Sushi kusi franczyzobiorców

Koncept jest przeznaczony dla miejscowości powyżej 50 tys. mieszkańców. W tej chwili franczyzodawcy najbardziej zależy na partnerach z dużych miast, szczególnie Wrocławia (gdzie już działają dwa lokale sieci) i Poznania.
Środa
07.12.2016
Sushi Kushi serwuje franczyzobiorcom koncept lokali z kuchnią japońską. Inwestycja zwykle zwraca się w dwa lata.
 

Sushi Kushi to sieć sushi barów, oferująca dania kuchni japońskiej na miejscu oraz w dostawie. Pierwszy lokal powstał pod koniec 2012 roku, przy głównej ulicy Łodzi – Piotrkowskiej. Kolejne również otwierały się w Łodzi, ale wkrótce sieć wyszła poza jej granice. Dziś jest obecna w 10 polskich miastach i liczy 15 lokali. Cztery z nich otwarto w tym roku, a do końca grudnia w planach są kolejne dwa.
Początkowo nasze produkty można było zamawiać tylko telefonicznie lub za pośrednictwem strony internetowej, a my dostarczaliśmy je do klientów – opowiada Andrzej Pelc-Gonera, prezes zarządu spółki Red Star Food Service, będącej właścicielem marki Sushi Kushi. W miarę rozwoju sieci zdecydowaliśmy się jednak na odejście od tego modelu, na rzecz klasycznych lokali z salą konsumpcyjną. Nadal specjalizujemy się w dostawach do klienta, ale goście mogą osobiście odwiedzać wszystkie nasze restauracje.

Koncept jest przeznaczony dla miejscowości powyżej 50 tys. mieszkańców. W tej chwili franczyzodawcy najbardziej zależy na partnerach z dużych miast, szczególnie Wrocławia (gdzie już działają dwa lokale sieci) i Poznania. Choć oczywiście franczyzobiorcy z innych rejonów kraju także są mile widziani.
Jeśli chodzi o konkretne lokalizacje, to ich atrakcyjność zależy w dużej mierze od miasta. Np. w Łodzi nasze lokale świetnie sprawdzają się zarówno w centrum, jak i na osiedlach. Podobnie jest w innych dużych miastach – dodaje Andrzej Pelc-Gonera. – Ważna jest dla nas sprawna realizacja zamówień z dostawą do klienta, więc staramy się wybierać lokalizacje dobrze skomunikowane.

Lokal powinien mieć powierzchnię minimum 70 m2. Podawana przez franczyzodawcę kwota inwestycji to ok. 140 tys. zł – ale nie uwzględnia ona kosztów remontu.
Tego nie jesteśmy w stanie oszacować, dopóki nie zobaczymy lokalu – zastrzega Andrzej Pelc-Gonera.

Licencjodawca zapewnia wsparcie na etapie otwarcia i prowadzenia restauracji. Przygotowuje szkolenia, zarówno dla franczyzobiorców, jak i ich pracowników. Obejmują one swoim zakresem wszystkie zagadnienia związane z prowadzeniem lokalu – od procesu technologicznego i sposobu przyrządzania wszystkich dań, poprzez obsługę gości, organizację imprez, przygotowywanie cateringów, aż po metody skutecznego zarządzania lokalem gastronomicznym. Wstępna opłata licencyjna wynosi 20 tys. zł netto. Opłata franczyzowa zmienia się wraz z upływem czasu: w pierwszym miesiącu działalności franczyzobiorca nie płaci nic, przez następne pięć miesięcy po 1 tys. zł, przez kolejne pół roku po 1,5 tys. zł, a po roku współpracy opłata wzrasta do 2 tys. zł miesięcznie. Opłata marketingowa wynosi 250 zł miesięcznie. Jak podkreśla franczyzodawca, okres zwrotu z inwestycji zależy w dużej mierze od kosztów poniesionych na remont lokalu, ale dotychczas wynosił on zazwyczaj 18-24 miesięcy.
Chociaż konkurencja w segmencie sushi barów jest niemała, to zainteresowanie kuchnią japońską wśród gości restauracji stale rośnie. W przeciwieństwie do wielu przemijających mód kulinarnych, sushi zyskało w Polsce taką popularność, że na stałe zagościło już na naszych talerzach. Przestało być luksusowym daniem dostępnym jedynie dla zamożnych gości, jemy je równie chętnie, co pizzę czy burgery – zauważa Andrzej Pelc-Gonera. – Uważam, że wciąż jest miejsce na kolejne lokale, zwłaszcza takie z ofertą dopasowaną do lokalnego rynku.


ZOBACZ W KATALOGU

7th Street - Bar&Grill
A.Blikle
Bafra Kebab
Berlin Döner Kebap
Biesiadowo
Bike Café
Bistro Krówka i Połówka
Bobby Burger
BoBoQ
Burgerownie, Pizzerie, Trattorie, Kawiarnie
Carte d’Or Cafe
Chop Chop Lody Tajskie
Cleopatra
CoffeeFeel
Coffeeloffee
Coffeeshop Company
Columbus Coffee
Cools
Crazy Bubble
Crazy Piramid Pizza
Da Grasso
Dolce Lato, Gelato...The Italian way
Domino’s Pizza
Easy Beer
Easy Wine
Erbil Doner Kebab
Express Oriental
Fabryka Pizzy
Felix Chicken
Fornetti
Fresh Gelato
Gloria Jean’s Coffees
Gruby Benek
Jack’s Bar & Restaurant
Kebab King
Kiełbaskowo
Koku Sushi
Kołacz na okrągło
Krowarzywa
Kuchnia Marche
Lepione
Little Caesars Pizza
Lodolandia
Lodostrefa
Lody Bonano
Lody Mangatto
Lody Marsjano
Lody Przygoda & Lavazza
Lody Smaki Natury
Los Tacos
Makarun Spaghetti and Salad
McDonald’s
Meat & Fit – Slow Food
Mihiderka
Mini Melts
Ministerstwo Śledzia i Wódki
MOJITO LEMON
Mr Hamburger
Mr. Kebab
Naleśnikarnia Gramofon
New York Hot Dog
New York Pizza Department
Niko Spaghetti Bar
Olimp
Organic Coffee & more
Pan Naleśnik
Papa John’s Pizza
Pierogarnia Stary Młyn
Pijalnia Wódki i Piwa
Pijalnie Czekolady E.Wedel
Pizza Dominium
Pizzeria Stopiątka
Przystanek Pierogarnia
Red Hot Chicken
Restauracje Sphinx
Rybkodajnia
Sbarro
Setka Bar
Sevi Kebab
Shrimp House
So! Coffee
Stara Pączkarnia
Stava - niezawodne dowozy
Subway
Tel Aviv
Telepizza
Tutti Santi
U Lodziarzy Wytwórnia Lodów Polskich
Western Chicken
Western Tortilla
Willisch
Yogo Factory
Zapieksownia
Zdrowa Krowa Slow Food Fast
Z ogórem czy bez?

POPULARNE NA FORUM

Hand Roll Tsuru Sushi co myślicie ?

Witam czy ktoś miał styczności z tym konceptem ?Ktos prowadzi taki punkt ?Lub posiada jakieś spostrzeżenia po spotkaniu z przedstawicielami tego konceptu ?

1 wypowiedzi
ostatnia 21.06.2018
Catering się opłata?

Słyszałem że catering okolicznościowy poznań jest rozwiązaniem niezwykle wygodnym, w sam raz dla zabieganych - nie trzeba robić zakupów ani gotować, otrzymujemy...

3 wypowiedzi
ostatnia 14.06.2018
Catering się opłata?

Pewnie że opłaca się prowadzić firmę cateringową, Mam znajomego który prowadzi, firmę Nelson - Catering & Events i mają bardzo dużo zamówień , na co dzień jak i...

3 wypowiedzi
ostatnia 13.06.2018
Jedzenie w dobrym miejscu

Lokalizacja jest bardzo ważna moim zdaniem, często widać że restauracje czy trucki z jedzeniem gdy stoją w słabym miejscu to mają mały ruch. Ostatnio w centrum...

3 wypowiedzi
ostatnia 13.06.2018
Jedzenie na zamówienie

Sprawdź sobie Pure&Fresh - catering dietetyczny, diety pudełkowe, dieta na życzenie. No ogólnie są świetni, jedzenie jest wręcz przepyszne. Biorę od nich pełną dietę...

21 wypowiedzi
ostatnia 11.06.2018
Catering się opłata?

Witam serdecznie. Od pewnego czasu już pracuję jako kucharz w firmie cateringowej Weranda - catering poznań . Rozmyślam nad założeniem własnej działalności właśnie w...

3 wypowiedzi
ostatnia 11.06.2018
McDonalds opinie o franczyzie

McDonald robi bardzo dobrą kawę. To im trzeba przyznać. ______________________ Praca licencjacka z marketingu

2 wypowiedzi
ostatnia 08.06.2018
Wynajem kelnerów

To może być bardzo dobra opcja biznesowa. _______________ Marketing

3 wypowiedzi
ostatnia 08.06.2018