Biesiadowo przejęło Western Chicken

Operator Biesiadowa i Crazy Piramid Pizza rośnie w siłę na rynku gastronomicznym. Niedawno uruchomił koncept Rybkodajnia, teraz przyłącza 14 lokali Western Chicken.
Wtorek
09.09.2014
Właściciel sieci pizzerii wie już, co zrobi z nowym nabytkiem.
 

Sieć Western Chicken, specjalizująca się w sprzedaży panierowanych kurczaków, jest już w rękach firmy Wojtex, operatora sieci pizzerii Biesiadowo i Crazy Piramid Pizza. Nowy właściciel przejął 14 lokali. Jak dowiedział się portal Franchising.pl, marka Western Chicken pozostanie na rynku i będzie dalej rozwijana.
- Do końca roku planujemy mieć 30 punktów – zapowiada Wojciech Goduński.

Rozwój będzie kontynuowany zarówno w Polsce, jak i za granicą, gdzie już wcześniej działał franczyzowy lokal Western Chicken w brytyjskim Ashford.
-  Mamy już kolejną osobę zainteresowaną otwarciem punktu w Anglii i myślę, że niebawem podpiszemy z nią umowę. Zamierzamy też podpisywać umowy z masterfranczyzobiorcami, którzy będą poszukiwać partnerów poza Polską – mówi Goduński.

Przejęcie sieci przez operatora Biesiadowa oznacza zmianę warunków współpracy z franczyzobiorcami. Obniżony zostaje finansowy próg wejścia. Do tej pory do uruchomienia własnego punktu Western Chicken potrzeba było kwoty rzędu 40-60 tys. zł. Obecnie koszt zaczyna się od 30 tys. zł. Franczyzobiorca powinien dysponować lokalem o powierzchni co najmniej 40 m2.
- Nie pobieramy opłaty za przystąpienie do sieci. Zaproponujemy też znacznie niższe ceny produktów kupowanych przez franczyzobiorców. Jest to możliwe, ponieważ posiadamy własny system dystrybucyjny i pomijamy wszystkich pośredników – tłumaczy Goduński. - Wprowadzamy natomiast opłatę franczyzową w wysokości 800 zł miesięcznie.

Wydaje się więc, że obecnym franczyzobiorcom Western Chicken zmiana właściciela wyjdzie na dobre. Zaś franczyzodawca liczącego ponad 100 lokali Biesiadowa dołącza do swojego portfolio kolejną markę i po raz kolejny udowadnia, że najwięksi gracze rynkowi muszą się z nim liczyć.

(gum)


POPULARNE NA FORUM

Zdrowo i Zielono

kontynuując wątek zapraszam również na ciekawy blog o zdrowej żywności gdzie znajdziecie wiele fit przepisów

9 wypowiedzi
ostatnia 12.10.2018
Zdrowo i Zielono

W ostatnim czasie bardzo popularne zrobiły się zdrowe przekąski oraz lunch który można bez problemów zabrać np. do pracy. Wymieniono już tu kilka stron a ja dorzucam...

9 wypowiedzi
ostatnia 12.10.2018
Franczyza 7Street - jakie opinie?

watches for men -- mens watches -- womens watches

4 wypowiedzi
ostatnia 11.10.2018
Piec do pizzy - jaki wybrać ?

jeżeli poszukujesz naprawdę dobrego pieca do pizzy zapraszam do kontaktu z zespołem gastrro.pl doradzą i przygotują ciekawą ofertę. Pieców jest tak dużo, że trzeba...

56 wypowiedzi
ostatnia 10.10.2018
Dobre miejsce na pizzerię

A jak uważacie są w okolicy jakieś dobre firmy które wykonują cięcie stali (https://gomar.org.pl/) ?

2 wypowiedzi
ostatnia 09.10.2018
Franczyza 7Street - jakie opinie?

Nie wiem czy to na tyle znana marka, że warto. Osobiście nie słyszałem. Widzę, w mapach Google https://maps.google.com, że głównie są w Warszawie. Ja szukałem tutaj...

4 wypowiedzi
ostatnia 08.10.2018
Catering dietetyczny Na Zdrowie - opłacalna inwestycja?

Temat opłacalny jak najbardziej, coraz więcej ludzi jednocześnie chce dobrze wyglądać i jednocześnie dużo pracuje, przez co niema czasu na robienie posiłków w domu....

53 wypowiedzi
ostatnia 03.10.2018
Lodziarnie Lody Przygoda - ktoś współpracuje?

Nie polecam współpracy z Lody Przygoda. Jeśli nie chcesz stracić kasy, to uważaj na tych byznesmenuf.

9 wypowiedzi
ostatnia 02.10.2018