22.07.2009

Doradztwo prawne na kryzys

Biuro usług prawnych Bona Fides buduje sieć franczyzową.

Od początku lipca w Częstochowie działa biuro usług prawnych Bona Fides. To pierwsza jednostka własna, jednak właściciel od początku zdecydował się na rozwój w systemie franczyzowym.

- Zdecydowałem się na franczyzę, ponieważ umożliwia ona szybki rozwój sieci kancelarii – mówi Mariusz Zych, właściciel sieci biur prawnych Bona Fides. - Jeszcze w tym roku chciałbym otworzyć biura w największych polskich miastach – Krakowie, Poznaniu, Wrocławiu, Warszawie i Gdańsku.

Kryzys finansowy stwarza wprawdzie utrudnienia dla funkcjonowania firm oferujących usługi prawne. To jednak również czas zwiększonego zapotrzebowania na usługi windykacyjne, które również oferują kancelarie.

- Branża usług prawniczych odczuwa kryzys. Jeśli przedsiębiorstwa mają problemy finansowe, to automatycznie może to zaważyć na kondycji kancelarii, które je obsługują – zauważa Mariusz Zych. - Z drugiej strony szansą dla biur prawniczych są niespłacane wierzytelności, a więc usługi windykacyjne.

O przystąpienie do sieci mogą ubiegać się osoby z wyższym wykształceniem prawniczym. Koszt licencji franczyzowej wynosi 12 tys. zł.

(gum)