Opłata za korzystanie z know-how banku wynosi 400 zł miesięcznie.
Piątek
18.04.2014
Partnerzy Banku BPH mają zgodę na prowadzenie placówek innych banków.
 

BPH to jeden z tych banków, w których franczyza stanowi ważny czynnik rozwoju sieci. Rok 2013 zaczynał ze 128 placówkami partnerskimi, dziś ma ich 164. Oznacza to, że powrócił do poziomu notowanego przed kryzysem, w trakcie którego liczebność sieci zostałą znacznie ograniczona. Plany na ten rok zakładają kolejne otwarcia – liczba punktów franczyzowych ma wzrosnąć do 190.
- Oprócz placówek partnerskich w ramach sieci Banku BPH działa ponad 270 punktów własnych. Jeśli chodzi o wzrost liczby placówek, stawiamy głównie na franczyzę – deklaruje Jacek Marchewka, dyrektor Departamentu Zarządzania Sieciami Pośrednimi Banku BPH.

Potencjalnych franczyzobiorców ma zachęcić fakt, że otwierając placówkę Banku BPH zachowują prawo do jednoczesnego prowadzenia biznesu pod szyldem innego banku. Oczywiście z zastrzeżeniem, że w punkcie oznaczonym logo BPH sprzedawane będą produkty finansowe tylko tej jednej marki.
- Nasza współpraca opiera się na zaufaniu i równym traktowaniu wszystkich partnerów, dlatego nie wymagamy wyłączności. Takie podejście zapewnia przejrzystość i nie generuje, naszym zdaniem, zbędnej potrzeby prowadzenia kilku działalności gospodarczych przez podmiot z nami współpracujący - przyznaje Jacek Marchewka. - Zdajemy sobie sprawę z występującego z tego tytułu ryzyka, ale bank dysponuje odpowiednimi narzędziami monitoringu i prowadzi badania jakościowe.

Placówki partnerskie będą pojawiać się przede wszystkim w mniejszych miastach i w poszczególnych dzielnicach dużych miast. W kilku przypadkach bank zdecydował się zamienić oddział własny na placówkę partnerską.
- W takich przypadkach poszukujemy partnerów zainteresowanych otwarciem placówki w tej samej miejscowości lub dzielnicy, niekoniecznie w tym samym lokalu, w którym wcześniej działał nasz oddział – tłumaczy Jacek Marchewka.

Inwestycja we własny biznes spod znaku BPH wymaga wkładu na poziomie ok. 30 tys. zł. Kwota potrzebna jest do zakupu niezbędnego sprzętu i mebli. W biznes planie trzeba jeszcze doliczyć wydatki na remont lokalu.
- Zazwyczaj inwestycja zwraca się między 6. a 12. miesiącem od uruchomienia biznesu – szacuje Jacek Marchewka. – Rekordowa placówka osiągnęła zwrot już po miesiącu. I to przy kwocie inwestycji na poziomie 120 tys . zł.

(gum)


POPULARNE NA FORUM

założenie Franczyzy banku

Szanowny Panie, Zysk Partnera zależy od wolumenu kredytów, które udzieli on w danym miesiącu rozliczeniowym. Każdy produkt ma swoją podstawową tabelę prowizyjną,...

8 wypowiedzi
ostatnia 16.10.2018
Firma pożyczkowa

Jeśli jest się świadomym tego, co się robi to nie widzę najmniejszych przeszkód, aby nie brać w ogóle pożyczki. Niektórym to może się naprawdę przydać :)...

69 wypowiedzi
ostatnia 16.10.2018
Pośrednictwo kredytowe - z którą firmą podjąć współpracę?

I z zakończeniem kolejnych rozliczeń znów miło nam poinformować że kampania https://sprintmoney.pl ma 100% zatwierdzonych wniosków pozyskanych przez naszych...

125 wypowiedzi
ostatnia 15.10.2018
Firma pożyczkowa

Sprawdź to https://chwillowki.pl/

69 wypowiedzi
ostatnia 15.10.2018
Firma pożyczkowa

Najlepsze chwilówki znajdziesz na https://chwillowki.pl

69 wypowiedzi
ostatnia 15.10.2018
Biuro rachunkowe

Ja korzystam z biura rachunkowego KOF http://www.koflublin.pl/ i jestem bardzo zadowolona. Wszystkim zajmują się profesjonalnie i na czas. Dzięki nim mogę skupić się na...

114 wypowiedzi
ostatnia 15.10.2018
RODO i ochrona danych.

Pytanie do osób zorientowanych czy tego typu wzory będą odpowiednie -...

1 wypowiedzi
ostatnia 13.10.2018
Pilnie potrzebują pieniędzy, aby wyjść z długów?

NAJLEPSZY DOSTĘPNY SPOSÓB NA WOLNOŚĆ FINANSOWĄ {upstoxfunding@yahoo.com} Szukasz wolności finansowej? Czy masz dług, potrzebujesz pożyczki, aby rozpocząć nowy biznes?...

172 wypowiedzi
ostatnia 13.10.2018