Dotacje Export Group specjalizuje się w pozyskiwaniu dotacji ze środków unijnych od 2007 roku. Firma zapewnia, że jej skuteczność w tym zakresie wynosi ponad 80 procent.
Piątek
28.11.2014
Franczyzobiorcy pomogą firmie Dotacje Export Group pozyskać środki z Unii Europejskiej dla przedsiębiorstw z sektora MŚP.
 

Dotacje Export Group, firma specjalizująca się w pozyskiwaniu dotacji unijnych, planuje do czerwca 2015 roku otworzyć 50 biur franczyzowych. Placówki mają obsługiwać mikro, małe i średnie przedsiębiorstwa. Strategia firmy jest odpowiedzią na polską politykę rozwoju regionalnego, która zakłada pozyskanie z budżetu unijnego 32 miliardy euro w latach 2014-2020 na inicjatywy lokalne. Pieniądze będą kierowane do sektora małych i średnich przedsiębiorstw.

Stawka jest wysoka, dlatego Dotacje Export Group chce pełnić kluczową rolę w doradztwie przy pozyskiwaniu dotacji unijnych. Firma zamierza zagospodarować niszę i skoncentrować się na obsłudze drobnych przedsiębiorców, którzy dotychczas mieli utrudniony dostęp do specjalistycznych usług związanych z pozyskiwaniem wsparcia finansowego od UE. – Branża dzieli się na profesjonalne firmy zainteresowane walką o dotacje dla projektów o wartości co najmniej kilku milionów złotych oraz na amatorów, którzy piszą skazane na niepowodzenie niskiej jakości wnioski o dotacje dla małych firm – mówi Piotr Buchalski, prezes Dotacje Export Group.

Firma chce wyjść naprzeciw właścicielom mniejszych firm i fachowo wesprzeć ich w staraniach o pieniądze unijne. – Budujemy sieć lokalnych biur doradczych z profesjonalnym wsparciem merytorycznym i procedurami gwarantującymi wysoką jakość usług. Mocny nacisk kładziemy na szkolenia naszych franczyzobiorców i ich pracowników. Stosujemy te same co instytucje przyznające dofinansowanie procedury sprawdzania i oceny projektów – mówi Piotr Buchalski.  

Koszt inwestycji w biuro franczyzowe Dotacje Export Group wynosi od 45 do 70 tys. zł. Wysokość kwoty uzależniona jest od lokalizacji biura, jego powierzchni i liczby pracowników. Franczyzobiorcy zarabiają na przygotowaniu wniosków o dotacje unijne oraz na prowizji za ich przyznanie. Zwrot z inwestycji następuje już w pierwszym roku działalności. (mk)


doradca we franczyzie

NAJCZEŚCIEJ CZYTANE

Jaki biznes się opłaci w 2018? /01.12.2017

Sprawdziliśmy, w jaki biznes warto zainwestować w nadchodzącym roku. Tłumaczymy, jak otworzyć i z sukcesem prowadzić spaghetterię, sklep z bielizną, pączkarnię, agencję Mikołajów, park trampolin oraz firmę sprzedającą kosze prezentowe. Opisujemy też sprawdzone franczyzy z branży usługowej. Radzimy, jak przeprowadzić remanent w firmie.

Franczyza - czym to się je? /27.10.2008

Franczyza to sposób na własny biznes pod znanym logo. Korzystają z niej największe światowe marki, warto więc wiedzieć czym jest biznes na licencji franczyzowej.

Kto może mieć McDonalda? /29.08.2015

Własny McDonald to nieosiągalny cel dla niejednego biznesowego marzyciela. Kto więc może mieć swojego McDonalda? Aneta Czaplicka ma pięć restauracji pod tym szyldem.

Jak odnieść sukces we franczyzie? /01.06.2018

Planujesz inwestycję w biznes franczyzowy? Podpowiadamy czym się kierować, żeby wybrać właściwą franczyzę dla siebie i odnieść sukces w biznesie. Analizujemy czy bardziej opłaca się otworzyć firmę transportową, piwny ogródek, drukarnię internetową czy firmę produkującą pościel. Ponadto prezentujemy 15 sprawdzonych pomysłów na sklep odzieżowy znanej marki. Zdradzamy 10 najczęstszych błędów franczyzobiorców. Radzimy, jakie triki marketingowe opłaca się zastosować, żeby sprzedać więcej. Zbigniew Inglot opowiada nam jak z małej firmy rodzinnej zbudować koncern znany niemal na całym świecie.

Wypożyczalnia samochodów: zysk na czterech kółkach /08.06.2015

Uruchomienie wypożyczalni samochodów jest kosztowne. Jednak wydatek szybko się zwraca, bo za kierownicą pożyczonego auta najczęściej siadają turyści, którzy podczas urlopu nie oszczędzają.

POPULARNE NA FORUM

Jak odzyskać odszkodowanie po wypadku komunikacyjnym?

Ja korzystałam z firmy odszkodowawczej, to było parę miesięcy temu. Miałam wypadek samochodowy - nie z mojej winy i zostały mi wypłacone pieniądze z oc sprawcy....

78 wypowiedzi
ostatnia 13.06.2018
Jak odzyskać odszkodowanie po wypadku komunikacyjnym?

Ja korzystałam z firmy odszkodowawczej, to było parę miesięcy temu. Miałam wypadek samochodowy - nie z mojej winy i zostały mi wypłacone pieniądze z oc sprawcy....

78 wypowiedzi
ostatnia 13.06.2018
Czy warto zatrudniać własnego prawnika

Według mnie to bardzo dobry pomysł. Pomoc dobrego prawnika nieważne jak dobra by to branża była jest po prostu potrzebna ! Ja osobiście współpracuje z...

58 wypowiedzi
ostatnia 11.06.2018
Dotacje do wzięcia

Z dotacjami jest jak żebractwem. Prawdziwy przedsiębiorca z nich nie korzysta! __________________ Plagiat i jego typy

9 wypowiedzi
ostatnia 08.06.2018
Firma bankrutuje - co robić?

FIrma bankrutuje z wielu powodów. W wielu przypadkach problemem jest tutaj finansowanie.Firma nie ma szans na kredyt w banku. Nie jest w stanie zapłacić za dostawy. I przez...

42 wypowiedzi
ostatnia 08.06.2018
Jaki bank polecacie ?

Rozumiem, że chodzi tutaj o konto firmowe? Jeśli tak to polecam zajrzeć sobie na ten ranking kont bankowych dla firm Ranking jest aktualizowany na bieżąco tak wiec masz...

3 wypowiedzi
ostatnia 08.06.2018
Jak odzyskać odszkodowanie po wypadku komunikacyjnym?

Słyszałam wiele różnych opinii na temat wielu firm. Ja jak miałam problem z ubezpieczycielem to pomoc uzyskałam w http://odszkodowania123.pl/ . Mają duże doświadczenie...

78 wypowiedzi
ostatnia 06.06.2018
Szukam prawnika z Poznania - projekty, negocjacje, umowy

Korzystałem z pomocy Kancelarii Walterowicz z Poznania właśnie, z siedzibą przy Piaskowej. Polecam do każdej sprawy, świetni doradcy.

44 wypowiedzi
ostatnia 31.05.2018