Piątek
29.06.2007
Po przyłączeniu sieci detalicznych Centrum i Maro-Markety, grupa handlowa Emperia zwiększyła swój udział w konkurencyjnej sieci Lewiatan.
 

Dotychczasowe operacje Emperii Holding wskazują na to, że grupa chce przejąć sieć sklepów detalicznych Lewiatan. Potwierdza to również sam prezes Emperii.

- Wydaje nam się, że połączenie tych grup jest najlepszym rozwiązaniem. Prowadzimy rozmowy, do których podchodzimy z optymizmem - mówi Artur Kawa, prezes Emperii. - Po przyłączeniu w maju spółki Centrum zdecydowaliśmy się na nabycie 100 proc. akcji w spółce Maro-Markety - dodaje.

Maro-Markety są kolejną spółką w grupie Emperii, które działają pod szyldem Lewiatana. Inne sieci, którymi zarządza Holding to m.in. franczyzowe Groszki, Stokrotki i Jaskółki.

W pierwszym kwartale 2007 roku notowana na warszawskiej giełdzie Emperia osiągnęła przychody na poziomie 1,07 mld zł. Zysk netto wyniósł 16,7 mln zł i był większy o 75,8 proc. w porównaniu do pierwszego kwartału 2006. W drugim półroczu 2007 spółka przeprowadzi drugą publiczną emisję akcji, z której pozyskany kapitał chce przeznaczyć na sfinansowanie planów rozwojowych, m.in. kolejne przejęcia.

(mdk)
Maciej Krzysztoszek, dziennikarz
Maciej Krzysztoszek
dziennikarz