01.12.2008

Pomocny anioł biznesu

Wspieramy rokujące firmy z ciekawym produktem, a potem wprowadzamy je na giełdę lub sprzedajemy – o aniołach biznesu opowiada Michał Olszewski, członek zarządu Bussines Angel Seedfund.

Kim są aniołowie biznesu?
To osoby fizyczne z dużym doświadczeniem biznesowym, dysponujące sporymi sumami pieniędzy, które wspierają młode i raczej małe spółki będące najczęściej w fazie rozwoju. Stają się ich mniejszościowymi udziałowcami, wspierają je np. doświadczeniem i starają się zarobić.

Michał Olszewski z Bussines Angel Seedfund

Co trzeba zrobić by móc liczyć na wsparcie anioła biznesu?
Trzeba mieć dobry pomysł lub ciekawy produkt z dużym potencjałem na rynkowy sukces. Ważne, z naszego punktu widzenia, jest też minimalizowanie ryzyka. Inwestujemy zazwyczaj w firmy już istniejące, które mają np. dobry zespół i produkt, a potrzebują zastrzyku gotówki. Chętni do nawiązania współpracy z nami mogą zgłaszać swoje pomysły, każdy interesujący i rokujący biznesowo na pewno nie umknie naszej uwadze.

Jakie firmy z jakich branż wspiera Bussines Angel Seedfund?
Obecnie wspieramy 10 projektów, większą część stanowią firmy działające w branżach nowoczesnych technologii np. spółki mediowe, telekomunikacyjne, internetowe. Inwestujemy także w firmy z branży biotechnologicznej oi innych rokujących branż np. turystycznej. W jeden projekt angażujemy do 1 mln euro.

rozmawiał (bog)

Udostępnij artykuł

Komentarze na forum

1