07.04.2011

Wyjść poza stolicę

Większość franczyzobiorców Early Stage znajduje się w Warszawie. Teraz nadszedł czas na otwarcie szkół w pozostałych miastach.

Early Stage to szkoła języka angielskiego specjalizująca się w nauczaniu dzieci i młodzieży w wieku 6-18 lat. Firma zaczęła rozwijać się we franczyzie w 2007 roku. Dzisiaj w sieci działa 13 placówek własnych i 15 franczyzowych, z czego 14 w Warszawie. We wszystkich szkołach uczy się obecnie 2,8 tys. kursantów.

Zajęcia w Early Stage

Przedstawiciel sieci pomaga w znalezieniu dobrej lokalizacji pod szkołę językową.

- Early Stage posługuje się szeroką gamą autorskich materiałów dydaktycznych. Metody nauczania zmieniają się z wiekiem dzieci. Umysł dziecka w wieku od 6 do 11 lat jest wyjątkowo chłonny, dlatego kursy jakie proponuje szkoła Early Stage są bardzo intensywne - wyjaśnia Joanna Zarańska, właścicielka i założycielka szkoły, a zarazem autorka metody nauczania w szkołach Early Stage.

Franczyzodawca nie wymaga od partnerów opłaty wstępnej z tytułu przystąpienia do sieci. Miesięczna licencja wynosi natomiast 10 proc. uzyskiwanych przychodów. Szkoła Early Stage zapewnia swoim franczyzobiorcom know-how metodyczny, w którym zawierają się bezpłatne szkolenia oraz dostęp do materiałów dydaktycznych. Oprócz kwestii związanych z samym nauczaniem właściciel licencji zapewnia pomoc w zakresie działań marketingowych i administracyjnego funkcjonowania placówki.

- Do tej pory Early Stage rozwijała się głównie w Warszawie, chociaż powstała też pierwsza placówka w Krakowie. Chcielibyśmy jednak, aby nasze szkoły pojawiły się w różnych miastach. Przykład naszych szkół w podwarszawskich miejscowościach pokazuje, że szkoła Early Stage może z powodzeniem funkcjonować w miastach liczących nawet kilkanaście tysięcy – dodaje Joanna Zarańska.

(dw)

Udostępnij artykuł

Komentarze na forum

0