download

Własny Biznes FRANCHISING nr 5/2019 (171)

nowość

Jak szybko zarobić?

Zbudowanie biznesu wymaga czasu i inwestycji. Ale niejeden przedsiębiorca chciałby się natychmiast wzbogacić. Czy we franczyzie można liczyć na szybki zwrot z zainwestowanego kapitału? Testujemy atrakcyjne franczyzy i sprawdzamy, które pozwolą najszybciej zarobić.

SUPERTEMAT: FINANSE

Franczyzodawcy największych sieci placówek bankowych i finansowych nie narzekają na brak zainteresowania. Czym przyciągają swoich partnerów?

POMYSŁY NA FIRMĘ

Otwieramy restaurację z kuchnią roślinną, przychodnię leczenia marihuaną, salon orientalnego masażu, agencję reklamową i hodowlę kóz.

ABC FRANCZYZY

Zagraniczne marki wchodzą na polski rynek, korzystając z pomocy masterfranczyzobiorców. Jak rozwinąć koncept, który nad Wisłą dopiero raczkuje?


Własny Biznes FRANCHISING nr 4/2019 (170)

Mobilna gastronomia. Czy to się opłaca?

Mobilna gastronomia, zwłaszcza wiosną i latem jest kuszącym biznesem. Ale w tej branży można zarabiać przez cały rok. Trzeba tylko dobrze wybrać.

Jacek Rozenek zdradza nam, jakimi zasadami kieruje się w biznesie.

Supertemat

Walka o klienta i niedziele niehandlowe – te słowa najlepiej opisują sytuację w branży artykułów spożywczych i przemysłowych w ostatnim roku.

Pomysły na firmę

Zakładamy produkcję zegarków, firmę cateringową, biuro coworkingowe, pralnię, szkołę paralotniową, uprawę lawendy i platformę PR.

ABC franczyzy

Spraw między franczyzodawcami a franczyzobiorcami przybywa. Czy najwyższy organ wymiaru sprawiedliwości częściej sprzyja którejś ze stron konfliktu?


Własny Biznes FRANCHISING nr 3/2019 (169)

Jaki biznes w dużym mieście?

Duże miasta kuszą lepszym życiem. Sprawdziliśmy, w jaki biznes zainwestować, by w wielkomiejskim ścisku znaleźć swoje miejsce i móc liczyć zyski. Ponadto prezentujemy 14 sprawdzonych pomysłów na firmę nie tylko dla nauczycieli. 

Pięściarz Marcin Najman zdradza tajniki organizacji gal sportowych.

ABC franczyzy

Przedstawiamy sześć powodów, dla których warto zbudować system franczyzowy.

Pomysły na firmę

Zakładamy winnicę, tor kartingowy, japońską restaurację i uprawę wikliny.

ABC firmy

Opisujemy, jakie wydatki można wliczyć w koszty prowadzenia firmy.


Własny Biznes FRANCHISING nr 2/2019 (168)

Biznes w rodzinie? Na kłopoty franczyza

Przedstawiamy wady i zalety prowadzenia biznesu z najbliższą rodziną. Ponadto prezentujemy 10 sprawdzonych pomysłów na zyskowny klub fitness, siłownię, gabinet dietetyczny i salon urody we franczyzie.

Pomysły na firmę

Otwieramy myjnię parową, produkcję sera regionalnego, sklep Komfortu, mobilną lodziarnię i firmę genealogiczną.

ABC Franczyzy

Sprawdź, jakie błędy najczęściej popełniają potencjalni franczyzobiorcy przy wyborze franczyzy.

ABC Firmy

Weszły w życie nowe zasady opodatkowania samochodów firmowych. Kto na nich zyska, a kto straci?


Własny Biznes FRANCHISING nr 1/2019 (167)

Franczyza w gastronomii

Coraz więcej Polaków stołuje się na mieście. Inwestycja w restaurację, bar czy kawiarnię może więc być opłacalna. Szanse na powodzenie zwiększy sprawdzona franczyza. Przedstawiamy 25 pomysłów na zyskowny biznes w gastronomii.

Raport specjalny

Wybór między etatem a własną firmą dla jednych jest oczywisty, a dla innych to trudna decyzja. Co zapewni większą satysfakcję i zyski?

Pomysły na firmę

Opisujemy krok po kroku jak otworzyć i z sukcesem prowadzić salon fryzjerski dla mężczyzn, klinikę witaminową, tartak i firmę alpinistyczną.

Własny biznes

Borys Szyc, Jarosław Kuźniar i Marek Maślanka połączyli nowe technologie i sztukę. Efekt? Teatr z możliwością obejrzenia spektakli na żywo w internecie.


Własny Biznes FRANCHISING nr 12/2018 (166)

Jaki biznes się opłaci w 2019 roku?

Sprawdziliśmy, na jaki biznes warto postawić, otwierając firmę w nadchodzącym roku. Opisujemy, jakie trzeba spełnić warunki, żeby mieć salon z biżuterią Swarovskiego. Wyjaśniamy na jakich zasadach jest przyznawana wyłączność terytorialna.

Marta Wiśniewska radzi, jak z sukcesem prowadzić szkołę tańca.

Pomysł na firmę

Otwieramy pierogarnię, agencję pracy, pocztę balonową i hodowlę drobiu.

Supertemat: usługi

Prezentujemy 15 sprawdzonych pomysłów na zyskowną firmę usługową.

ABC firmy

Podpowiadamy, na co zwrócić uwagę przy wyborze lokalu na biznes.


Własny Biznes FRANCHISING nr 11/2018 (165)

Ile trzeba mieć pieniędzy na biznes?

Planujesz otwarcie własnej firmy, ale nie wiesz ile musisz mieć pieniędzy na ten cel? Tłumaczymy, jak to sprawdzić i nie dać się zaskoczyć niespodziewanym wydatkom. Prezentujemy sprawdzone pomysły na biznes w branży telekomunikacyjnej i motoryzacyjnej. Radzimy, na co należy zwrócić uwagę przy wyborze licencji franczyzowej.

Pomysły na firmę

Krok po kroku opisujemy, jak otworzyć perfumerię, kebab, agencję detektywistyczną, sklep z artykułami wyposażenia wnętrz i uprawę borówek.

Supertemat: Telekomunikacja

Rynek akcesoriów GSM jest coraz bardziej nasycony, ale wciąż bardzo atrakcyjny. Prezentujemy sprawdzone pomysły na biznes w tej branży.

ABC firmy

Chcesz założyć firmę, ale nie masz na to pieniędzy? Podpowiadamy, skąd je pozyskać. Zdradzamy też na dofinansowanie w jakiej wysokości można liczyć.


Własny Biznes FRANCHISING nr 10/2018 (164)

Jak zbudować swoją firmę

Jak zamienić franczyzę w złotodajny interes? Nie wystarczy zapłacić za licencję i czekać aż stan konta zacznie rosnąć. Przedstawiamy pomysły na biznes we franczyzie i nie tylko! Prezentujemy sprawdzone koncepty franczyzowe z branży spożywczej i przemysłowej.

 

Własny Biznes

Robert Podleś, właściciel firmy Cobi, sprzedaje dziś klocki do ponad 40 krajów świata. Ale gdyby nie mama, kto wie jak potoczyłyby się losy jego firmy.

Pomysły na firmę

Krok po kroku opisujemy jak otworzyć i z sukcesem prowadzić bezglutenowe bistro, firmę kurierską, uprawę czosnku, lodziarnię i placówkę z kołaczami.

ABC franczyzy

Teoretycznie każdy przedsiębiorca może sprzedawać licencję na prowadzenie swojego biznesu. Tylko czy każdy znajdzie franczyzobiorców?


Własny Biznes FRANCHISING nr 9/2018 (163)

Przepisy na zysk

Prezentujemy 25 zyskownych pomysłów na własny bar, pizzerię, kawiarnię i lodziarnię. Sprawdzamy, które biznesy są modne i opłacalne. Wyjaśniamy, jakie opłaty od franczyzobiorców pobierają franczyzodawcy i kto będzie płacić mniejszy ZUS. 

Andżelika Piechowiak opowiada, jak założyć i z sukcesem prowadzić agencję produkcyjną. W numerze darmowy bilet wstępu na Targi Franczyza.

Pomysły na firmę

Krok po kroku otwieramy palarnię kawy, salon kosmetyczny Yasumi, agencję ubezpieczeniową CUK, sklep Żabki i szkołę dobrych manier.

Supertemat: gastronomia

Warto wesprzeć się sprawdzonym konceptem, jeśli chce się otworzyć własny bar, pizzerię czy lodziarnię. Bo w branży gastronomicznej robi się coraz ciaśniej.

 

E-firma: blog modowy

Mają tyle fanów, ile aktorki z czerwonego dywanu, i tyle wytrwałości, ile aktorzy filmów akcji. Kim są kobiety, które opanowały polską blogosferę?


Własny Biznes FRANCHISING nr 8/2018 (162)

Biznes dla 30- i 40-latków

Zastanawiasz się czy rzucić pracę w korporacji i założyć własną firmę? W numerze prezentujemy 10 pomysłów na nowe życie zawodowe dla 30- i 40-latków. Opisujemy do czego w umowie franczyzowej zobowiązuje się franczyzodawca i franczyzobiorca. Wyjaśniamy na czym polega wprowadzony niedawno split payment.

 

Pomysły na firmę

Naleśnikarnia, wypożyczalnia skuterów, sklep z telefonami, pasieka

Mój franchising

Ujawniamy kto może otworzyć McDonalda i ile musi zainwestować.

Supertemat: kosmetyki

11 pomysłów na zyskowną drogerię i salon jubilerski we franczyzie.


Własny Biznes FRANCHISING nr 7/2018 (161)

Pierwszy milion youtubera

Chcesz zrobić biznes w internecie? Podpowiadamy, jak zbić fortunę na YouTubie. Sprawdzamy, który franczyzodawca pomoże otworzyć biuro podróży nawet nowicjuszom. Prezentujemy sposoby, w jaki przedsiębiorcy omijają zakaz handlu w niedzielę.

Urszula Radwańska opowiada, dlaczego zdecydowała się na otwarcie firmy produkującej torebki pod własną marką UR.

Pomysły na firmę

Bar z krewetkami, salon wirtualnej rzeczywistośc, produkcja kosmetyków, szkoła kitesurfngu, salon auto detailingu.

Supertemat: nieruchomości

Na mocno konkurencyjnym rynku pośrednictwa nieruchomości warto skorzystać ze wsparcia silnego partnera. 

ABC franczyzy

Dla kogo jest franczyza, a dla kogo agencja? Zależy, ile mamy pieniędzy na inwestycję i jak duże ryzyko jesteśmy gotowi ponieść.


Własny Biznes FRANCHISING nr 6/2018 (160)

Jak odnieść sukces we franczyzie

Planujesz inwestycję w biznes franczyzowy? Podpowiadamy czym się kierować, żeby wybrać właściwą franczyzę dla siebie i odnieść sukces w biznesie.

Radzimy, jakie triki marketingowe opłaca się zastosować, żeby sprzedać więcej. Zbigniew Inglot opowiada, jak z małej firmy rodzinnej zbudować koncern znany na całym świecie.

Pomysły na firmę

Piwny ogródek, firma transportowa, drukarnia internetowa, produkcja pościeli.

Supertemat: odzież

15 sprawdzonych pomysłów na sklep odzieżowy znanej marki.

ABC franczyzy

 Zdradzamy 10 najczęstszych błędów franczyzobiorców.


Własny Biznes FRANCHISING nr 5/2018 (159)

Atrakcyjne biznesy

Podpowiadamy, w który biznes warto zainwestować, gdy ma się maksymalnie 100 tys. zł oszczędności. Sprawdzamy czy bardziej opłaca się kupić licencję na burgerownię od Bobby Burgera, Krowarzywa czy Meat & Fit. Wyjaśniamy, na ile franczyzodawca powinien uchylić rąbka tajemnicy przed kimś, kto dopiero rozważa przystąpienie do sieci.

 

Pomysły na firmę

Otwieramy biuro podróży, produkcję drukarek 3D, sklep z odzieżą do porodu i produkcję naklejek na leki.

Supertemat: finanse

Prezentujemy 14 franczyz z branży finansowej. Własny bank można otworzyć za 40 tys. zł.

ABC firmy

Sprawdź, jakie są pierwsze symptomy kryzysu w relacji z klientem i jak najskuteczniej mu zapobiec.


Własny Biznes FRANCHISING nr 4/2018 (158)

Jak zarabiać na wynajmie?

Krok po kroku opisujemy, jak zarabiać na wynajmie mieszkań i lokali. Sprawdzamy, czy opłaca się mieć niszowy e-sklep. Radzimy, jak rozwinąć sieć franczyzową za granicą.

Jarosław Szanajca, założyciel Dom Development opowiada, jak zbudował firmę gigant od zera. Zdradzamy kim jest właściciel sklepów Dino i dlaczego prowadzi interesy bez rozgłosu.

Raport specjalny

Analizujemy, czy posiadając biznes sezonowy da się w lato zarobić na cały rok.

Pomysły na firmę

Otwieramy nietypową kawiarnię, sklep Gatta, placówkę InPost i salon przytulania.

Supertemat: dom i ogród

Prezentujemy 10 sprawdzonych pomysłów na sklep z artykułami do domu i ogrodu.


Własny Biznes FRANCHISING nr 3/2018 (157)

Na czym zarabiają Polacy?

Odrobina branżowej klasyki, szczypta technologii i sprawdzony przepis na finansowy sukces. Przedsiębiorcy znad Wisły mają swoje sposoby, by pomóc szczęściu w biznesie.

Ujawniamy fakty i mity dotyczące franczyzy. Radosław Majdan zdradza przepis na sukces w biznesie, a franczyzobiorczyni TaxCare z Gryfic opowiada jak można awansować we własnej firmie.

Supertemat: edukacja

17 sprawdzonych pomysłów na własną szkołę, przedszkole i centrum nauczania.

Biznes Style

Motywacji potrzebuje każdy. Jak pobudzić do działania siebie i swój zespół?

Pomysły na firmę

Otwieramy restaurację Sphinx, sklep sportowy, winiarnię i szkołę podstawową


Własny Biznes FRANCHISING nr 2/2018 (156)

Czy istnieje biznes bez ryzyka?

Chciałbyś założyć firmę, która na pewno zarobi? Sprawdź, w jaki biznes można bez obaw inwestować.

Hardkorowy Koksu zdradza nam, jak wycisnąć zyski z siłowni. Open Finance tłumaczy, dlaczego proponuje połączyć sprzedaż usług finansowych z pośrednictwem w sprzedaży nieruchomości.

Supertemat: uroda i fitness

Moda na zdrowy tryb życia i zadbany wygląd nakręcają koniunkturę. Przedstawiamy sprawdzone pomysły na klub fitness i salon urody.

Pomysły na firmę

Zakładamy wydawnictwo, sklep z ubrankami, placówkę bankową, wynajem samochodów, produkcję skarpet i manufakturę roślin.

Zmienić hobby w biznes

Dziwaczny na pierwszy rzut oka pomysł na biznes może mieć wielu klientów oraz naśladowców. Jak to w niszy, kto pierwszy, ten lepszy.


Własny Biznes FRANCHISING nr 1/2018 (155)

Załóż firmę krok po kroku

Chcesz mieć elastyczny czas pracy i dużo zarabiać? Rzuć etat i przejdź na swoje!  Krok po kroku przedstawiamy formalności związane z założeniem własnej firmy. Opisujemy, na jaką pomoc ze strony franczyzodawcy może liczyć franczyzobiorca.

Julia Kamińska opowiada nam o swoim salonie fryzjerskim. Zdradzamy, jakie nawyki sprzyjają gromadzeniu bogactwa.

Supertemat: Gastronomia

31 pomysłów na restaurację, bar, pizzerię, kawiarnię i lodziarnię we franczyzie.

Pomysł na firmę

Otwieramy siłownię, sklep z kosmetykami, żłobek i placówkę bankową.

Kasa na start

Sposobów zdobycia finansowania firmy nie brakuje. Jak wybrać najkorzystniejszy?