03.11.2014

Cel do wykonania

Zadaniem partnerów Town&Country jest zbudowanie minimum 15 domów jednorodzinnych rocznie.

Town&Country istnieje na rynku europejskim od 1997 roku i liczy obecnie ponad 300 przedstawicieli. Rozwojem franczyzy w Polsce i jedynym masterfranczyzodawcą jest firma HS-Solid Polska. Współpraca polega na budowaniu domów pod niemiecką marką Town&Country. Partner otrzymuje projekty murowanych domów jednorodzinnych oraz kalkulacje kosztów budowy. Dzięki wyliczeniom już na pierwszym spotkaniu klient zainteresowany wybudowaniem domu dowiaduje się o przewidywanych nakładach finansowych. Bezpieczeństwo inwestycji zapewniają trzy certyfikaty gwarancyjne wliczone w cenę każdego domu  Town&Country: finansowy, jakościowy i serwisowy.

Rodzina we własnym domku jednorodzinnym Fot. Town&Country

Według raportu „Jak budują Polacy” przygotowanego przez portal Oferteo najchętniej budujemy domy na podstawie gotowych projektów (66 proc.). Jedynie jedna trzecia ankietowanych decyduje się na indywidualne zamówienie. Najbardziej popularna jest wciąż technologia murowana (41,5 proc.).

- Mamy już pięciu licencjobiorców działających w Polsce. Naszym celem jest pozyskanie jeszcze ok. 15. Oferujemy dwie możliwości współpracy: szukamy osób, pochodzących z branży finansowej, zajmujących się obsługą kredytobiorców, albo specjalizujących się w pośrednictwie w sprzedaży domów jednorodzinnych. Drugi wariant współpracy skierowany jest do małej lub średniej firmy budowlanej, która powinna być w stanie wybudować 15 domów rocznie – mówi Michał Pietrzyk, menedżer ds. rozwoju Town&Country.

Współpraca polega na budowaniu domów pod niemiecką marką Town&Country. Partner otrzymuje projekty murowanych domów jednorodzinnych, know-how oraz kalkulacje dotyczące kosztów budowy. Dzięki wyliczeniom już na pierwszym spotkaniu klient zainteresowany wybudowaniem domu dowiaduje się o przewidywanych nakładach finansowych. Bezpieczeństwo inwestycji zapewniają trzy certyfikaty gwarancyjne wliczone w cenę każdego domu  Town&Country: finansowy, jakościowy i serwisowy.

Town&Country poszukuje do współpracy partnerów już od 2008 roku. Idealnym rozwiązaniem dla firmy byłoby znalezienie franczyzobiorców w każdym województwie, ale na razie udało się zrealizowań plan tylko w 30 proc. (awr)

Udostępnij artykuł

Komentarze na forum

0

Anna Wrona

dziennikarz