Kancelaria w realu i w internecie

Koszt otwarcia Kancelarii Prawnej Omega to około 40 tys. zł.
Środa
20.05.2015
Franczyzobiorcy Kancelarii Prawnych Omega będą doradzać również poprzez internet. Tego wymaga rynek.
 

W latach 2004-2013 łączna liczba adwokatów i radców prawnych wzrosła o 68 proc. z 23 do prawie 39 tys. – wynika z danych Naczelnej Rady Adwokackiej i Krajowej Rady Radców Prawnych. Konkurencja jest coraz większa, nie dziwi więc fakt, że kancelarie prawne szukają nowych kanałów reklamy i dotarcia do klientów.

– W ostatnich latach powstało wiele internetowych kancelarii prawnych i serwisów prawniczych umożliwiających kontakt z prawnikiem niemalże przez całą dobę, zapewniających szeroki wachlarz usług. Dlatego tak ważna dla naszych franczyzobiorców jest możliwość nawiązania kontaktu z potencjalnymi klientami również za pośrednictwem witryny internetowej. To szansa na zdobycie i utrzymanie klientów przy dużej konkurencji na rynku – mówi Jarosław Panasiuk, prezes zarządu Omega Kancelarie Prawne.

Dlatego pracownicy Kancelarii Prawnych Omega udzielają porad również za pośrednictwem formularza kontaktowego na stronie internetowej oraz telefonicznej infolinii. Koszt porady uzależniony jest od rodzaju zagadnienia, ale też wielkości miasta, w których kancelaria ma siedzibę.

Jak zapewnia prezes zarządu firmy, jest to biznes nie tylko dla prawników i radców prawnych. Twierdzi, że jest gotów podjąć współpracę z każdą przedsiębiorczą sobą. Jednak nie mający odpowiedniego wykształcenia franczyzobiorca musi liczyć się z koniecznością zatrudnienia wykwalifikowanej osoby, co podnosi koszt prowadzania kancelarii.

– Do właściwego prosperowania kancelarii niezbędni są: pracownik sekretariatu, osoba świadcząca obsługę prawną tj. radca prawny, adwokat lub osoba z wykształceniem prawniczym i doświadczeniem w obsłudze prawnej klientów, a także ktoś, kto będzie roznosił ulotki. Ważne jest odpowiednie dobranie współpracowników. Zatrudnienie niewłaściwego prawnika może grozić fiaskiem nowo powstałej kancelarii. To musi być osoba zaufana i z doświadczeniem – mówi Jarosław Panasiuk.

Koszt otwarcia Kancelarii Prawnej Omego sięga ok. 40 tys. zł. Opłata wstępna to wydatek 12 tys. zł, pozostałe obciążenia stanowią koszt wynajmu i wyposażenia biura. O wymaganiach dotyczących lokalu na kancelarię przeczytasz w artykule Mieć sędziego za sąsiada na portalu Lokalnabiznes.pl

Omega Kancelarie Prawne szukają franczyzobiorców w miastach powyżej 40 tys. mieszkańców. Obecnie sieć liczy 17 kancelarii, w tym cztery własne. Franczyzodawca chce do końca bieżącego roku otworzyć 12 punktów.


Milena Trojanowska
Milena Trojanowska
dziennikarz

NAJCZEŚCIEJ CZYTANE

Jaki biznes się opłaci w 2018? /01.12.2017

Sprawdziliśmy, w jaki biznes warto zainwestować w nadchodzącym roku. Tłumaczymy, jak otworzyć i z sukcesem prowadzić spaghetterię, sklep z bielizną, pączkarnię, agencję Mikołajów, park trampolin oraz firmę sprzedającą kosze prezentowe. Opisujemy też sprawdzone franczyzy z branży usługowej. Radzimy, jak przeprowadzić remanent w firmie.

Franczyza - czym to się je? /27.10.2008

Franczyza to sposób na własny biznes pod znanym logo. Korzystają z niej największe światowe marki, warto więc wiedzieć czym jest biznes na licencji franczyzowej.

Kto może mieć McDonalda? /29.08.2015

Własny McDonald to nieosiągalny cel dla niejednego biznesowego marzyciela. Kto więc może mieć swojego McDonalda? Aneta Czaplicka ma pięć restauracji pod tym szyldem.

Jak odnieść sukces we franczyzie? /01.06.2018

Planujesz inwestycję w biznes franczyzowy? Podpowiadamy czym się kierować, żeby wybrać właściwą franczyzę dla siebie i odnieść sukces w biznesie. Analizujemy czy bardziej opłaca się otworzyć firmę transportową, piwny ogródek, drukarnię internetową czy firmę produkującą pościel. Ponadto prezentujemy 15 sprawdzonych pomysłów na sklep odzieżowy znanej marki. Zdradzamy 10 najczęstszych błędów franczyzobiorców. Radzimy, jakie triki marketingowe opłaca się zastosować, żeby sprzedać więcej. Zbigniew Inglot opowiada nam jak z małej firmy rodzinnej zbudować koncern znany niemal na całym świecie.

Wypożyczalnia samochodów: zysk na czterech kółkach /08.06.2015

Uruchomienie wypożyczalni samochodów jest kosztowne. Jednak wydatek szybko się zwraca, bo za kierownicą pożyczonego auta najczęściej siadają turyści, którzy podczas urlopu nie oszczędzają.

POPULARNE NA FORUM

Jak odzyskać odszkodowanie po wypadku komunikacyjnym?

Ja korzystałam z firmy odszkodowawczej, to było parę miesięcy temu. Miałam wypadek samochodowy - nie z mojej winy i zostały mi wypłacone pieniądze z oc sprawcy....

78 wypowiedzi
ostatnia 13.06.2018
Jak odzyskać odszkodowanie po wypadku komunikacyjnym?

Ja korzystałam z firmy odszkodowawczej, to było parę miesięcy temu. Miałam wypadek samochodowy - nie z mojej winy i zostały mi wypłacone pieniądze z oc sprawcy....

78 wypowiedzi
ostatnia 13.06.2018
Czy warto zatrudniać własnego prawnika

Według mnie to bardzo dobry pomysł. Pomoc dobrego prawnika nieważne jak dobra by to branża była jest po prostu potrzebna ! Ja osobiście współpracuje z...

58 wypowiedzi
ostatnia 11.06.2018
Dotacje do wzięcia

Z dotacjami jest jak żebractwem. Prawdziwy przedsiębiorca z nich nie korzysta! __________________ Plagiat i jego typy

9 wypowiedzi
ostatnia 08.06.2018
Firma bankrutuje - co robić?

FIrma bankrutuje z wielu powodów. W wielu przypadkach problemem jest tutaj finansowanie.Firma nie ma szans na kredyt w banku. Nie jest w stanie zapłacić za dostawy. I przez...

42 wypowiedzi
ostatnia 08.06.2018
Jaki bank polecacie ?

Rozumiem, że chodzi tutaj o konto firmowe? Jeśli tak to polecam zajrzeć sobie na ten ranking kont bankowych dla firm Ranking jest aktualizowany na bieżąco tak wiec masz...

3 wypowiedzi
ostatnia 08.06.2018
Jak odzyskać odszkodowanie po wypadku komunikacyjnym?

Słyszałam wiele różnych opinii na temat wielu firm. Ja jak miałam problem z ubezpieczycielem to pomoc uzyskałam w http://odszkodowania123.pl/ . Mają duże doświadczenie...

78 wypowiedzi
ostatnia 06.06.2018
Szukam prawnika z Poznania - projekty, negocjacje, umowy

Korzystałem z pomocy Kancelarii Walterowicz z Poznania właśnie, z siedzibą przy Piaskowej. Polecam do każdej sprawy, świetni doradcy.

44 wypowiedzi
ostatnia 31.05.2018