25.05.2009

Dwie nowe placówki BZ WBK

BZ WBK uruchomił kolejne dwie placówki partnerskie - w Kłodzku i w Krakowie.

Rozwój w obu miastach jest elementem ogólnopolskiej strategii rozwoju w małych i średnich miastach oraz na obrzeżach dużych aglomeracji.
- Interesują nas lokalizacje, które cechuje małe nasycenie usługami bankowymi. Weryfikacja rynku potwierdziła duże zapotrzebowanie na usługi bankowe w miastach od 30 do 100 tys. mieszkańców oraz na osiedlach dużych miast – mówi Kamil Polikowski, dyrektor biura rozwoju placówek partnerskich BZ WBK.

Otwarcie placówek BZ WBK Partner w Krakowie i Kłodzku stanowi wstęp do szerszego rozwoju sieci partnerskiej w obu miastach. - Potencjał Krakowa jest duży dlatego w przyszłości zamierzamy uruchomić kolejne placówki partnerskie. Podobne plany mamy również wobec Kłodzka. Jeśli uznamy, że w Kłodzku jest miejsce na więcej placówek BZ WBK Partner, nie wykluczamy kolejnych otwarć – mówi Kamil Polikowski.

Koszt inwestycji w placówkę dwustanowiskową BZ WBK Partner wynosi ok. 22 tys. zł. Według zasad współpracy z Bankiem Zachodnim WBK, partner nie ponosi opłat wstępnych oraz otrzymuje bezpłatne i cykliczne szkolenie. Wśród produktów i usług placówki partnerskiej są m.in. lokaty, kredyty gotówkowe, konta osobiste, karty płatnicze, usługi Western Union, przyjmowanie płatności za rachunki oraz na zasadzie pośrednictwa, karty kredytowe, kredyty hipoteczne oraz produkty dla firm.

(mk)