17.09.2010

Hiszpanie doradzą w Polsce

Firma konsultingowa Servicios Normativos rozpoczyna budowę sieci franczyzowej nad Wisłą.

Servicios Normativos powstało w Hiszpanii w 1994, pierwsze placówki franczyzowe zostały otwarte w 1996 roku. Od czterech lat firma buduje sieć swoich placówek poza Hiszpanią, głównie w Ameryce Łacińskiej. Do Polski Servicios Normativos trafiło w tym roku. Firma zajmuje się m.in. wdrożeniami systemów zarządzania jakością, zarządzania środowiskowego, prowadzi również szkolenia za pośrednictwem Internetu.

Szkolenia w Servicios Normativos.

Firma zajmuje się m.in. wdrożeniami systemów zarządzania jakością, zarządzania środowiskowego, prowadzi również szkolenia za pośrednictwem Internetu.

- W Warszawie działa już nasza jednostka centralna, przygotowujemy się też do uruchomienia pierwszej placówki franczyzowej, która ma ruszyć już w grudniu - mówi Jacek Fijołek, kierownik do spraw franczyzy SN Ventures SL, spółki rozwijającej koncept w Polsce. - Kończymy też negocjacje z trzema potencjalnymi franczyzobiorcami. Mam nadzieję, że te placówki uda nam się uruchomić jeszcze w tym roku.

Przystąpienie do sieci kosztuje 130 tys. zł jednak pięciu pierwszych franczyzobiorców może liczyć na jej obniżenie do 100 tys. zł. Opłaty stałe kształtują się na poziomie 7 - 10 proc. przychodów placówki i składają się z części stałej i prowizji od przychodów. Franczyzobiorca samodzielnie przygotowuje lokal zgodnie z kolorystyką korporacyjną. Firma zapewnia wsparcie merytoryczne oraz szkolenie dotyczące prowadzenia placówki. Franczyzobiorca otrzymuje też pełną bibliotekę dokumentacji dotyczącej oferowanych systemów.

(mak)