Carrefour Express w Warszawie przy ul. Konduktorskiej
Wtorek
13.07.2010
Na przełomie czerwca i lipca w Warszawie, Ząbkach i Zduńskiej Woli zostały otwarte nowe sklepy franczyzowe Carrefour Express.
 

Do końca roku Carrefour chce mieć 80 sklepów franczyzowych. Zgodnie z zapowiedzią prezesa Carrefour Polska, Jeana Anthoine, w najbliższych tygodniach będą otwierane kolejne placówki franczyzowe Carrefour Express. Nowe punkty powstaną min. w: Lublinie, Radzanowie, Lubrańcu, Pruszczu i Krakowie. Sklepy franczyzowe sieci są zlokalizowane przede wszystkim w miastach i w strefach podmiejskich, a także na osiedlach mieszkaniowych.

- Rozwój sieci sklepów franczyzowych jest odpowiedzią na potrzeby polskich konsumentów, którzy są wciąż przywiązani do robienia zakupów w mniejszych placówkach, położonych w pobliżu miejsca zamieszkania. Otwierając kolejne punkty, firma Carrefour wychodzi naprzeciw tym potrzebom - przekonuje Jean Anthoine, prezes Cerrefour Polska.

W 2010 roku ekspansja Carrefour dotyczy głównie sklepów franczyzowych. W roku 2011 i następnych latach sieć planuje otwierać 100 placówek rocznie w całej Polsce. Obecnie najwięcej sklepów jest na terenie Śląska oraz Polski centralnej. Carrefour tworzy sieć zarówno w dużych miastach jak i w miejscowościach liczących poniżej 100 tys. mieszkańców.

(agaka)


Agnieszka Turska
Agnieszka Turska
dziennikarz