21.11.2005

Zarząd Grosika aresztowany

Mariusz B. prezes Agencji Finansowej Grosik oraz jego zastępczyni Magdalena T. zostali aresztowani. Postawiono im zarzut przywłaszczenia minimum 1,2 mln zł od 2,6 tys. klientów.

Białostocka prokuratura naliczyła już 2,6 tys. osób poszkodowanych przez Agencję Finansową Grosik. Klienci mimo że opłacili rachunki, to wciąż pozostają one nieuregulowane. Każdego dnia do prokuratury zgłaszają się kolejne osoby oszukane przez Agencję Finansową Grosik. Dlatego ostatecznie nie wiadomo ile osób zostało poszkodowanych przez Grosika.

Aktualnie sąd gospodarczy rozpatruje wniosek o upadłość Agencji Finansowej Grosik. Firma ma ponad 3,1 mln zł długu. W 2004 roku sąd zablokował 800 tys. zł na prywatnym koncie Mariusza B. Z tych pieniędzy zostaną spłacone roszczenia byłych udziałowców Agencji Finansowej Grosik.

Komentarz

Na początku roku skreśliliśmy z katalogu franczyz i systemów partnerskich Agencję Finansową Grosik. Działania jej zarządu naruszające zasady etyki biznesowej nie rokowały dobrze tej sieci. Tym bardziej, że punkty kasowe jak banki są instytucją zaufania publicznego, które dysponują pieniędzmi powierzonymi im przez klientów.

Redakcja

Przeczytaj również: Grosik upadł