50 tys. zł - taki kapitał jest potrzebny, by rozpocząć handel walutami jako franczyzobiorca Extrakantor.pl. Oprócz tego trzeba zainwestować w aranżację placówki i zakup sprzętu.
Macin Latos, właściciel Extrakantor.pl
Sobota
14.01.2017
Extrakantor.pl zdobywa kolejnych partnerów. Walutowemu biznesowi sprzyja kilka czynników.
 

Pod szyldem Extrakantor.pl działa siedem punktów należących do franczyzodawcy oraz cztery kantory franczyzowe. Franczyzodawca zapowiada, że liczba licencyjnych placówek się podwoi.
– Już niebawem otwarte zostaną punkty Extrakantor.pl w Warszawie, Łodzi, Szczecinku oraz Opolu – zapowiada Marcin Latos, franczyzodawca marki.

W ostatnich latach obserwujemy ofensywę kantorów wirtualnych, ale wcale nie oznacza to, że tradycyjne placówki są w defensywie. W 2016 roku udział kantorów internetowych w rynku wymiany walut wzrósł do 20 proc., natomiast lwia część transakcji w dalszym ciągu zawierana jest w klasyczny sposób – przy okienku, za którym siedzi kasjer. Jak twierdzi Marcin Latos, taki status quo w najbliższych latach raczej będzie się utrzymywał.
– Po pierwsze, nie wydaje się, byśmy w najbliższym czasie mieli przyjąć wspólnotową walutę. Euro jest wręcz dalej, niż było jeszcze kilka lat temu. Po drugie, znaczna emigracja zarobkowa napędza transfery walut do Polski, a odbiorcy tych pieniędzy są klientami kantorów – mówi franczyzodawca.

Jego koncept Extrakantor.pl póki co zbiera rentę pionierską – w segmencie kantorów jako pierwszy postanowił tak intensywnie postawić na rozwój sieci franczyzowej. Właściciele najpopularniejszego internetowego serwisu wymiany walut, Cinkciarz.pl, do franczyzy zabierają się od trzech lat. Na razie jednak są deklaracje, a brak konkretów.

Otwarcie własnego punktu pod szyldem Extrakantor.pl wymaga inwestycji na poziomie 10-20 tys. zł. Kwota obejmuje dostosowanie lokalu do standardów sieci, zakup zabezpieczenia, sprzętu oraz systemu informatycznego. Oprócz tego trzeba dysponować ok. 50 tys. zł – to kapitał niezbędny do zakupu i sprzedaży walut. Jak twierdzi franczyzodawca, samodzielny punkt wymiany dewiz może osiągać miesięczne zyski brutto sięgające 10 tys. zł. Zachęca jednak, by o swojej franczyzie myśleć w kontekście poszerzenia oferty obecnego biznesu.
– Punkt, który powstanie w Łodzi będzie częścią działającego sklepu ze sprzętem AGD/RTV. Franczyzobiorca wygospodarował część powierzchni lokal na potrzeby kantorem. Z kolei przyszła właścicielka Extrakantoru w Szczecinku prowadzi tam już placówkę Alior Banku i agencję opłat Monetia, a teraz chce uzupełnić ofertę o nasz kantor – opowiada Marcin Latos.

W ramach strategii łączenia biznesów, franczyzodawca szykuje dla partnerów nową ofertę. Wykupił już domenę MyGold.pl i zamierza uruchomić koncept sklepów z biżuterią, dzięki któremu właściciele kantorów będą mogli rozbudować portfolio oferowanych produktów.

Rosnące zainteresowanie ofertą franczyzowych kantorów ma jeszcze jedną przyczynę. Marcin Latos zdradza, że wśród zainteresowanych konceptów jest wielu dotychczasowych właścicieli punktów pożyczkowych, którzy szukają biznesowych alternatyw. Niepokój wśród firm pożyczkowych budzą propozycje zmian w prawie wysuwane przez Ministerstwo Sprawiedliwości. Zdaniem przedstawicieli branży plany obniżenia pozaodsetkowych kosztów pożyczek (np. prowizji) i zaostrzenie prawa antylichwiarskiego może poważnie zaszkodzić sektor legalnych pożyczek w Polsce. Nic więc dziwnego, że franczyzobiorcy i agenci takich firm rozważają możliwość przegbranżowienia.


POPULARNE NA FORUM

założenie Franczyzy banku

Szanowny Panie, Zysk Partnera zależy od wolumenu kredytów, które udzieli on w danym miesiącu rozliczeniowym. Każdy produkt ma swoją podstawową tabelę prowizyjną,...

8 wypowiedzi
ostatnia 16.10.2018
Firma pożyczkowa

Jeśli jest się świadomym tego, co się robi to nie widzę najmniejszych przeszkód, aby nie brać w ogóle pożyczki. Niektórym to może się naprawdę przydać :)...

69 wypowiedzi
ostatnia 16.10.2018
Pośrednictwo kredytowe - z którą firmą podjąć współpracę?

I z zakończeniem kolejnych rozliczeń znów miło nam poinformować że kampania https://sprintmoney.pl ma 100% zatwierdzonych wniosków pozyskanych przez naszych...

125 wypowiedzi
ostatnia 15.10.2018
Firma pożyczkowa

Sprawdź to https://chwillowki.pl/

69 wypowiedzi
ostatnia 15.10.2018
Firma pożyczkowa

Najlepsze chwilówki znajdziesz na https://chwillowki.pl

69 wypowiedzi
ostatnia 15.10.2018
Biuro rachunkowe

Ja korzystam z biura rachunkowego KOF http://www.koflublin.pl/ i jestem bardzo zadowolona. Wszystkim zajmują się profesjonalnie i na czas. Dzięki nim mogę skupić się na...

114 wypowiedzi
ostatnia 15.10.2018
RODO i ochrona danych.

Pytanie do osób zorientowanych czy tego typu wzory będą odpowiednie -...

1 wypowiedzi
ostatnia 13.10.2018
Pilnie potrzebują pieniędzy, aby wyjść z długów?

NAJLEPSZY DOSTĘPNY SPOSÓB NA WOLNOŚĆ FINANSOWĄ {upstoxfunding@yahoo.com} Szukasz wolności finansowej? Czy masz dług, potrzebujesz pożyczki, aby rozpocząć nowy biznes?...

172 wypowiedzi
ostatnia 13.10.2018