01.11.2010

BZ WBK udziela kredytów na franczyzę

- rozmowa z Anną Lisiecką partnerem BZ WBK Partner

Jest pani pierwszą osobą, która skorzystała z kredytu BZ WBK na inwestycję w placówkę partnerską. Jak pani ocenia pomoc banku?
Oferta banku jest skierowana do pracowników banków i instytucji finansowych notowanych na warszawskiej Giełdzie oraz pracowników spółek zależnych BZ WBK. Jestem byłą pracownicą oddziału własnego BZ WBK. Postanowiłam wykorzystać wiedzę oraz doświadczenie zdobyte w pracy i spróbować samodzielnie poprowadzić placówkę bankową. Kredyt był dla mnie idealnym rozwiązaniem. Wykorzystałam go na inwestycję w placówkę partnerską i na działalność obrotową związaną z jej uruchomieniem. Pożyczka pozwoliła mi otworzyć trzystanowiskowy oddział, opłacić bieżące rachunki, czynsz, działania marketingowe, pensje pracowników oraz ogólnie - ułatwiła start biznesu.

Anna Lisecka przy biurku w swojej placówce

Anna Lisiecka, partner BZ WBK

Na co przyszły partner powinien zwrócić uwagę zanim zdecyduje się na inwestycję?
Podstawą jest dokładna weryfikacja lokalnego rynku. Przyjrzałam się miejscowej konkurencji, wzięłam pod uwagę liczbę mieszkańców i ich profil, rodzaj zakładów pracy oraz stopień oddalenia własnego oddziału BZ WBK od mojej przyszłej placówki. Znalazłam lokalizację w centrum miasta, która ułatwia dotarcie do klientów. Stawiam jednak na samodzielne poszukiwanie klientów. Bez tego mój biznes nie szedłby tak dobrze.

Jakieś plany na przyszłość?
Nawet bardzo wiele. Na rynku działam niecały rok, od stycznia. Dzięki kredytowi moja placówka osiągnęła rentowność w ciągu kilku miesięcy. Teraz przygotowuję się do nowej inwestycji. Na wiosnę planuję otworzyć drugą placówkę BZ WBK Partner.

rozmawiała (agaka)

Udostępnij artykuł

Komentarze na forum

0