Biesiadowo umacnia się w stolicy

W 2012 roku Biesiadowo powiększy się o 10-12 lokali.
Czwartek
16.02.2012
Od początku roku sieć pizzerii podpisała umowy z czterema franczyzobiorcami z Warszawy. Każdy z nich prowadzi restaurację w innej dzielnicy miasta.
 

Partnerzy Biesiadowa przygotowują się do otwarcia swoich pizzerii w czterech warszawskich dzielnicach – Tarchominie, Ursynowie, Woli i Wawrze.
- Mamy też podpisane umowy z przedsiębiorcami z Łomży, Radomia, Makowa Mazowieckiego, Mławy i Rzeszowa – mówi Wojciech Goduński, właściciel operatora sieci, firmy Wojtex. - W naszych planach do końca 2012 roku jest powiększenie sieci o kolejne 10-12 lokali. Mamy jednak nadzieję, że ta liczba okaże się wyższa.

Biesiadowo należy do najszybciej rozwijających się sieci franczyzowych z rynku gastronomicznego. Pizzerie zadebiutowały w 2009 roku, a do końca 2011 na terenie całej Polski otwarto ich 62. Operator marki rozwija też koncept Crazy Piramid Pizza, liczący w tej chwili 17 punktów. Placówki obu systemów otwierane są wyłącznie przez franczyzobiorców. Szybkie tempo rozwoju koncepty zawdzięczają m.in. stosunkowo niskimi kosztami przystąpienia. Koszt otwarcia własnej pizzerii Biesiadowo to ok. 40 tys. zł, podczas gdy np. minimalna kwota inwestycji w lokal Telepizzy wynosi 100 tys. zł.

Wojciech Goduński chce urozmaicać menu Biesiadowa, wzbogacając je o nowe dania obiadowe i kolejne rodzaje pizzy. W 2012 roku spodziewa się dobrej koniunktury w branży gastronomicznej.
- Obecnie na rynku czuć wyraźne ożywienie spowodowane przygotowaniami do EURO 2012. Restauratorzy spodziewają się zwiększenia obrotów, rozbudowują swoją ofertę oraz skupiają większą uwagę na działaniach marketingowych, mających na celu przyciągnięcie jak największej liczby klientów – mówi Goduński.

(gum)


NAJCZEŚCIEJ CZYTANE

Jaki biznes się opłaci w 2018? /01.12.2017

Sprawdziliśmy, w jaki biznes warto zainwestować w nadchodzącym roku. Tłumaczymy, jak otworzyć i z sukcesem prowadzić spaghetterię, sklep z bielizną, pączkarnię, agencję Mikołajów, park trampolin oraz firmę sprzedającą kosze prezentowe. Opisujemy też sprawdzone franczyzy z branży usługowej. Radzimy, jak przeprowadzić remanent w firmie.

Franczyza - czym to się je? /27.10.2008

Franczyza to sposób na własny biznes pod znanym logo. Korzystają z niej największe światowe marki, warto więc wiedzieć czym jest biznes na licencji franczyzowej.

Wypożyczalnia samochodów: zysk na czterech kółkach /08.06.2015

Uruchomienie wypożyczalni samochodów jest kosztowne. Jednak wydatek szybko się zwraca, bo za kierownicą pożyczonego auta najczęściej siadają turyści, którzy podczas urlopu nie oszczędzają.

Kto może mieć McDonalda? /29.08.2015

Własny McDonald to nieosiągalny cel dla niejednego biznesowego marzyciela. Kto więc może mieć swojego McDonalda? Aneta Czaplicka ma pięć restauracji pod tym szyldem.

Jak odnieść sukces we franczyzie? /01.06.2018

Planujesz inwestycję w biznes franczyzowy? Podpowiadamy czym się kierować, żeby wybrać właściwą franczyzę dla siebie i odnieść sukces w biznesie. Analizujemy czy bardziej opłaca się otworzyć firmę transportową, piwny ogródek, drukarnię internetową czy firmę produkującą pościel. Ponadto prezentujemy 15 sprawdzonych pomysłów na sklep odzieżowy znanej marki. Zdradzamy 10 najczęstszych błędów franczyzobiorców. Radzimy, jakie triki marketingowe opłaca się zastosować, żeby sprzedać więcej. Zbigniew Inglot opowiada nam jak z małej firmy rodzinnej zbudować koncern znany niemal na całym świecie.

POPULARNE NA FORUM

Hand Roll Tsuru Sushi co myślicie ?

Witam czy ktoś miał styczności z tym konceptem ?Ktos prowadzi taki punkt ?Lub posiada jakieś spostrzeżenia po spotkaniu z przedstawicielami tego konceptu ?

1 wypowiedzi
ostatnia 21.06.2018
Catering się opłata?

Słyszałem że catering okolicznościowy poznań jest rozwiązaniem niezwykle wygodnym, w sam raz dla zabieganych - nie trzeba robić zakupów ani gotować, otrzymujemy...

3 wypowiedzi
ostatnia 14.06.2018
Catering się opłata?

Pewnie że opłaca się prowadzić firmę cateringową, Mam znajomego który prowadzi, firmę Nelson - Catering & Events i mają bardzo dużo zamówień , na co dzień jak i...

3 wypowiedzi
ostatnia 13.06.2018
Jedzenie w dobrym miejscu

Lokalizacja jest bardzo ważna moim zdaniem, często widać że restauracje czy trucki z jedzeniem gdy stoją w słabym miejscu to mają mały ruch. Ostatnio w centrum...

3 wypowiedzi
ostatnia 13.06.2018
Jedzenie na zamówienie

Sprawdź sobie Pure&Fresh - catering dietetyczny, diety pudełkowe, dieta na życzenie. No ogólnie są świetni, jedzenie jest wręcz przepyszne. Biorę od nich pełną dietę...

21 wypowiedzi
ostatnia 11.06.2018
Catering się opłata?

Witam serdecznie. Od pewnego czasu już pracuję jako kucharz w firmie cateringowej Weranda - catering poznań . Rozmyślam nad założeniem własnej działalności właśnie w...

3 wypowiedzi
ostatnia 11.06.2018
McDonalds opinie o franczyzie

McDonald robi bardzo dobrą kawę. To im trzeba przyznać. ______________________ Praca licencjacka z marketingu

2 wypowiedzi
ostatnia 08.06.2018
Wynajem kelnerów

To może być bardzo dobra opcja biznesowa. _______________ Marketing

3 wypowiedzi
ostatnia 08.06.2018