20.04.2013

Biznes z drugiej ręki

Handel odzieżą używaną okazuje się dochodowym biznesem. Pierwsze sklepy franczyzowe Family Shop powstają w Wielkopolsce.

Firma Family Shop rozpoczęła właśnie tworzenie sieci franczyzowej. Działa już pierwszy, modelowy sklep franczyzowy, który obsługuje klientów w Poznaniu. W maju dołączy do niego kolejny punkt na licencji w Mosinie pod Poznaniem. Trwa poszukiwanie franczyzobiorców na terenie całego kraju.

Ubrania w sklepie Family Shop. Fot. Family Shop

Franczyzobiorcy mogą liczyć na pomoc w doborze asortymentu do sklepu, doradztwo w zakresie optymalnego wykorzystania powierzchni lokalu.

- Handel odzieżą używaną już dawno przestał wywoływać negatywne emocje. Dziś to bardzo dochodowy biznes, który przyciąga rzeszę klientów szukających ciekawych, markowych i dobrej jakości ubrań w atrakcyjnej cenie – mówi Magdalena Sulwińska, właścicielka Family Shop.

Przyszły franczyzobiorca powinien mieć lokal o powierzchni od 50 do 200 m2 oraz zaplecze magazynowe. Na inwestycję wystarczy nawet 10 tys. zł. Mile widziane są osoby, które mają już doświadczenie w handlu, chociaż nie musi to być koniecznie branża odzieżowa.

- Dostarczamy naszym franczyzobiorcom wyselekcjonowaną odzież pochodzącą z Anglii, Szwajcarii, Włoch, Francji i Danii. Wiele naszych produktów pochodzi wprost ze sklepowych półek i posiada oryginalne metki oraz opakowania – mówi Sulwińska.

Franczyzobiorcy mogą liczyć na pomoc w doborze asortymentu do sklepu, doradztwo w zakresie optymalnego wykorzystania powierzchni lokalu. Wszyscy pracownicy oraz właściciele sklepu zostaną również przeszkoleni z zakresu obsługi klienta oraz organizacji punktu sprzedaży, a także ekspozycji towaru i organizacji witryn sklepowych. Firma zapewnia również pomoc w uzyskaniu dofinansowania na uruchomienie własnej działalności. Family Shop oferuje swoim franczyzobiorcom również szerokie wsparcie marketingowe oraz zapewnia im elementy identyfikacji wizualnej.

(mak)