29.12.2006

McDonald’s z plazmą

Naturalne materiały wykończeniowe takie jak kamień i drewno, wygodne kanapy oraz ekrany plazmowe – tak wyglądają restauracje McD, w których właśnie zakończono gruntowny remont.

McDonald’s Polska zakończył gruntowny remont trzech restauracji w Warszawie. Zakres prac remontowych różnił się w zależności od warunków lokalowych w obiektach.

W restauracji przy ul. Radzymińskiej zmieniono zarówno fasadę jak i wnętrze. Bryła budynku przybrała kubiczny kształt. Na oknach z jednej strony pojawiły się drewniane żaluzje. Restauracja została znacznie rozbudowana - sala jadalna zwiększyła się z 85 m2 do ponad 220 m2. Zamiast dotychczasowych 84 miejsc siedzących do dyspozycji gości zostało oddanych ponad 170 miejsc. Przesunięto placyk zabaw i wygospodarowano miejsce na częściowo zadaszony taras konsumpcyjny na 10 stolików. Zmiany we wnętrzu objęły głównie salę jadalną i toalety. W środku dominują różne odcienie brązów i beże.

Nowy wystrój otrzymała także pierwsza restauracja McDonald's w Polsce mieszcząca się przy DH Sezam. Jej wnętrze wyposażone zostało w wygodne kanapy oraz oświetlenie, które nadaje wnętrzu ciepły, kawiarniany styl. W lokalu dominują brązy z dodatkiem czerwieni i ecru, na ścianach zawisły kolorowe wielkoformatowe grafiki. Nowością są także ekrany plazmowe, na których wyświetlane są teledyski.

Zakończyła się też modernizacja restauracji McDonald's przy ul. Wałbrzyskiej. Objęto nią także techniczną część zaplecza. W części jadalnej wstawione zostały tapicerowane kanapy, wymieniono także oświetlenie. Dominują tu różne odcienie brązów, beży oraz czerwień.

- Modernizację już istniejących obiektów prowadzimy od 2003 roku - mówi Krzysztof Kłapa, dyrektor ds. korporacyjnych McDonald's Polska. - Od czasu powstania pierwszych restauracji McDonald's w Polsce zmieniły się trendy w architekturze tego typu obiektów, jak również gusta i oczekiwania gości. Dlatego przeprowadzamy długofalowy program odświeżenia wizerunku naszych restauracji, aby nadać im nowoczesny, ciepły i przyjazny wygląd wykorzystując nowe technologie i naturalne materiały wykończeniowe.

Koszt przebudowy jednego obiektu wynosi około 2 mln złotych. Dotychczas gruntownie przebudowane zostały m.in. restauracje w Częstochowie, Gdańsku, Wrocławiu, Warszawie, Katowicach, Legnicy i Zielonej Górze. W samej Warszawie łącznie działa już sześć lokali o podniesionym standardzie. W trakcie modernizacji są kolejne obiekty. Plan zakłada stopniową przebudowę większości z 210 lokali w Polsce.
(aw)