05.11.2012

Biznes czeka

Targi Franczyza 2012 zakończone. Czas zakasać rękawy i zabrać się do pracy we własnej firmie. Zapraszamy do obejrzenia relacji.

Dziesiąta edycja Targów Franczyzy zgromadziła 6,5 tys. odwiedzających, blisko 100 wystawców z 15 branż na 1000 m2 powierzchni wystawienniczej w Pałacu Kultury i Nauki. Tak w skrócie można podsumować największe w naszej części Europy targi, na których wystawiają się sieci franczyzowe oraz firmy świadczące usługi dla franczyzobiorców i franczyzodawców. Do tego należy dodać jeszcze wykłady ekspertów, którzy o tym, czym należy kierować się wybierając licencję na biznes, gdzie znaleźć środki na założenie i rozwój firmy oraz jak zweryfikować biznesplan. Każde wystąpienie gromadziło w sali konferencyjnej 100-150 aktywnie uczestniczących w wykładach słuchaczy.

Wideo relacja z Targów Franczyza 2012.

Opinie zwiedzających

Pojawiłem się na Targach, bo znam wiele przykładów, kiedy przedsiębiorcy bez żadnego wsparcia zamykali swój biznes. Sam szukam pomysłu na firmę w branży motoryzacyjnej, ewentualnie gastronomicznej. Odwiedziłem już stoisko Romet Motors. Przy wyborze licencji kieruję się przede wszystkim swoimi pasjami, chciałbym zarabiać robiąc to, co lubię. Uwzględniam przy tym możliwości Legionowa, gdzie mieszkam i gdzie prawdopodobnie założę firmę.
Tomasz Markowski

Rozważam współpracę z firmą BK Solutions zajmującą się sprzedażą powierzchni reklamowej na różnego rodzaju torbach i opakowaniach. Wcześniej muszę jednak sprawdzić, czy znajdę w swojej miejscowości potencjalnych klientów. Po wybadaniu rynku będę wiedział, czy warto zainwestować z licencję BK Solutions 5 tys. zł. Innym pomysłem jest poprowadzenie pizzerii na licencji Biesiadowa. Problemem jest jednak fakt, że w Łomiankach działa już kilka lokali sieciowych – Telepizza, Da Grasso, Dominium Pizza.
Michał Jakobsche z podwarszawskich Łomianek

Recepcja Targów Franczyza 2012.

Targi Franczyza jak co roku odbywają się w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie. Dzięki temu zwiedzający ze stolicy oraz innych miast z łatwością mogą dotrzeć na imprezę.

Opinie wystawców

Podczas Targów Franczyza 2012 spotkałam więcej przedsiębiorców zainteresowanych projektem franczyzy hotelowej oferowanej przez naszą sieć, niż podczas tradycyjnych imprez branżowych. Przedsiębiorcy ci mieli większą wiedzę o franczyzie, dzięki czemu mogliśmy pominąć etap edukacji na temat tego na czym polega biznes na licencji. Inwestorzy, z którymi rozmawialiśmy dysponowali już odpowiednią działką lub nawet gotowym projektem hotelu, który można po pewnych modyfikacjach dostosować do standardów wybranej marki.
Małgorzata Morek, dyrektor projektu franczyza w Grupie Hotelowej Orbis

Dzisiaj przeprowadziłam już rozmowy z zainteresowanymi biznesem Abry z Kluczborka i Piaseczna. Jak pokazuje doświadczenie, franczyzobiorcy, którzy już rozpoczęli z nami współpracę, decydują się na otwarcie kolejnych sklepów. Potwierdza to opłacalność prowadzonych przez nich placówek. Z punktu widzenia wystawców cieszy nas oprawa medialna Targów, profesjonalnie przygotowane stoiska oraz lokalizacja imprezy – w centrum Warszawy.
Dorota Placzyńska, menedżer ds. rozwoju sieci Abra Sklepy Meblowe

Dzięki biletowaniu Targów nie trafiają do nas przypadkowe osoby, przedsiębiorcy zadają bardzo konkretne pytania. Niektórzy odwiedzają nasze stoisko po raz kolejny, bo w poprzednich latach nie spełniali wymogów, ale po roku, dwóch okazuje się, że są gotowi na współpracę. Jeden z naszych franczyzobiorców pozyskany na Targach w przeciągu pięciu lat zdążył otworzyć już trzy restauracje.
Monika Dąbrowska, franchising manager McDonald's Polska

Stoisko Telepizzy i McDonald\'s na Targach Franczyza 2012.

Wśród blisko 100 wystawców dominowały branża gastronomiczna, finanse i bankowość oraz spożywcza.

Targi Franczyza 2013 - 17-19 października

Znany jest już termin 11. edycji Targów Franczyzy. Tradycyjnie odbędą się w czwartek, piątek i sobotę w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie. Tym razem datą wartą uwzględnienia w swoim kalendarzu na 2013 rok jest 17-19 października. Pierwsi wystawcy już potwierdzili swój udział w imprezie - termin nadsyłanych zgłoszeń decyduje o wyborze stoiska. Im wcześniej, tym atrakcyjniejsza powierzchnia oraz niższe ceny. Formularz zamówienia stoiska oraz relacja i lista wystawców z 2012 roku znajduje się na stronie Franczyza.pl.

(dw)

Udostępnij artykuł

Komentarze na forum

0