01.06.2011

Audytorska fuzja

Partnerskie kancelarie Auxilium połączą się z ECA Group.

Notowany rynku New Connect operator partnerskiej sieci kancelarii biegłych rewidentów Auxilium połączy się z innym branżowym graczem – ECA Group. Fuzja ma dojść do skutku w trzecim kwartale roku. Nie wiadomo jeszcze, jakich zmian w swojej dotychczasowej działalności może spodziewać się 50 partnerów Auxilium.

Zdjęcie punktu systemu Auxilium

Fuzja Auxilium i ECA Group ma stać się faktem w trzecim kwartale 2011 roku.

- Po połączeniu powstanie Grupa Kapitałowa ECA Auxilium. Zarządy Auxilium oraz ECA zakładają, że połączenie obu firm oznacza poszerzenie bazy klientów oraz większy obrót z dotychczasowymi, co przełoży się na wysokość przychodów oraz wypracowanych zysków – mówił prezes ECA Group Roman Seredyński podczas czatu z internautami zorganizowanego przez portal IPO.pl.

- Bardzo mocno nasiliło się zjawisko konsolidacji, małe firmy audytorskie lub pojedynczy biegli rewidenci zmuszeni są do poszukiwania większych partnerów. Dlatego patrząc na przyszłość branży audytorskiej w Polsce należy podkreślić, że czeka ją etap mocnej przebudowy związany z zapotrzebowaniem rynku - mówiła prezes Auxilium, Zofia Podhorecka. - Ponadto w roku 2011 obserwujemy niższy popyt na usługi audytorskie związane z badaniem sprawozdań finansowych, dlatego też należy sądzić, że podmioty audytorskie będą uzupełniać swój portfel zleceń usługami szkoleniowymi, doradztwem podatkowym i usługami poświadczającymi.

Auxilium świadczy usługi outsourcingowe z zakresu księgowości, rozliczeń podatkowych, rozliczeń z ZUS oraz spraw pracowniczych. Przygotowuje raporty i sprawozdania niezbędne do prawidłowego zarządzania przedsiębiorstwem. Główna siedziba firmy mieści się w Krakowie, a jej oddziały funkcjonują w Łodzi, Gdyni i Bielsku-Białej.

- Postanowiliśmy odejść od rozwoju w formie czystej franczyzy, bo w naszym biznesie nie do końca się to sprawdziło. Dlatego zdecydowaliśmy się kontynuować rozbudowę sieci w systemie partnerskim. Podpisaliśmy jedną umowę franczyzową, obecnie natomiast współpracujemy z 50 partnerami - mówi Edyta Gajda, specjalista do spraw marketingu i PR w Auxilium.

ECA jest ogólnopolską grupą świadczącą usługi w zakresie audytu, podatków, księgowości oraz szkoleń. W jej skład wchodzi audytorska spółka ECA Seredyński i Partnerzy oraz doradcze przedsiębiorstwo ECA Wójciak i Partnerzy.

(gum)