10.05.2013

Franczyzobiorca z paragrafem

Do prowadzenia Kancelarii Prawnej Omega nie potrzeba wykształcenia prawniczego, a jedynie zatrudnienia odpowiedniej osoby.

Omega Kancelarie Prawne to ogólnopolska sieć, która funkcjonuje na rynku od 2005 roku. Firma świadczy kompleksową obsługę klienta indywidualnego począwszy od spraw rodzinnych takich jak rozwody, spadki, alimenty, po sprawy cywilne i zobowiązania. Przygotowana została także oferta stałej obsługi prawnej firm, w tym windykację należności. Kancelarie Omega wyspecjalizowały się ponadto w dochodzeniu roszczeń odszkodowawczych od firm ubezpieczeniowych.

Kancelaria Prawna Omega. Fot. Omega

Pierwsza kancelaria Omega powstała w Siedlcach. Dziś funkcjonuje ich już 19 na terenie całej Polski, z czego 10 prowadzą franczyzobiorcy. Do końca roku ma powstać pięć kolejnych.

- Klientami naszych kancelarii są głównie osoby, które potrzebują taniej i skutecznej pomocy prawnej. Stąd też nasze hasło przewodnie: „skuteczny prawnik w korzystnej cenie”, które dobrze sprawdza się w realiach obecnego popytu na rynku usług prawnych - mówi Jarosław Panasiuk, prezes zarządu Omega Kancelarie Prawne. - W ostatnim czasie przeprowadziliśmy własne badania, z których wynika, że kancelaria prawna w oparciu o nasze know-how może funkcjonować już w mieście powyżej 30 tys. mieszkańców, w którym funkcjonuje sąd rejonowy.

Bliska lokalizacja sądów od kancelarii ułatwia pozyskiwanie klientów, którzy odwiedzając tę instytucję szukają pomocy. Kampanie reklamowe sieci są specjalnie tak przygotowane, by powiadomić te osoby o najbliższym oddziale i pokierować do niego.

- Naszą ofertę usług prawnych poszerzyliśmy niedawno o obrót nieruchomościami, co jest na razie wyjątkowo udanym mariażem – dodaje Jarosław Panasiuk. - Sprzedający lub kupujący posiadłość czują się bardziej komfortowo, jeśli dodatkowo w jednym miejscu mają zagwarantowaną obsługę prawną. Obrót nieruchomości jest dodatkowym elementem uzyskiwania przychodów oddziału i jeszcze nie wszyscy franczyzobiorcy wprowadzili go do swojej oferty.

Oferta sieci jest przeznaczona zarówno dla prawników i radców prawnych, jak również dla osób nieposiadających wykształcenia prawniczego. Doświadczenie w sprzedaży czy też prowadzeniu innej działalności jest pomocne m.in. we właściwym zarządzaniu marketingiem kancelarii i pozyskiwaniu zleceń. Oczywiście, niezbędne jest zatrudnienie wykwalifikowanych prawników. Franczyzobiorca nie musi się obawiać, że sam będzie odpowiadał za rekrutację pracowników. W doborze odpowiedniej kadry, partnerom sieci pomaga franczyzodawca.

(boa)

Udostępnij artykuł

Komentarze na forum

0

Bolesław Adamiec

dziennikarz
Napisz do autora