Fotobudka ma 1,7 m wysokości, w podstawie jest kwadratem 0,5 na 0,5 m. Można ją wykorzystywać na dwa sposoby. Pierwszy (budka vendingowa) polega na znalezieniu atrakcyjnego miejsca, w którym można taki automat postawić na stałe. Druga forma to budka eventowa.
Wtorek
06.12.2016
Fotobudka może być sposobem na dorobienie do pensji, jak i samodzielnym biznesem.
 

Wszystko zależy od liczby fotobudek, którymi będzie zarządzać franczyzobiorca. Koszt kupna jednej licencji wynosi od 6 do 8 tys. zł netto, w skład inwestycji wchodzi również kaucja w wysokości 5 tys. zł, którą po dwóch miesiącach współpracy można zamienić na zabezpieczenie wekslowe. Fotobudka ma 1,7 m wysokości, w podstawie jest kwadratem 0,5 na 0,5 m. Można ją wykorzystywać na dwa sposoby. Pierwszy (budka vendingowa) polega na znalezieniu atrakcyjnego miejsca, w którym można taki automat postawić na stałe. Najlepsze są domy weselne, bądź miejsca, w których często organizowane są przyjęcia. Budka stoi tam przez cały czas i goście mogą z niej korzystać w każdej chwili. Druga forma to budka eventowa. Wtedy nie wstawiamy automatu w jedno miejsce, ale jeździmy z nim po imprezach: weselach, targach, studniówkach, sylwestrach itp. Czas pracy przy obsłudze jednej fotobudki vendingowej franczyzodawca szacuje maksymalnie na kilka godzin w miesiącu. – Dzięki czemu franczyzobiorca może zarządzać nawet 20-30 budkami jednocześnie – mówi Tomasz Mróz, przedstawiciel sieci Sesja Party.

Fotobudka drukuje zdjęcia w formacie 10 x 15 cm, zarówno pojedyncze, jak i kolaże. Zdjęcia mogą być pobierane i publikowane w mediach społecznościowych zaraz po ich wykonaniu. Najgorętszy okres dla franczyzobiorców Sesja Party przypada na miesiące od czerwca do października, podczas których odbywa się wiele wesel. Andrzejki, sylwester i okres studniówek to czas, w którym na brak zleceń franczyzobiorcy marki również nie narzekają.

Kto może zostać franczyzobiorcą marki?
Nie mamy szczególnych wymagań co do naszych franczyzobiorców. Najważniejsze, żeby były to osoby, które łatwo nawiązują kontakty. W przeciwnym razie trudno będzie im rozpocząć współpracę z właścicielami i menedżerami lokali gastronomicznych, w których odbywają się przyjęcia weselne i okolicznościowe – stwierdza Tomasz Mróz.

Każdy franczyzobiorca przechodzi szkolenie z zakresu obsługi fotobudki. W trakcie współpracy płaci comiesięczny abonament w wysokości 100 zł (jeśli udostępnia fotobudkę na eventy) lub 150 zł (jeśli fotobudka działa w modelu vendingowym). Firmie udało się jak na razie pozyskać trzech franczyzobiorców. Z kalkulacji franczyzodawcy wynika, że zysk roczny z jednej budki wynosi mniej więcej 6 tys. zł (przy założeniu, że wykona ona 2,4 tys. zdjęć).


POPULARNE NA FORUM

Gdzie kupić meble do warsztatu?

Moim zdaniem mówiąc o wyposażeniu warsztatu, warto pomyśleć także o takich produktach, jak spreżarki. Duży ich wybór znajdziemy w ofercie Almig...

56 wypowiedzi
ostatnia 20.04.2018
Pralnia: Czysty zysk

Bardzo dobre pytanie, i moim zdaniem super sprawa jesli cheszto zrobić w duzy miescie to nawet takie coś jak Extra Clean - usługi porządkowe sie utrzyma

3 wypowiedzi
ostatnia 19.04.2018
Biznes na spółkę z franczyzodawcą

magazyny samoobsługowe to świetna sprawa, szukam teraz czegoś w Krakowie, może ktoś coś? :)

1 wypowiedzi
ostatnia 19.04.2018
Drukują i zarabiają

Świetna sprawa, jeśli szukacie akcesoriów do drukarek to polecam zajrzeć tutaj: Raf Tech - tusze do drukarek mają świetną ofertę i warto z nimi wejść we współpracę.

8 wypowiedzi
ostatnia 16.04.2018
Fotografia ślubna

Jeśli chodzi o sprawy ślubne to polecam zainteresować się takim czymś jak agencje ślubne ja np polecam tą: http://mr-mrs.com.pl/ , są bardzo dobrzy w tym co robią i...

2 wypowiedzi
ostatnia 12.04.2018
Sprzedaż zaproszeń ślubnych - czy to się opłaca?

http://stronawesela.pl

16 wypowiedzi
ostatnia 12.04.2018
Sprzedaż zaproszeń ślubnych - czy to się opłaca?

Zawsze można odsprzedawać gotowe zaproszenia: https://stronawesela.pl/ ma taką opcje szukasz klientów dostajesz rabat partnera np 15% i to twój zarobek.

16 wypowiedzi
ostatnia 12.04.2018
Fotografia ślubna

Cześć, czy ktoś z Was ma doświadczenie w fotografii ślubnej? Czy jest to opłacalny biznes? Zainspirowałam się pięknym zdjęciami i chciałabym też działać w tym...

2 wypowiedzi
ostatnia 10.04.2018
zobacz więcej na forum