20.05.2015

Kancelaria w realu i w internecie

Franczyzobiorcy Kancelarii Prawnych Omega będą doradzać również poprzez internet. Tego wymaga rynek.

W latach 2004-2013 łączna liczba adwokatów i radców prawnych wzrosła o 68 proc. z 23 do prawie 39 tys. – wynika z danych Naczelnej Rady Adwokackiej i Krajowej Rady Radców Prawnych. Konkurencja jest coraz większa, nie dziwi więc fakt, że kancelarie prawne szukają nowych kanałów reklamy i dotarcia do klientów.

Biznesmeni Fot. Pixabay

Koszt otwarcia Kancelarii Prawnej Omega to około 40 tys. zł.

– W ostatnich latach powstało wiele internetowych kancelarii prawnych i serwisów prawniczych umożliwiających kontakt z prawnikiem niemalże przez całą dobę, zapewniających szeroki wachlarz usług. Dlatego tak ważna dla naszych franczyzobiorców jest możliwość nawiązania kontaktu z potencjalnymi klientami również za pośrednictwem witryny internetowej. To szansa na zdobycie i utrzymanie klientów przy dużej konkurencji na rynku – mówi Jarosław Panasiuk, prezes zarządu Omega Kancelarie Prawne.

Dlatego pracownicy Kancelarii Prawnych Omega udzielają porad również za pośrednictwem formularza kontaktowego na stronie internetowej oraz telefonicznej infolinii. Koszt porady uzależniony jest od rodzaju zagadnienia, ale też wielkości miasta, w których kancelaria ma siedzibę.

Jak zapewnia prezes zarządu firmy, jest to biznes nie tylko dla prawników i radców prawnych. Twierdzi, że jest gotów podjąć współpracę z każdą przedsiębiorczą sobą. Jednak nie mający odpowiedniego wykształcenia franczyzobiorca musi liczyć się z koniecznością zatrudnienia wykwalifikowanej osoby, co podnosi koszt prowadzania kancelarii.

– Do właściwego prosperowania kancelarii niezbędni są: pracownik sekretariatu, osoba świadcząca obsługę prawną tj. radca prawny, adwokat lub osoba z wykształceniem prawniczym i doświadczeniem w obsłudze prawnej klientów, a także ktoś, kto będzie roznosił ulotki. Ważne jest odpowiednie dobranie współpracowników. Zatrudnienie niewłaściwego prawnika może grozić fiaskiem nowo powstałej kancelarii. To musi być osoba zaufana i z doświadczeniem – mówi Jarosław Panasiuk.

Koszt otwarcia Kancelarii Prawnej Omego sięga ok. 40 tys. zł. Opłata wstępna to wydatek 12 tys. zł, pozostałe obciążenia stanowią koszt wynajmu i wyposażenia biura. O wymaganiach dotyczących lokalu na kancelarię przeczytasz w artykule Mieć sędziego za sąsiada na portalu Lokalnabiznes.pl

Omega Kancelarie Prawne szukają franczyzobiorców w miastach powyżej 40 tys. mieszkańców. Obecnie sieć liczy 17 kancelarii, w tym cztery własne. Franczyzodawca chce do końca bieżącego roku otworzyć 12 punktów.

Udostępnij artykuł

Komentarze na forum

0

Milena Trojanowska

dziennikarz
Napisz do autora