04.05.2017

Pierwsza setka Nest Banku

Dziesięć miesięcy po uruchomieniu programu partnerskiego, w Krakowie ruszyła setna placówka partnerska.

Nest Bank to ubiegłoroczny debiutant. Ale nie nowicjusz, bowiem marka wyrosła z dawnego FM Banku, zaś rozwojem franczyzy zajęli się menedżerowie dawnego Meritum Banku. Franczyza Nest Banku wystartowała w lipcu 2016 roku, jednoczesnym otwarciem kilkunastu placówek. W ostatnich dniach kwietnia w Krakowie ruszyła setna placówka franczyzowa pod szyldem Nest Banku.
– Jako bank, który jest blisko klientów, dynamicznie rozwijamy sieć partnerską tak, aby jak najwięcej polskich rodzin mogło korzystać z naszych usług i produktów. Współpraca z franczyzobiorcami jest kluczowym elementem dystrybucji oferty Nest Banku, dlatego stworzyliśmy dla nich takie warunki, aby nie tylko chcieli do nas dołączyć, ale rozwijali się z nami, otwierając kolejne placówki - mówi Jacek Biskup, dyrektor departamentu sieci partnerskiej Nest Banku.

Placówka Nest Bank Fot. Nest Bank

Nest Bank otwiera placówki partnerskie w miejscowościach powyżej 15 tys. mieszkańców. Według szacunków centrali, całkowity koszt inwestycji nie powinien przekroczyć 50 tys. zł.

Każdemu nowemu franczyzobiorcy bank (po spełnieniu warunków) zapewnia pakiet startowy, którego najważniejszym elementem jest samochód przekazany w roczne użytkowanie. W jego skład wchodzą również abonament Multisport, ubezpieczenie na zdrowie i życie partnera oraz do wyboru: szyta na miarę koszula, kurs bezpiecznej jazdy, lot szybowcem. Obecnie do pakietu startowego dodawane są również przyczepy do reklamy mobilnej, laptop i drukarka - dzięki którym partnerzy mogą prowadzić obsługę mobilną klientów.

Nest Bank otwiera placówki partnerskie w miejscowościach powyżej 15 tys. mieszkańców. Idealna lokalizacja to centrum miasta, miejsce przy głównym ciągu komunikacyjnym i w centrach handlowych. Optymalna wielkość lokalu mieści się między 35-40 m2, w tym wydzielona sala obsługi o powierzchni ok. 30 m2. Według szacunków centrali, całkowity koszt inwestycji nie powinien przekroczyć 50 tys. zł. W kwocie tej zmieści się remont lokalu, zakup mebli, zakup oznakowania wewnętrznego i zewnętrznego, koszt sprzętu elektronicznego oraz kamer.

Miesięczne koszty funkcjonowania placówki Nest Banku powinny zamknąć się w kwocie 11 tys. zł. Największą cześć tej kwoty pochłoną wynagrodzenia pracowników (6 tys. zł.) oraz wynajęcie biura (ok. 3 tys. zł). Miesięczna opłata licencyjna wynosi w Nest Banku 1 tys. zł.

Udostępnij artykuł

Komentarze na forum

15

Łukasz Michalak

dziennikarz
Napisz do autora