Forum: Grosik 1475

Tomek 15.04.2004 *.pd155.wygoda.sdi.tpnet.pl

Przypadkiem trafiłem na te strony i myślę że mogę podzielić się swoim (małym)doświadczeniem. Mieszkam w miejscowości gdzie działa Mieszko i Grosik a opłaty robiłem w jednym jak i w drugim. Wpłacałem więcej w grosiku bo mam bliżej ale kiedyś zablokowali mi komórkę bo pieniądze szły 9 dni. Teraz opłacam w Mieszku i jak narazie żadnych problemów z tym nie mam. Jest OK pozdrawiam.

Piotr 15.04.2004 *.komp01.kknjo.univ.gda.pl

Na poczcie pieniądze nieraz idą 2 tygodnie????

Artur 15.04.2004 *.interspeed170-102.stnet.pl

Tomku, nie dziw się. Za prąd możesz nie płacić po 3 miesiące. Komórkę ci wyłączą po miesiącu. Niema sprawiedliwości na tym świecie. To nie wina Mieszka czy grosika, lecz TWOJA.

paweł 16.04.2004 *.ahr120.neoplus.adsl.tpnet.pl

Nie za bardzo rozumiem dlaczego zajmuje to tyle czasu , mając konto z obsługą przez internet ,przelew można zrobić w każdej chwili (nawet w nocy).Odbiorca pieniądze ma na drugi dzień .
Mieszko i Grosik pewnie wrzucają je na lokate ;-))

paweł 16.04.2004 *.ahr120.neoplus.adsl.tpnet.pl

Interesuje mnie jeszcze jedna sprawa : czy firmy mieszko i grosik mają umowy z instytucjami do których wysyłają pieniądze np. Energetyka , Idea ,Era ?
Czy może przelewają to na swoje konto i bez żadnych umów rozsyłają do odbiorców ?
Może dla osób prowadzących takie punkty jest to oczywiste , ale prosze o odpowiedz .
Pozdrawiam

dziwne rzeczy 19.04.2004 *.komp01.kknjo.univ.gda.pl

moja mama wpłaciła do Grosika 6 kwietnia a 9 kwietnia było już na koncie odbiorcy.
Wydaje mi się, że jeżeli ktoś wpłaca czy to do Grosika czy na Pocztę w momencie kiedy już ma spóźnienie to nie powinien mieć pretensji do ww instytucji, że mu wyłączają komórkę, poza tym niektóre sieci komórkowe to nawet jak wpłacisz to i tak faksa z potwierdzeniem wysłać musisz;-))
pozdrawiam spóźnialskich

ARBI 24.04.2004 *.host164-178.crowley.pl

Takie punkciki działają bez komputerka? Pomijając uczciwość/nieuczciwość właścicieli, to perspektyw tu nie widać. Oferują m. in. 2 kalkulatorki - chyba się spóźniają o jakieś kilkadziesiąt lat

EDZIO 25.04.2004 *.elblag-TelEnergo.elb.vectranet.pl

Paweł, oczywiście że mieszko i grosik wysyłają płatności poprzez prywatne konto internetowe, inteligo. A żadnych umów nie mają podpisanych bo opłaty są z prywatnego konta. Tak więc wpłacając w grosiku i mieszku musimy liczyć na uczciwość właściciela.

Paweł 25.04.2004 *.pl175.bielsko.cvx.ppp.tpnet.pl

Jeśli wysyłają z prywatnego konta bez żadnych umów , to nie bardzo rozumie po co płacić kase za franczyze ? Wymyślasz jakieś ładne logo , zozglądasz się za programem do obslugi takiego biura i koniec .

piotr 26.04.2004 *.komp01.kknjo.univ.gda.pl

No tak ale wtedy musisz zatrudnic ludzi bo sam tego nie zrobisz i w zasadzie na to samo wyjdzie bo sam nie bedziesz robic przelewow dzien ma tylko 24 godziny ;-) Wydaje mi sie ze trzeba na to spojrzec racjonalnie.
Pozdrawiam

wolga 26.04.2004 *.tr7.neoplus.adsl.tpnet.pl

witam,
czy może orentujecie się Państwo co się będzie działo z Grosikiem i jemu podobnymi agencjami po wejściu Polski do unii , podobno firmy o takim profilu muszą mieć podpisaną umowę ,z bankiem , ewentualnie z firmami na dobro których pobierają opłaty

Osoba z branży 26.04.2004 *.hi26.internetdsl.tpnet.pl

Oj Panowie, którzy uwarzacie, że to jest prosty biznes. Prowadzę punkt opłat i wiem o co w tym wszystkim biega. Nie jest to tak, że otwierasz prywatne konto i wszystko idzie. Konto musi być firmowe i nie Inteligo bo przelew kosztuje 1,49 zł. Mie ma interesu,
prawda. No ale wszyscy wiedzą lepiej. Takich przykładów mozna mnożyć.Generalnie banki płacą za przelewy i od takich firm też pobierają. Ci którzy liczą tylko na promocje mogą się srodze zawieść. Duże firmy z kolei mają lepszą pozycję negocjacyjną i właśnie z tego żyją.
Wszyscy piszą, że Mieszko i Grosik nie mają systemu informatycznego. Mała zgadywanka. Jedna z nich już ma. Nie powiem która, żeby nie robić nikomu reklamy. Niech zainteresowani sami dojdą która.
Pozdrawam

wolga 27.04.2004 *.oz240.neoplus.adsl.tpnet.pl

Konto firmowe - wiadoma rzecz każdy podmiot takie musi miec , płatnośc przez inteligo - po co przecież polecenie zapłaty jest dużo tańsze , system informatyczny - cóż w tym dziwnego przeciż to jest podstawa a nie powód do przechwałek , zresztą nie ważne która z dwóch je ma ,pytanie dotyczyło czego innego , można konkrety ?

Osoba z branzy 28.04.2004 *.hi26.internetdsl.tpnet.pl

Droga Olgo proponuję trochę korepetycji z podstawowej działalności w tym zakresie. Zamin dojdziesz do licencjonowania takiej działalności w prawie Unii Europejskiej czeka ciebie długa droga. Bo jeżeli chcesz działąć w ten sposób poprzez polecenie zapłaty to wpierw sprawdź co to jest.

wolga 28.04.2004 *.tg11.neoplus.adsl.tpnet.pl

Szanowna Osobo z Branży,doskonale wiem co to jest polecenie zapłaty i koropetycje w tej materii nie są mi potrzebne , natomiast intryguje mnie bardzo dlaczego tak usilnie Grosik itp. firmy zabiegają o podpisanie wspomnianych prze mnie umów , mam nadzieje że Szanowny oświeci mnie w tym temacie

okupant 28.04.2004 *.pc175.ostroleka.sdi.tpnet.pl

a ja mam do wszystkich ogromną prośbę-przestańcie dywagować na temat grosika czy mieszka itp.Koniec z tym.to jest już nudne.zapraszam do innych firm

wolga 29.04.2004 *.or192.neoplus.adsl.tpnet.pl

gdzie indziej tego nie ma , wiec ......

Paweł 02.05.2004 *.pb233.bielsko.cvx.ppp.tpnet.pl

Okupant
A może nie odwiedzaj tego tematu , nikt Cię do tego nie zmusza !
Chyba że masz interes w zakończeniu tego tematu ?

mona 03.05.2004 *.167-164.82-139.bia.tkb.net.pl

oplacam zawsze w Grosiku i jestem b. zadowolona z uslug tej firmy. nie ma kolejek, niskie prowizje i to mi wystarcza.

okupant 04.05.2004 *.pc175.ostroleka.sdi.tpnet.pl

a płaccie gdzie chcecie-dla mnie ten temat już się wyczerpał

Pozostałe kategorie

PROFIT system informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych przez użytkowników na forum. Usuwane będą wypowiedzi o treści reklamowej lub rażąco sprzecznej z zasadami dobrego wychowania.

Wypowiedzi mogą zamieszczać tylko zarejestrowani użytkownicy. Adres IP osoby zamieszczającej wypowiedź jest prezentowany wszystkim użytkownikom. Konta użytkowników będą blokowane w przypadku zamieszczania wypowiedzi reklamowych, niekulturalnych lub naruszających czyjeś dobre imię. W przypadku zauważenia nadużyć prosimy o kontakt: redakcja@franchising.pl.

Administrator forum porządkuje forum łącząc wątki o podobnej tematyce oraz poprawia nazwy tematów.

Redakcja zastrzega sobie prawo do wykorzystywania całości lub części wypowiedzi zamieszczonych na forum portalu Franchising.pl w artykułach publikowanych na portalu Franchising.pl i w miesięczniku Własny Biznes FRANCHISING.