DG-Inwest nie pobiera prowizji od klientów, przez co oferta jest zbliżona, a nawet tańsza niż bezpośrednio w banku czy firmie leasingowej.
Wtorek
05.08.2014
Grupa DG-Inwest chce mieć 300 punktów na terenie całego kraju.
 

W skład grupy DG-Inwest wchodzą dwie firmy. DG Inwest Finanse, specjalizuje się w doradztwie finansowym oraz kompleksowej pomocy przy uzyskiwaniu kredytów, leasingów, ubezpieczeń, faktoringu i refinansowania. Za obsługę prawno-księgową odpowiedzialna jest Kancelaria Doradztwa Finansowego. Trzecim podmiotem jest spółka reklamowa DLG Media.

– Taka struktura jest korzystna zarówno z punktu widzenia klientów, jak i partnerów – tłumaczy Daniel Gawryczuk, prezes zarządu DG-Inwest. - Usługobiorcy otrzymują kompleksową obsługę finansową: od wynajmu powierzchni po leasing czy kredyt. Jeśli ktoś prowadzi u nas księgowość i myśli o leasingu, nie musi już dostarczać dokumentów, bo my je mamy – to duży komfort dla klientów. Dodatkowo, od czerwca każda z obsługiwanych przez nas osób będzie mogła zarządzać swoimi finansami przez internet. Z kolei partnerzy franczyzowi mają pełne wsparcie w działalności - łącznie z promocją i reklamą placówek. Każdy otrzymuje licencję na biuro doradztwa finansowego i biuro rachunkowe. Zakres działania zależy od jego kompetencji i przedsiębiorczości.

DG-Inwest oferuje dwa modele współpracy: na zasadzie autoryzowanego partnerstwa oraz franczyzy.
- Franczyzobiorcy działają pod naszą marką, otrzymują wyłączność terytorialną głównie na miasto i mogą budować własną sieć sprzedaży otwierając punkty autoryzowane lub placówki partnerskie bez dodatkowych opłat odprowadzanych do centrali – tłumaczy Daniel Gawryczuk. 

Przyjęty przez DG-Inwest model rozwoju sprawdza się w praktyce – w chwili obecnej pod egidą firmy działa 45 placówek franczyzowych i ponad 100 punktów partnerskich w Polsce, Wielkiej Brytanii i na Ukrainie.
- Najwięcej placówek naszej marki działa na zachodzie i południu Polski. Teraz nastawiamy się na rozwój na terenie całego kraju. W 2015 roku chcemy mieć łącznie 300 punktów, w tym ok. 70 na licencji – mówi prezes zarządu DG-Inwest.

Opłata wstępna wynosi 8 tys. zł, opłaty kwartalne rozpoczynają się w drugim kwartale współpracy i kształtują się na poziomie 500 zł (dostęp do CRM, licencje, szkolenia wstępne i okresowe, materiały reklamowe, własna strona www, własny mail). Partnerzy mogą prowadzić wirtualne biura, franczyzobiorcy muszą dysponować lokalem o powierzchni od 20 do 40 m2, mają jednak pełną dowolność w doborze dostawców mebli czy sprzętu komputerowego.

W bieżącej działalności biorców licencji wspiera grupa 20 analityków i ekspertów z centrali operacyjnej.
– Każdy wniosek klienta musi być zgłoszony w naszym wewnętrznym systemie, specjaliści doradzają, w którym banku najlepiej rozpatrzyć wniosek, ale to franczyzobiorca decyduje o wyborze instytucji finansowej – mówi  Daniel Gawryczuk. - Dodatkowo centrala przekazuje klientów, którzy zgłosili się bezpośrednio do nas do najbliższego oddziału franczyzowego bez wpływu na wysokość prowizji.


Profil kobiety
Anna Siedlecka
dziennikarz

POPULARNE NA FORUM

założenie Franczyzy banku

Szanowny Panie, Zysk Partnera zależy od wolumenu kredytów, które udzieli on w danym miesiącu rozliczeniowym. Każdy produkt ma swoją podstawową tabelę prowizyjną,...

8 wypowiedzi
ostatnia 16.10.2018
Firma pożyczkowa

Jeśli jest się świadomym tego, co się robi to nie widzę najmniejszych przeszkód, aby nie brać w ogóle pożyczki. Niektórym to może się naprawdę przydać :)...

69 wypowiedzi
ostatnia 16.10.2018
Pośrednictwo kredytowe - z którą firmą podjąć współpracę?

I z zakończeniem kolejnych rozliczeń znów miło nam poinformować że kampania https://sprintmoney.pl ma 100% zatwierdzonych wniosków pozyskanych przez naszych...

125 wypowiedzi
ostatnia 15.10.2018
Firma pożyczkowa

Sprawdź to https://chwillowki.pl/

69 wypowiedzi
ostatnia 15.10.2018
Firma pożyczkowa

Najlepsze chwilówki znajdziesz na https://chwillowki.pl

69 wypowiedzi
ostatnia 15.10.2018
Biuro rachunkowe

Ja korzystam z biura rachunkowego KOF http://www.koflublin.pl/ i jestem bardzo zadowolona. Wszystkim zajmują się profesjonalnie i na czas. Dzięki nim mogę skupić się na...

114 wypowiedzi
ostatnia 15.10.2018
RODO i ochrona danych.

Pytanie do osób zorientowanych czy tego typu wzory będą odpowiednie -...

1 wypowiedzi
ostatnia 13.10.2018
Pilnie potrzebują pieniędzy, aby wyjść z długów?

NAJLEPSZY DOSTĘPNY SPOSÓB NA WOLNOŚĆ FINANSOWĄ {upstoxfunding@yahoo.com} Szukasz wolności finansowej? Czy masz dług, potrzebujesz pożyczki, aby rozpocząć nowy biznes?...

172 wypowiedzi
ostatnia 13.10.2018