28.11.2014

Prowizja od 30 miliardów euro

Franczyzobiorcy pomogą firmie Dotacje Export Group pozyskać środki z Unii Europejskiej dla przedsiębiorstw z sektora MŚP.

Dotacje Export Group, firma specjalizująca się w pozyskiwaniu dotacji unijnych, planuje do czerwca 2015 roku otworzyć 50 biur franczyzowych. Placówki mają obsługiwać mikro, małe i średnie przedsiębiorstwa. Strategia firmy jest odpowiedzią na polską politykę rozwoju regionalnego, która zakłada pozyskanie z budżetu unijnego 32 miliardy euro w latach 2014-2020 na inicjatywy lokalne. Pieniądze będą kierowane do sektora małych i średnich przedsiębiorstw.

Ryzy banknotów 50 złotowych.

Dotacje Export Group specjalizuje się w pozyskiwaniu dotacji ze środków unijnych od 2007 roku. Firma zapewnia, że jej skuteczność w tym zakresie wynosi ponad 80 procent.

Stawka jest wysoka, dlatego Dotacje Export Group chce pełnić kluczową rolę w doradztwie przy pozyskiwaniu dotacji unijnych. Firma zamierza zagospodarować niszę i skoncentrować się na obsłudze drobnych przedsiębiorców, którzy dotychczas mieli utrudniony dostęp do specjalistycznych usług związanych z pozyskiwaniem wsparcia finansowego od UE. – Branża dzieli się na profesjonalne firmy zainteresowane walką o dotacje dla projektów o wartości co najmniej kilku milionów złotych oraz na amatorów, którzy piszą skazane na niepowodzenie niskiej jakości wnioski o dotacje dla małych firm – mówi Piotr Buchalski, prezes Dotacje Export Group.

Firma chce wyjść naprzeciw właścicielom mniejszych firm i fachowo wesprzeć ich w staraniach o pieniądze unijne. – Budujemy sieć lokalnych biur doradczych z profesjonalnym wsparciem merytorycznym i procedurami gwarantującymi wysoką jakość usług. Mocny nacisk kładziemy na szkolenia naszych franczyzobiorców i ich pracowników. Stosujemy te same co instytucje przyznające dofinansowanie procedury sprawdzania i oceny projektów – mówi Piotr Buchalski.  

Koszt inwestycji w biuro franczyzowe Dotacje Export Group wynosi od 45 do 70 tys. zł. Wysokość kwoty uzależniona jest od lokalizacji biura, jego powierzchni i liczby pracowników. Franczyzobiorcy zarabiają na przygotowaniu wniosków o dotacje unijne oraz na prowizji za ich przyznanie. Zwrot z inwestycji następuje już w pierwszym roku działalności. (mk)

Udostępnij artykuł

Komentarze na forum

0

Magdalena Kurda

doradca we franczyzie
Napisz do autora