11.09.2002

Lewiatan wdraża platformę Merkury

Do końca tego roku już blisko 200 sklepów z sieci Lewiatana ma funkcjonować w systemie Elektronicznej Sieci Handlowej Merkury

W połowie sierpnia w Białymstoku odbyła sie prezentacja działania platformy, w której uczestniczyło prawie 100 właścicieli sklepów Lewiatana z całego kraju.
- Spodziewam się, że po pokazie funkcjonowania Elektronicznej Sieci Handlowej Merkury Właściciele sklepów i hurtownicy zaczną się szybko przyłączać do platformy – powiedział dla Supermarketu Polska Bogdan Theisebach, wiceprezes ZkiP Lewiatan. – Oceniamy, że do końca tego roku w tym systemie będzie funkcjonowało około 200 naszych sklepów.

W ESH Merkury udziały maja: skarb państwa, hurtownie spożywcze ( m.in. DLS, ABCenter, Boss), Polska Izba Handlu i ZKiP Lewiatan’94.

Podczas pokazu funkcjonowania sieci odbyła się prezentacja działania kanału dystrybucjnego i sposobu robienia zakupow.
– Nasza platforma jest wyższą generacją tego, co ma sieć Eldorado. ESH Merkury daje sklepom możliwiość łączenia się i robienia zakupów nie tylko w jednej hurtowni, ale w kilku, kilkunastu naraz - powiedział dla Supermarketu Polska przedstawiciel Lewiatana.

Pod szyldem Lewiatan funkcjonuje blisko 1600 sklepów. W całym kraju działa blisko 16 regionalnych spółek operatorskich zarządzających obiektami z danego regionu. Sieć w ostatnim czasie przeprowadza akcje weryfikacji swoich placówek.

Więcej: Supermarket Polska, wrzesień 2002, str. 15

Udostępnij artykuł

Komentarze na forum

0