Otwarcie swojego gabinetu Martyna Błaszczyk przewiduje na koniec lutego. Mówi, że to dobry czas na rozruch biznesu z jej branży.
Sobota
03.02.2018
Martyna Błaszczyk postawiła wszystko na jedną kartę. Rzuciła pracę kosmetyczki i wyjechała za granicę, żeby zarobić pieniądze na własny biznes. Wkrótce otwiera gabinet DepilConcept.
 

Martyna Błaszczyk lubiła swoją pracę. Była etatową kosmetyczką w krakowskim salonie DepilConcept. Jak wspomina miała dobre relacje z klientami, innymi pracownikami i właścicielem salonu. Mówi też, że od początku podobał jej się ten biznes i po cichu marzyła o własnym gabinecie DepilConcept.

Przyszedł taki moment, w którym zdecydowałam się urzeczywistnić marzenia – wspomina. – Zrezygnowałam z pracy i wraz z partnerem wyjechałam za granicę, żeby zarobić na rozruch własnej firmy.

Jeszcze w czasie pobytu za granicą (w Niemczech i Holandii) Martyna Błaszczyk zaczęła zgłębiać wiedzę o koncepcie i branży kosmetycznej. W sierpniu 2017 roku nawiązała też kontakt z franczyzodawcą DepilConcept i rozpoczęła rozmowy o uruchomieniu własnego gabinetu.

Dowiedziałam się, że sieć planuje rozwój między innymi w Szczecinie, w którym kończyłam studia – dodaje. – Wtedy pomyślałam, że to jest ten moment i że czas wracać, choć jeszcze nie zgromadziłam całego kapitału na otwarcie biznesu.

Zaraz po powrocie do Polski w grudniu 2017 roku Martyna Błaszczyk podpisała umowę franczyzową i rozpoczęła poszukiwania lokalu, który spełniałby wymogi DepilConcept. Szukała więc lokali przy ruchliwych ulicach w pobliżu centrum miasta i w pasażach handlowych zlokalizowanych na dużych osiedlach. W poszukiwaniach wspierała ją centrala, która pomagałą w analizie każdej lokalizacji wskazując ich wady i zalety. W grudniu przyszła franczyzobiorczyni podpisała umowę franczyzową, wynajęła lokal i rozpoczęła remont, zaś DepilConcept przystąpiło do prac projektowych nad nowym gabinetem.

Dziś prace remontowe są już na ukończeniu – cieszy się franczyzobiorczyni. – W lokalu jest nowa instalacja elektryczna i hydrauliczna, stawiamy ścianki i montujemy panele. Potem jeszcze malowanie i możemy meblować i przygotowywać gabinet do otwarcia. Cały czas trwa również proces rekrutacji pracowników – dodaje.

Otwarcie swojego gabinetu Martyna Błaszczyk przewiduje na koniec lutego. Mówi, że to dobry czas na rozruch biznesu z jej branży. – Już za chwilę wiosna, okres, w którym klienci bardziej dbają o ciało. Liczę więc na udany start – dodaje.

Martyna Błaszczyk bardzo pozytywnie ocenia zaangażowanie franczyzodawcy w proces otwarcia jej gabinetu. – Z niczym nie zostaję sama, centrala pomogła mi nawet w uzyskaniu finansowania, mimo niewystarczającej historii kredytowej – mówi.

Otwarcie biznesu pod marką DepilConcept kosztuje mniej więcej 120 tys. zł. To kwota potrzebna na zakup licencji z gotowym know-how, urządzenie i wyposażenie czterdziestometrowego lokalu oraz pakiet szkoleń dla franczyzobiorcy i jego pracowników na temat samej usługi, ale także metod efektywnej sprzedaży, marketingu i obsługi klienta. Franczyzobiorczyni potwierdza te wartości.

Liczyłam po cichu, że zmieszczę się w stu tysiącach, ale chyba będzie trudno. Szacuję, że będzie to bliżej zakładanych 120 tys. zł – mówi Martyna Błaszczyk. – Biznes musi kosztować. Mam nadzieję, że szybko zacznę zarabiać – dodaje.

Według informacji firmy najlepsze gabinety osiągają rentowność w ciągu dwóch tygodni od otwarcia. Czy tak będzie w przypadku Martyny Błaszczyk? Czas pokaże, a my to sprawdzimy.


Profil mężczyzny
Łukasz Michalak
dziennikarz

POPULARNE NA FORUM

Gabinet kosmetyczny

Salon kosmetyczny to bardzo dobra inwestycja. Warto zainwestować w dobre jakościowo produkty czy sprzęty. Do swojego salonu zaopatrzenie kupiłam tu...

90 wypowiedzi
ostatnia 16.04.2018
Gabinet kosmetyczny

Jak potrzebujecie przeszkolić załogę salonu to szkolenia kosmetyczne prowadzi uznany wrocławski salon Perfect Glamour https://www.perfect-glamour.pl/szkolenia.html Siostra...

90 wypowiedzi
ostatnia 15.04.2018
Zamiast etatu, własny salon urody

Własny biznes zdecydowanie bije na głowę prace na etat. Ja miałam problem z lokalem ale na szczęście z pomocą przeszedł ten deweloper...

14 wypowiedzi
ostatnia 12.04.2018
Gabinet kosmetyczny

Ostatnio czytałem że w takich salonach powinny się znaleźc odpowiednie filtry tego typu - http://www.filtrybofa.com/ zwłaszcza jak salon wykonuje też paznokcie bo te...

90 wypowiedzi
ostatnia 07.04.2018
Zamiast etatu, własny salon urody

Ostatnio czytałam że w takich salonach powinny się znaleźc odpowiednie filtry tego typu - http://www.filtrybofa.com/ zwłaszcza jak salon wykonuje też paznokcie bo te...

14 wypowiedzi
ostatnia 07.04.2018
Firma w formie

Najlepiej w utrzymaniu formy pomoże prywatny trener w poznaniu. Korzystałem z jego usług i miałem rewelacyjne efekty.

2 wypowiedzi
ostatnia 05.04.2018
Wyspy manicurowe

Ja też myślałam, czy coś takiego nie otworzyć, bo manicure jest teraz w modzie, poza tym pasuje na każdą okazję i sprawia, że paznokcie są zadbane. Zainspirowała...

14 wypowiedzi
ostatnia 30.03.2018
Zamiast etatu, własny salon urody

Właśnie też zakładam swój salon urody i zastanawiam się gdzie najlepiej kupić wyposażenie do niego. Czy ktoś z was słyszał może o firmie cosmed24.pl? Właśnie...

14 wypowiedzi
ostatnia 26.03.2018
zobacz więcej na forum