Teraz jest czas na inwestowanie

Przyglądamy się dochodowości sklepów franczyzowych i wspieramy franczyzobiorców w obniżaniu kosztów, zarządzaniu marżą, sprzedażą i zapasami.
Piotr Matluch, prezes zarządu DDD Dobre Dla Domu
Czwartek
27.06.2013
Prognozy dwuletnie wskazują na ożywienie sprzedaży już w przyszłym roku – mówi Piotr Matluch, prezes zarządu DDD Dobre Dla Domu.
 

Jak obecnie wygląda sytuacja na rynku wykończenia wnętrz?
Można powiedzieć, że ziściły się prognozy o spowolnieniu. Wpływ na to miało między innymi wygaśnięcie rządowego programu „rodzina na swoim” oraz zaostrzenie kryteriów przyznawania kredytów hipotecznych. Przekładając to na konkretne wskaźniki, widzimy, że rynek paneli podłogowych skurczył się w I kwartale tego roku o ok. 6 proc.

Jak radzą sobie firmy z tej branży?
Z naszej obserwacji wynika, iż z rynku zniknęło wiele niezrzeszonych lokalnych firm, które bez odpowiedniego know-how i wsparcia silnej marki po prostu zakończyło swoją działalność. Wielu takich przedsiębiorców zgłasza się do nas słusznie zakładając, że w sieci łatwiej walczyć o rynek. W trudnych czasach o wiele też łatwiej znaleźć dobrą lokalizację za czynsz w rozsądnej wysokości. W niektórych miastach obserwujemy nawet 30 proc. spadki stawek. Z punktu widzenia menedżera zarządzającego siecią franczyzową to duża szansa na rozwój DDD Dobre Dla Domu.

Kiedy należy się spodziewać ożywienia?
Prognozy dwuletnie wskazują na ożywienie sprzedaży już w przyszłym roku, zwłaszcza, że ruszy nowy program rządowy wspierający zakup mieszkań. To z pewnością przełoży się na ożywienie w dobrach inwestycyjnych jakimi są podłogi i drzwi. Dla nas to jest czas na inwestowanie, naukę i optymalizację biznesu, aby z nowymi siłami wkroczyć w budzący się rynek.

Jak to robicie?
Przyglądamy się dochodowości sklepów franczyzowych i wspieramy franczyzobiorców w obniżaniu kosztów, zarządzaniu marżą, sprzedażą i zapasami. Wspólnie zastanawiamy się również jak pobudzić sprzedaż na lokalnych rynkach. Dajemy też narzędzia, które umożliwiają wymianę doświadczeń między franczyzobiorcami oraz nieustannie doszkalamy zarówno franczyzobiorców, jak i ich pracowników.

(emka)


PRZECZYTAJ ARTYKUŁY

Jak odnieść sukces we franczyzie? /01.06.2018

Planujesz inwestycję w biznes franczyzowy? Podpowiadamy czym się kierować, żeby wybrać właściwą franczyzę dla siebie i odnieść sukces w biznesie. Analizujemy czy bardziej opłaca się otworzyć firmę transportową, piwny ogródek, drukarnię internetową czy firmę produkującą pościel. Ponadto prezentujemy 15 sprawdzonych pomysłów na sklep odzieżowy znanej marki. Zdradzamy 10 najczęstszych błędów franczyzobiorców. Radzimy, jakie triki marketingowe opłaca się zastosować, żeby sprzedać więcej. Zbigniew Inglot opowiada nam jak z małej firmy rodzinnej zbudować koncern znany niemal na całym świecie.

Atrakcyjne biznesy /01.05.2018

Podpowiadamy, w który biznes warto zainwestować, gdy ma się 50 lub 100 tys. zł oszczędności. Krok po kroku opisujemy, jak otworzyć i z sukcesem prowadzić burgerownię, biuro podróży, produkcję drukarek 3D i sklep z odzieżą do porodu. Prezentujemy pomysły na własny bank za 40 tys. zł. Zdradzamy tajniki franczyzy.

Jak zarabiać na wynajmie? /30.03.2018

Krok po kroku opisujemy, jak zarabiać na wynajmie mieszkań i lokali. Sprawdzamy, który biznes sezonowy jest najbardziej zyskowny. Radzimy, jak rozwinąć sieć franczyzową za granicą. Jarosław Szanajca, założyciel Dom Development, opowiada nam jak zbudował firmę gigant od zera.

Urządzą mieszkańców /27.02.2018

W Malborku ruszył kolejny franczyzowy sklep DDD Dobre Dla Domu.

Zapowiada się obiecujący rok /30.12.2017

Paweł Soroka, dyrektor działu wsparcia sprzedaży DDD Dobre Dla Domu opowiada o perspektywach branży wyposażenia wnętrz.

POPULARNE NA FORUM

Jaki sklep z meblami kuchennymi

Niebawem będę wymieniała meble w kuchni i zastanawiam się, gdzie i jakie meble kupić. Zależy mi raczej na klasycznych i funkcjonalnych w jasnych kolorach. Do tego aby...

1 wypowiedzi
ostatnia 19.07.2018
Gdzie najlepiej kupić mieszkanie pod wynajem?

Mieszkanie dobrze kupić w dużym mieście, tam jest dużo uczniów i studentów, którzy będą wynajmować.

309 wypowiedzi
ostatnia 16.07.2018
Sklep z okularami korekcyjnymi dla dzieci

Przepraszam, że tak na raty - Nie skończyłem posty Jak oceniacie powodzenie sklepu online z oprawkami korekcyjnym dla dzieci? Jest wiele sklepów z okularami - oprawkami dla...

2 wypowiedzi
ostatnia 14.07.2018
Sklep z okularami korekcyjnymi dla dzieci

Jak oceniacie powodzenie sklepu online z oprawkami korekcyjnym dla dzieci? Jest wiele sklepów z okularami - oprawkami dla dorosłych, ale tylko dla małego użytkownika...

2 wypowiedzi
ostatnia 14.07.2018
Nawadnianie ogrodów

Automatyczne systemy nawadniające ogrody, a także pola uprawne i sady z każdym rokiem zyskują na popularności w naszym kraju. Jest to świetne rozwiązanie, gdyż pozwala...

1 wypowiedzi
ostatnia 09.07.2018
Porady na temat budowy i wykończenia domu.

budowa i wykończenie to cięzki orzech do zgryzienia.. https://vindicat.pl/baza-wiedzy/co-oznacza-przedawnienie-dlugu/

6 wypowiedzi
ostatnia 09.07.2018
Jaki sklep meblowy?

Ikea ma fajne i tanie meble w swoim asortymencie https://vindicat.pl/faq/jak-skorzystac-z-wnioskow-w-egzekucji-komorniczej/

180 wypowiedzi
ostatnia 09.07.2018
Gdzie najlepiej kupić mieszkanie pod wynajem?

trzeba się rozeznać na rynku, gdzie się najbardziej opłaca https://vindicat.pl/faq/jak-zlecic-windykacje-wierzytelnosci/

309 wypowiedzi
ostatnia 09.07.2018