Koncern BP ma obecnie w naszym kraju około 400 stacji benzynowych, z czego blisko połowa to stacje partnerskie.
Poniedziałek
16.05.2011
Pierwszy z sześciu planowanych sklepów testowych na stacjach koncernu został otwarty w Warszawie.
 

W ubiegłym miesiącu Carrefour Polska i BP Europa SE podpisały wstępne porozumienie o współpracy. Dzięki niemu oferta sklepowa sześciu stacji BP zostanie poszerzona o ponad 1 tys. produktów z oferty Carrefour. Na razie projekt będzie testowany w trzech miastach: Warszawie, Częstochowie i Krakowie. W nowej ofercie, oprócz nabiału, wędlin, warzyw i owoców, będzie również świeże pieczywo dostarczane z lokalnych piekarni kilka razy dziennie.

Porozumienie między koncernem paliwowym a siecią sklepów nie oznacza przejmowania sklepów BP przez Carrefour. Sklepami na swoich stacjach nadal będzie zarządzać BP. Współpraca między Carrefour Express i stacjami benzynowymi sieci BP opiera się na specjalnie wypracowanym przez obie firmy modelu franczyzowym.

- Wielu kierowców, przyjeżdżając na nasze stacje, chce oszczędzić czas i decyduje się uzupełnić domowe zapasy przy okazji tankowania – mówi Andrzej Ruszkowski, Dyrektor Działu Sklepów na stacjach BP. – Mamy nadzieję, że dzięki poszerzeniu oferty o produkty ze sklepów Carrefour zakupy na stacjach BP będą normą dla lokalnych społeczności.

Podobną współpracę BP z powodzeniem kontynuuje od kilku lat w Wielkiej Brytanii z siecią sklepów Marks&Spencer. Sukces odniosła także sieci kawiarenek Wild Bean Cafe, obecna na polskim rynku od 2005 roku. Od stycznia koncern otwiera kawiarenki także na stacjach partnerskich, a nie jak wcześniej tylko na stacjach własnych.

(boa)


Bolesław Adamiec, dziennikarz
Bolesław Adamiec
dziennikarz