22.06.2011

BPH w Szprotawie, Głogowie i Legnicy

Bank BPH otwiera placówki partnerskie w miastach liczących minimum 15 tys. mieszkańców.

Obecnie sieć liczy 285 punktów własnych i 147 partnerskich. Niedawno zostały otwarte banki w Szprotawie, Głogowie oraz Legnicy. Od osób zainteresowanych współpracą z BPH bank wymaga doświadczenia w branży finansowej, wykształcenia co najmniej średniego oraz założenie własnej działalności gospodarczej. Koszt uruchomienia placówki pod logo BPH w przypadku lokalu o powierzchni 50 m 2 z trzema stanowiskami do obsługi klienta wynosi ok. 38 tys. zł. Opłata z tytułu przystąpienia do sieci wynosi 10 tys. zł, zaś opłata miesięczna – 1,5 tys. zł. Do tego dochodzą koszty adaptacji lokalu. Zwrotu z inwestycji można spodziewać się już po roku prowadzenia działalności.

Placówka Banku BPH Fot. BPH

Optymalna powierzchnia placówki Banku BPH to 50-80 m2.

- Poszukujemy partnerów, którzy posiadają własny lokal z wejściem bezpośrednio z ulicy lub są gotowi go wynająć. Optymalna powierzchnia placówki to 50-80 m2. Interesują nas głównie centra miast, gdzie nie ma jeszcze żadnej naszej placówki. Miasto powinno posiadać więcej niż 15 tys. mieszkańców - mówi Robert Włodarczak, starszy specjalista ds. promocji Banku BPH.

Partner otrzymuje od licencjodawcy podręcznik operacyjny, który zawiera know-how dotyczący prowadzenia biznesu. Ponadto w pakiecie startowym znajduje się cykl szkoleń dla właściciela punktu i jego pracowników, materiały promocyjne oraz dostęp do systemów bankowych niezbędnych do realizacji sprzedaży. Oferta placówek franczyzowych BPH nie odbiega od oferty punktów własnych.

(dw)

Udostępnij artykuł

Komentarze na forum

0