09.09.2014

Biesiadowo przejęło Western Chicken

Właściciel sieci pizzerii wie już, co zrobi z nowym nabytkiem.

Sieć Western Chicken, specjalizująca się w sprzedaży panierowanych kurczaków, jest już w rękach firmy Wojtex, operatora sieci pizzerii Biesiadowo i Crazy Piramid Pizza. Nowy właściciel przejął 14 lokali. Jak dowiedział się portal Franchising.pl, marka Western Chicken pozostanie na rynku i będzie dalej rozwijana.
- Do końca roku planujemy mieć 30 punktów – zapowiada Wojciech Goduński.

Restauracja Western Chicken. Fot. Western Chicken

Operator Biesiadowa i Crazy Piramid Pizza rośnie w siłę na rynku gastronomicznym. Niedawno uruchomił koncept Rybkodajnia, teraz przyłącza 14 lokali Western Chicken.

Rozwój będzie kontynuowany zarówno w Polsce, jak i za granicą, gdzie już wcześniej działał franczyzowy lokal Western Chicken w brytyjskim Ashford.
-  Mamy już kolejną osobę zainteresowaną otwarciem punktu w Anglii i myślę, że niebawem podpiszemy z nią umowę. Zamierzamy też podpisywać umowy z masterfranczyzobiorcami, którzy będą poszukiwać partnerów poza Polską – mówi Goduński.

Przejęcie sieci przez operatora Biesiadowa oznacza zmianę warunków współpracy z franczyzobiorcami. Obniżony zostaje finansowy próg wejścia. Do tej pory do uruchomienia własnego punktu Western Chicken potrzeba było kwoty rzędu 40-60 tys. zł. Obecnie koszt zaczyna się od 30 tys. zł. Franczyzobiorca powinien dysponować lokalem o powierzchni co najmniej 40 m2.
- Nie pobieramy opłaty za przystąpienie do sieci. Zaproponujemy też znacznie niższe ceny produktów kupowanych przez franczyzobiorców. Jest to możliwe, ponieważ posiadamy własny system dystrybucyjny i pomijamy wszystkich pośredników – tłumaczy Goduński. - Wprowadzamy natomiast opłatę franczyzową w wysokości 800 zł miesięcznie.

Wydaje się więc, że obecnym franczyzobiorcom Western Chicken zmiana właściciela wyjdzie na dobre. Zaś franczyzodawca liczącego ponad 100 lokali Biesiadowa dołącza do swojego portfolio kolejną markę i po raz kolejny udowadnia, że najwięksi gracze rynkowi muszą się z nim liczyć.

(gum)