22.05.2012

Fuzja wzmocni BZ WBK

Po połączeniu z Kredyt Bankiem nowy podmiot będzie liczył ponad 900 placówek. Planowane są kolejne otwarcia w małych miastach.

Strategia banku zakłada otwarcia w miastach do 35 tys. mieszkańców. W samym marcu BZ WBK uruchomił punkty m.in. w Policach, Sławnie, Jędrzejowie i Mińsku Mazowieckim. Do końca roku do sieci ma dołączyć jeszcze 20 partnerów. Rozwój sieci placówek partnerskich nie zakłóciła planowana fuzja z Kredyt Bankiem. Zawarte porozumienie o podjęciu prac na rzecz połączenia obu banków musi zyskać jeszcze stosowne zezwolenie odpowiednich instytucji zajmujących się nadzorem finansowym. Już teraz wiadomo, że logo Kredyt Banku zniknie z rynku. Akcjonariusze KB otrzymają za jedną akcję 0,0696 akcji BZ WBK. Nowy podmiot będzie liczył ponad 900 placówek i 3,5 mln klientów.

Partner banku BZ WBK.

BZ WBK nie pobiera opłaty wstępnej ani opłat bieżących od swoich partnerów.

- Sektor bankowy w Polsce pomimo światowego kryzysu notuje zyski. Nie zmienia to faktu, że banki będą dążyły do racjonalizacji zysków i obniżania kosztów działalności. Banki coraz częściej korzystają z pomocy partnerów w rozwoju sieci, bo ten sposób jest relatywnie tańszy od otwierania oddziałów własnych. Koszt uruchomienia placówki partnerskiej dzielony jest między biorcą a dawcą licencji, poza tym dzięki partnerom można dotrzeć do klientów z mniejszych miejscowości, gdzie otwarcie dużego oddziału nie kalkuluje się – wyjaśnia Kamil Polikowski, dyrektor biura rozwoju placówek partnerskich BZ WBK.

Osoby zainteresowane otwarciem placówki BZ WBK nie muszą posiadać doświadczenia z zakresu bankowości, mile widziane jest jednak doświadczenie biznesowe. Przedsiębiorcy, którzy chcą podjąć współpracę zobowiązane są do znalezienia lokalu, w którym chciałyby prowadzić działalność. Zgodnie ze standardami banku lokal powinien mieć 40-60 m2 powierzchni. Koordynator BZ WBK pomaga w uruchomieniu placówki. Partner inwestuje minimum 22 tys. zł, które starczy na zakup mebli, sejfu, okablowania oraz ubezpieczenia gotówki. Nie ma opłaty wstępnej ani opłat bieżących.

(dw)

Udostępnij artykuł

Komentarze na forum

0