabo szukałeś. Co do moich sugestii o Twoje występowanie w interesie jakiejś grupy, to okazuje się, że miałem rację. Sam przyznajesz, że masz dwa lata doświadczenia w tej branży, czyli jednak jesteś w jakiejś sieci i Twoje wypowiedzi, z natury rzeczy, nie są obiektywne (nawet nie udają takowych). Przykro mi, że nasza wymiana zdań pzyjmuje formę właściwą "konwersacjom" z magla lub, nie przymierzając, z Sejmu. Co do jedynego źródła utrzymania, to również pudło. Agencja jest eksperymentem, próbą zrobienia czegoś na własną rękę. Zarówno żona jak i ja pracujemy zawodowo (dlatego zmieniamy się w agencji). Co do podbudowywania własnego ego, to wybacz, nie chcę być wulgarny.
Cały czas intryguje mnie fakt dziwnego zacietrzewienia niektórych osób moimi wypowiedziami...

relod 16.02.2005 *.dial-1284.jgora.dialog.net.pl

po co polemizować z takim osobnikiem ,on i tak ma na celu zwinąć kasę naiwniaków którzy mu wpłacają (jeśli tacy są)uważam że powinna wejść w życie ustawa regulująca tego typu działalność wtedy nie będzie miejsca na złodziejstwo, i cała branża nie będzie cierpieć z powodu kilku "pionierów samotników"
powodzenia Panie Darmowy Fantasto

Jasiek 17.02.2005 *.host-213-25-196-67.euronet.net.pl

35
Ludzie - prosze. Musicie sobie ublizac - to naprawde zalosne. Zalozylem ten temat nie po to, zeby czytac obelgi, ale po to, zeby zoaczyc co inni mysla na ten temat.
Margop - ja jestem jak najbardizej ciekaw jak sobie z tym wszystkim radzisz. Ja naleze do sieci, ale nie jest to ani franchising ani umowa partnerska. Mam stale koszty - od kazdego przelewu 32 gr, z czego 4 gr ida dla firmy, z ktora wpsolpracuje. W zamian za to mam darmowy dostep do oprogramowania i akutalizacji. Pewnie niektorzy pomysla - naiwniak. Otoz nie. Program sie rozwija, czego jestem swiadkiem.
Pokazcie mi firme, ktora realizuje platnosci typu ZUS, KRUS, abonament RTV. Dodatkowo program ma odpowiednie mechanizmy sprawdzajace poprawnosc rachunku firmowego, NIP, numeru PESEL (nie wiem jak w innych firmach poniewaz nigdy nie mialem okazji zapoznac sie z oprogramowaniem u konkurencji).
Magrop - napis zjak ty sobie z tym radizs z- naprawde jestem ciekaw. Jesli nie chesz sie wypowiadac na formu na ten temat to napisz mi maila na adres fujas@poczta.fm

Bylbym bardzo wdzieczny.
W zamian moge ci podpowiedziec co mozna ciekawego jeszcze zaproponowac klientom (oczywiscie nie twierdze ze nie masz wlasnych pomyslow, ale byc moze warto sie wymienic spostrzezeniami)
Pozdrawiam

margop65 17.02.2005 *.w3cache.flashnet.pl

15
Zgadzam się z Jaśkiem, zbyt mało w tych wypowiedziach konkretów (jeśli nie liczyć "konkretnych" obelg i insynuacji), w związku z tym, dziękuję wszystkim za pouczającą wymianę zdań. Ja się "wyłączam". POWODZENIA I MOJE USZANOWANIE.

iwona 17.02.2005 *.ajl227.internetdsl.tpnet.pl

48
Panie,Panowie....Kto kolwiek stoi za nazwą/nickiem niech wreszcie zrozumie,że to forum ma służyć pomocy w rozwiązywaniu problemów a nie jarmarcznym wyczynom.Prowadzę pare agencji PKO.Znajoma,troszke za moją namową,otworzyła Skarbonkę.Sama szukając alternatywy dla Agencji siedzę na tym portalu i czytam.I coraz mniej chce mi sie rezygnować z tego co mam.Czytajac Wasze inwektywy nie nabieram ochoty na wspołprace z żadną z firm.Mojej znajomej-jakby nie było konkurencji dla PKO - Wasze dyskusje tez nie ułatwiaja startu.Ktoś poczyta, poduma i nie dojdzie do niej...Wiec skończcie boje bo nie pomogą żadnej ze stron.Dajcie spokojnie zarabiac ludziom,myśleć o przyszłości swoich firm i wybierać co dla nich najlepsze nie w jarmarcznym stylu lecz na drodze sensownych rozmów i przemyśleń.Wszystkim życze powodzenia.Aha-gdyby ktoś zechciał skomentować moje braki ortograficzne,interpunkcyjne czy stylistyczne niech zmieni temat forum albo bezpośrednio napisze do mnie...

Biały 17.02.2005 *.terespol.net.pl

1
Witam
Przeczytałem wszystkie wypowiedzi i wiem, że namieszaliście mi w głowie!.Ponieważ od 2 tygodni jeżdżę po wszyskich instytucjach związanych z otwarciem takiego punktu i wydaje mi się,że już wszystko wiem to teraz rodzą się nowe pytania. Jeżeli mieszkam w małej miejscowości około 9000 dusz i jest już jeden punkt opłat to czy wiązać się z dawcą czy samemu prowadzić? Jeżeli sam będę prowadził to jak odpowiadam przed wpłacającymi, czy trzeba podpisać z nimi umowę? Czy dawca odpowiada za pieniążki klijętów od momentu wpłaty w moim punkcie? Która forma jest mniej pracochłonna? Proszę odpowiedzcie bo mam jeszcze kilka wątpliwości. Planuję otwarcie tego punktu w przyszłym miesiącu tylko jaką formę przyjąć...?

Redakcja 18.02.2005 *.www.profitsystem.pl

263

Szanowni Forumowicze!

W najnowszym numerze Franchising Info tematem numeru jest inwestycja w oddziały bankowe i punkty kasowe. Zachęcamy do lektury!

Zamów nowy numer magazynu w franchising.pl/ksiegarnia/

"Bankowy biznes dla każdego"
Własny, prestiżowy biznes, o którym można opowiedzieć całej rodzinie. W dodatku opłacalny. Własny oddział znanego banku. Nie dość, że to możliwe, to jeszcze można wybrzydzać i przebierać w ofertach. Od roku banki zaczęły ścigać się w pozyskiwaniu partnerów do prowadzenia agencji. W artykule opisane są m.in. następujące sieci: MultiBank, Dominet Bank, BPH, Eurobank.

"Rachunki do wyrównania"
Punkty kasowe z Białegostoku opanowały cały kraj. Coraz więcej osób płaci w kasach rachunki za gaz, czynsz czy światło. Jakie są perspektywy rozwoju sieci punktów kasowych? W artykule opisane są m.in. następujące sieci: Agencja Finansowa Grosik, Punkt Finansowy Mieszko, Polska Agencja Finansowa i Multikasa.

Jasiek 18.02.2005 *.host-213-25-196-67.euronet.net.pl

35
Bialy - to zalezy. Po pierwsze - jak dlugo ten punkt istnieje oraz czy ludzie zdazyli sie do niego juz przyzwyczaic. Druga wazna sprawa - to jakie maja prowizje. Ja wspolpracuje z firma, w ktorej sam ustalam sobie prowizje.
I tak:
- abonament RTV - 70gr
- stacjonarne - 85 gr
- czynsz, prad, woda, gaz - 1,2 zl
- ZUS, KRUS, podatki - 2 zl
- wszystkie pozostale - 1,5
I sa to prowizje bez wzgledu na kwote.
Jesli chodzi o koszty - mam staly koszt. Bez wzgledu na kwote i od rodzaju rachunku - koszt calkowity (bez zadnych ukrytych oplat ani tym podobne) wynosi 32 gr. Reszta dla mnie.

Przed wplacajacymi odpowiadasz za pieniadze do momentu az dojda do odbiorcy. Umowy nie muszi podpisywac z plwaacajymi (jelsi o to ci chodzilo). Umowe podpisujesz z ifmra, pod ktorej log wystepujesz oraz z bankiem. Wazne tutaj jest to, ze firma ta nie bawi sie w zadna cantrale - takiej nie ma. Peiniadze wplacasz bezposrednio na konto, do ktorego tylko ty masz upowaznienie, a z niego ida one bezposrendio na ostatecznie konta. Wszystko dizeje sie poprzez intenret. Codziennie generujesz odpowiedni plik, kotry wyslasz do banku i na podstawie ktorego sa realizowane przelewy.

Masz pytania - pisz. Albo na forum albo na adres fuja@poczta.fm

Pzdr

posrednik2 18.02.2005 *.apa250.internetdsl.tpnet.pl

Czasem pytacie czy wiązać się z firma franchisingowa czy samemu prowadzić punkt. Według mnie powinno się powołać jakiś organ kontrolujący tego typu działalność który miałby pieczę nad tym segmentem rynku a w szczególności nad centralą tychże firm a wydawanie licencji w postaci zakupu samego programu do obsługi klienta całkowicie wyeliminować. Myślę, że to by uniknęło różnych nieprzyjemnych sytuacji opisywanych w mediach (nieuczciwe punkty kasowe), zwiększyłoby wiarygodność punktów co za tym idzie wyeliminowało nadużycia ze strony nierzetelnych biorców. Centrale firm powinny położyć większy nacisk na weryfikacje „kandydatów” na prowadzanie takiej działalności. W końcu wszyscy właściciele punktów chyba jedziemy na tym samym wózku i naszym priorytetem jest zaufanie klienta i całkowite wyeliminowanie nadużyć. Dlatego dziwi mnie fakt wyzywania i przekrzykiwania jaka sieć jest najlepsza, co złego robi konkurencja, przecież to wpływa na negatywny wizerunek punktów kasowych jako całości. O tym która sieć jest najlepsza decydujemy chyba sami, to od nas zależy jakoś usług i dobry wizerunek punktu kasowego w rejonie jakim działamy. Zamiast przekrzykiwać się wymieniajmy spostrzeżenia, pomysły aby działać na tym rynku jak najdłużej i tym samym mięć z tej pracy jakąś satysfakcję i zabezpieczanie w postaci posiadania źródła dochodu.

Sceptyk A 01.03.2005 *.phantom.teldom.pl

WĄTPLIWA RZETELNOŚĆ "GROSIKA".

- 9.06.2004 r. dokonano wpłaty w p. 606 "Grosika" (Gdynia - obecnie nieistniejący)na konto Zakładu Energetycznego Lidzbark Warm., którą - dopiero po interwencji - zwrócono wpłacającemu 28.12.2004 r.(w międzyczasie ZE. wyegzekwował zaległą opłatę w inny sposób)!!!!!!!!!

- 13.12.2004 r. dokonano wpłaty w p. 244 "Grosika" (Gdynia - obecnie nieistniejący)na konto firmy "Telmont" S.A./W-wa, którą - dopiero po interwencji - przelano na konto odbiorcy 17.02.2005 r.!!!!!!!!!

TomekW 02.03.2005 *.aqd226.internetdsl.tpnet.pl

Ciekawe skąd Przedmówca ma takie szczegółowe dane - może pracuje dla konkurencji!!!?? Poza tym są błędne bo mieszkam niedaleko Kielc a punkt 606 właśnie jest w Kielcach przy ul. Sandomierskiej 89.
Znów ktoś celowo próbuje udzielać błędnych informacji.

adam 12.03.2005 *.ed146.internetdsl.tpnet.pl

38
http://miasta.gazeta.pl/lodz/1,35136,2597222.html

pozdrawiam kolejnych chetnych do prowadzenia punktow

Redakcja 22.06.2005 *.www.profitsystem.pl

263
Szanowni Forumowicze!

W nr 14 "Franchising Info" przedstawiamy wyniki crash-testu pokazującego, które agencje finansowe w terminie realizują przelewy. Zachęcamy do lektury!

Zamów 14 numer magazynu w franchising.pl/ksiegarnia/.

"Test agencji kasowych. Czy płacą na czas?"
Na rynku samochodów przeprowadza się niezależne testy zderzeniowe aut różnych marek. My przeprowadziliśmy crash-test punktów kasowych. Sprawdzaliśmy, czy agencje przekazują na czas wpłacone przez klientów pieniądze. Wynik: strefa zgniotu w normie, skończyło się na drobnych zadrapaniach. Jest jednak jeden lekko potłuczony - agencja Grosik.

iks 20.08.2009 *.dnu3.neoplus.adsl.tpnet.pl

172

Zachęcając do dyskusji na temat zmian jakie wniesie   nowopowstająca Ustawa dotycząca uregulowania rynku płatności w Polsce, zapraszam na  otwartą przed kilkoma dniami stronę poświęconą przyszłym Biurom Usług Płatniczych, oraz Instytucjom  Płatniczym. Zapraszam: www.nasze-prawa.pl

Pozostałe kategorie

PROFIT system informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych przez użytkowników na forum. Usuwane będą wypowiedzi o treści reklamowej lub rażąco sprzecznej z zasadami dobrego wychowania.

Wypowiedzi mogą zamieszczać tylko zarejestrowani użytkownicy. Adres IP osoby zamieszczającej wypowiedź jest prezentowany wszystkim użytkownikom. Konta użytkowników będą blokowane w przypadku zamieszczania wypowiedzi reklamowych, niekulturalnych lub naruszających czyjeś dobre imię. W przypadku zauważenia nadużyć prosimy o kontakt: redakcja@franchising.pl.

Administrator forum porządkuje forum łącząc wątki o podobnej tematyce oraz poprawia nazwy tematów.

Redakcja zastrzega sobie prawo do wykorzystywania całości lub części wypowiedzi zamieszczonych na forum portalu Franchising.pl w artykułach publikowanych na portalu Franchising.pl i w miesięczniku Własny Biznes FRANCHISING.