01.04.2015

Głodni biznesu

Na pizzę o średnicy 57 cm skusiło się wielu klientów oraz 120 franczyzobiorców. W tym roku do Biesiadowa ma dołączyć kolejnych 40.

Firma Wojtex pierwsze Biesiadowo otworzyła w 2007 roku w Aleksandrowie Łódzkim. Pizzeria mieszcząca 200 gości cieszyła się dużą popularnością wśród klientów oraz inwestorów zainteresowanych skopiowaniem formatu lokalu. W ten sposób powstało pięć kolejnych pizzerii w Łodzi. Oficjalnie sprzedaż licencji na biznes ruszyła w 2008 roku, dzięki czemu w dwa lata powstało 30 nowych restauracji. Duża grupa zakupowa skłoniła franczyzodawcę do uruchomienia hurtowni zaopatrującej w produkty niezbędne do wyrobu pizzy. Dzięki temu sieć urosła do 120 lokali pod czterema brandami. Oprócz Biesiadowa są to Crazy Piramid Pizza, Western Chicken i Rybkodajnia.

Klienci Biesiadowa w pizzerii Fot. Biesiadowo

Inwestycja w pizzerię Biesiadowo i Crazy Piramid Pizza wynosi minimum 42 tys. zł, przy założeniu, że lokal liczy 70 m2.

Biesiadowo i Crazy Piramid Pizza różnią się menu. Pierwszy koncept oferuje pizzę, w tym swój flagowy produkt – pizzę o średnicy 57 centymetrów. Natomiast w menu Crazy Piramid Pizza znajdują się zapiekanki, hamburgery, kebab oraz pizza w kształcie rożka. Drugi z konceptów jest bardziej elastyczny, bowiem umożliwia sprzedaż z okienka włoskiego przysmaku, a właściciele już działających restauracji mogą wykupić licencję na serwowanie wyłącznie rożka z pizzy. Standardowo lokale obu sieci liczą 70 m2.

- Obecnie na terenie kraju działa ponad 120 punktów franczyzowych naszych czterech marek. Ostatnio udało nam się otworzyć lokale w Krakowie, Płocku i Skawinie. W 2015 roku planujemy powiększyć sieci Biesiadowo i Crazy Piramid Pizza o ok. 40 nowych pizzerii. Restauracje otwieramy zarówno w mniejszych miastach, takich jak chociażby Kobyłka licząca 20 tys. mieszkańców czy Nowa Dęba – 11 tys. mieszkańców, jak również w dużych aglomeracjach: Warszawie, Krakowie i Poznaniu – mówi Tomasz Wiśniewski, menedżer w firmie Wojtex.

Inwestycja w pizzerię każdego z konceptów firmy Wojtex wynosi min. 42 tys. zł, przy założeniu, że lokal liczy 70 m2. Miesięczna opłata franczyzowa wynosi 800-1000 zł. Franczyzobiorcy przygotowują się do prowadzenia biznesu w specjalnie przygotowanym centrum szkoleniowym. Podczas szkolenia prezentowane są sposoby przygotowania serwowanych w restauracjach dań, a także standardy obsługi klientów i przykładowe działania marketingowe. Partnerzy Biesiadowa i Crazy Piramid Pizzy mają zagwarantowaną wyłączność terytorialną.

Udostępnij artykuł

Komentarze na forum

0