10.06.2014

Z funduszy do internetu

Wiedza na temat funduszy unijnych pozwoliła franczyzobiorczyni iPowiat.pl dostrzec potencjał lokalnej wyszukiwarki.

Małgorzata Łukaszewicz każdą biznesową decyzję podpiera dotychczasowym doświadczeniem. Tak też było, kiedy na początku tego roku podpisywała umowę franczyzową z iPowiat.pl. Jej zainteresowanie projektem iPowiat.pl wynika z faktu, iż do tej pory zajmowała się wdrażaniem programów unijnych. Jak sama mówi coraz więcej funduszy przenoszona jest z regionów do miast, dzielnic i powiatów.

Małgorzata Łukaszewicz, franczyzobiorczyni iPowiat.pl Fot. iPowiat.pl

Małgorzata Łukaszewicz prowadzi wyszukiwarkę iPowiat.pl w powiecie pruszkowskim. Bierze także udział w spotkaniach organizowanych przez Stołeczne Forum Przedsiębiorczości, w których uczestniczą właściciele różnych firm z sześciu warszawskich dzielnic.

- Unia Europejska dostrzega potrzebę wspierania lokalnych społeczności. iPowiat.pl gromadzi ofertę lokalnych przedsiębiorców skierowaną do mieszkańców miast, w których prowadzą działalność. Kontakt z tymi firmami nie traktuję jako klasycznego pozyskiwania klientów, tylko współpracę, z której korzyści odnoszą obie strony – wyjaśnia franczyzobiorczyni z powiatu pruszkowskiego. – W dotychczasowej pracy współpracowałam z przedsiębiorcami, którzy szkolili młodzież poprzez udostępnianie swoich zakładów pracy jako miejsc realizacji staży i praktyk. Współpracę z właścicielami małych i średnich firm postrzegam jako z cenniejszych doświadczeń zawodowych.

O potrzebie integrowania lokalnych przedsiębiorców Małgorzata Łukaszewicz przekonała się także podczas spotkań organizowanych przez Stołeczne Forum Przedsiębiorczości. W spotkaniach biorą udział właściciele różnych firm w sześciu warszawskich dzielnicach, którzy wymieniają się kontaktami i doświadczeniami, a często nawiązują ze sobą współpracę.

Pojedyncza licencja na iPowiat.pl ogranicza się do obszaru powiatu lub dzielnicy miasta. Ten stosunkowo niewielki obszar pozwala na bardzo dokładne spenetrowanie rynku usługodawców i punktów handlowych. Lokalni przedsiębiorcy otrzymują pewność, że informacja o ich firmie dotrze do najbardziej pożądanej grupy docelowej zamieszkującej najbliższą okolicę. Przewidywana kwota inwestycji w iPowiat to 10 tys. zł. W kwocie tej zawiera się opłata wstępna – 8 tys. zł.
(dw)

Udostępnij artykuł

Komentarze na forum

0