18.05.2009

BZ WBK w Kaliszu

Bank Zachodni WBK otworzył pierwszą w Kaliszu placówkę licencyjną.

Otwarcie placówki partnerskiej BZ WBK w Kaliszu jest elementem ogólnopolskiej strategii rozwoju sieci licencyjnej w miastach do ok. 100 tys. mieszkańców.
- Usługi bankowe w małych miastach są rozwinięte w znacznie mniejszym stopniu, niż w dużych aglomeracjach. Podobna sytuacja jest w Kaliszu, gdzie rynek bankowy również ma charakter niszowy – mówi Kamil Polikowski, dyrektor biura rozwoju placówek partnerskich BZ WBK.

Doradcy Banku Zachodniego WBK

W Polsce działa 35 placówek licencyjnych Banku Zachodniego WBK

Bank Zachodni WBK chce wykorzystać potencjał miasta. - Jeśli uznamy, że w Kaliszu jest miejsce na więcej naszych placówek, nie wykluczamy kolejnych otwarć – mówi Kamil Polikowski.

Koszt inwestycji w placówkę dwustanowiskową wyniósł ok. 22 tys. zł. Według zasad współpracy z Bankiem Zachodnim WBK, partner nie ponosi opłat wstępnych oraz otrzymuje bezpłatne i cykliczne szkolenie. Wśród produktów i usług placówki partnerskiej będą m.in. kredyty gotówkowe, depozyty, konta osobiste, karty płatnicze, usługi Western Union, przyjmowanie płatności za rachunki oraz na zasadzie pośrednictwa, karty kredytowe, kredyty hipoteczne oraz produkty dla firm.

W Polsce działa 35 placówek licencyjnych Banku Zachodniego WBK.

(mk)