22.04.2016

200 na liczniku

Eurobank otworzył właśnie dwusetną franczyzową placówkę bankową.

Eurobank pojawił się na rynku jako specjalista od kredytów gotówkowych i szybko wyrósł na na jednego z liderów consumer finance w Polsce. Dziś jest bankiem detalicznym z szeroką ofertą dla klienta indywidualnego.  Obecnie posiada 282 oddziały własne, a w kwietniu uruchomił 200. placówkę partnerską, która mieści się w Tomaszowie Mazowieckim. Odkąd Eurobank zajął się franczyzą, stawiał na miejscowości pomiędzy 12 a 25 tys. mieszkańców, dziś 85 proc. sieci partnerskiej znajduje się w takich lokalizacjach. Obecnie Eurobank nadal szuka miejsc na rynku do kolejnych otwarć w miastach pomiędzy 12-25 tys. mieszkańców. 

Franczyzobiorcy Eurobanku Fot. Eurobank

Koszt inwestycji w dwustanowiskową placówkę franczyzową Eurobanku to około 39 tys. zł.

Cały czas staramy się, by nasz model franczyzowy był atrakcyjny i dostępny dla kolejnych inwestorów. Szukamy lokalizacji zapewniających duży potencjał sprzedażowy naszym partnerom, w tej kwestii bierzemy też pod uwagę ich propozycje. Rok do roku liczba placówek franczyzowych zwiększa się o kolejne oddziały i systematycznie rośnie liczba tzw. multifranczyzobiorców, czyli partnerów prowadzących więcej niż jedną placówkę. Obecnie jest ich 46, co stanowi niemal 40 proc. sieci   wyjaśnia Tomasz Pawłowski, dyrektor sieci franczyzowej w Eurobanku.

Placówki franczyzowe funkcjonują pod marką Eurobanku i korzystają ze standardowych wizualizacji oraz materiałów marketingowych. Wszystkie produkty i usługi oferowane w placówkach franczyzowych są identyczne jak  w tradycyjnych oddziałach banku. Znajdują się wśród nich: kredyty gotówkowe, karty kredytowe i płatnicze, lokaty terminowe, kredyty hipoteczne i rachunki oszczędnościowo-rozliczeniowe.

Koszt inwestycji w dwustanowiskową placówkę franczyzową Eurobanku to około 39 tys. złotych. Do wskazanej kwoty należy doliczyć koszty adaptacji lokalu. Bank szacuje, że na prowadzeniu placówki partnerskiej franczyzobiorca może uzyskać dochód od kilku do kilkudziesięciu tys. zł miesięcznie.

 

Udostępnij artykuł

Komentarze na forum

1

Łukasz Michalak

dziennikarz
Napisz do autora