03.06.2003

Referendum Unijne, 7- 8 czerwca 2003

Franchising to bardzo międzynarodowa branża. Rozwija sie szybciej i lepiej, gdy znikają granice i bariery celne. Dlatego JESTEŚMY na TAK w sprawie przystąpienia Polski do Unii Europejskiej.

W najbliższy weekend okaże się, czy Polacy popierają wejście naszego kraju do Unii Europejskiej. Oby wynik głosowania okazał się korzystny dla Polski.

Wejście Polski do Unii Europejskiej będzie istotnym bodźcem dla wielu europejskich firm franchisingowych, aby rozpocząć działalność w naszym kraju. Sztandarowym tego przykładem jest Hiszpania. Prawdziwy rozwój franchisingu w tym kraju nastąpił niedługo po wejściu do Unii Europejskiej. Liczba firm franchisingowych na rynku wzrosła wówczas trzykrotnie. Polska może być kolejnym państwem, w którym znaczący rozwój franczyzy nastąpi po wejściu do UE. Wszystkie osoby, które wiążą swoją przyszłość z franchisingiem, powinny ją kojarzyć również z Unią Europejską. Rozwój tej dziedziny gospodarki tkwi bowiem w przyszłym członkostwie naszego kraju we Wspólnocie Europejskiej. Jeśli Polacy zlekceważą referendum lub zagłosują przeciw Unii, to, co udało się osiągnąć Hiszpanom w ciągu dwóch lat, Polsce może zająć kilkanaście albo nie udać się nigdy. Dlatego, naszym zdaniem, warto wziąć udział w weekendowym referendum i oddać głos popierający nasze członkostwo w Unii Europejskiej.

Redakcja

Udostępnij artykuł

Komentarze na forum

10

Magdalena Kurda

doradca we franczyzie
Napisz do autora