Zanim biznes zacznie działać / Na start franczyzobiorca inwestuje we franczyzę VisionOptyk od 80 do 120 tys. zł. Za te pieniądze przeprowadza drobny remont i aranżację lokalu, kupuje meble, potrzebny sprzęt oraz towar.
Piątek
14.09.2018
Franczyzodawca VisionOptyk chce otwierać swoje salony w małych i średniej wielkości miastach. Kto może zostać franczyzobiorcą marki?
 

Właściciele salonów optycznych VisionOptyk chcieli podbić kolejne miasta i rozwinąć swój biznes. Szukając nowych możliwości, przychylnie spojrzeli na franczyzę. Doszli do wniosku, że działalność pod znanym szyldem może być kuszącym kąskiem dla wielu początkujących przedsiębiorców. Przygotowali konkretną propozycję i zaczęli promować tę formę współpracy w małych i średnich miastach. – Nie planowaliśmy otworzyć określonej liczby jednostek franczyzowych. Chodziło nam o stworzenie pomysłu dla ludzi, którzy pragną rozpocząć własny biznes – mówi Lidia Żarnowska-Prętka z VisionOptyk.

Własny biznes lepiej smakuje

Dla Jarosława Ząbka franczyza była szansą na założenie swojej firmy we Wschowej, w województwie lubuskim. – Weszliśmy we franczyzę VisionOptyk w listopadzie 2017 roku. Działałem w tej branży już ponad 10 lat i świat optyki był mi bliski – przyznaje licencjobiorca. Kandydat na franczyzobiorcę nie musi mieć doświadczenia w biznesie. Wystarczy zaangażowanie i umiejętności organizacyjne. Tajniki prowadzenia biznesu poznaje podczas dwutygodniowych szkoleń w siedzibie franczyzodawcy. Szkolenia obejmują wiedzę o produktach, technikach sprzedaży i obsłudze klienta. Co więcej, partner dostaje dostęp do rabatów na towar u producentów i stałe wsparcie przy urządzaniu sklepu.

Licencjodawcy stawiają twarde wymogi dotyczące samego lokalu na biznes. Pomieszczenie o wielkości od 50 m2 do 70 m2 musi znaleźć się w centrum małego lub średniego miasta, w miejscu o dużym natężeniu pieszych. Mimo że centra handlowe gwarantują stały ruch klientów, franczyzodawcy VisionOptyk trzymają się od nich z daleka. – Stawiamy na mniejsze miasta, w których nie ma dużych galerii handlowych. Poza tym ceny otwarcia punktu w ogromnej galerii są zaporowe – tłumaczy Lidia Żarnowska-Prętka.

Zarówno za poszukiwanie, jak i aranżację lokalu odpowiada franczyzobiorca. To on najlepiej zna dane miasto i sugeruje właścicielom, gdzie powinien stanąć sklep. W zamian za to franczyzodawcy oceniają miejsce pod kątem rentowności i dostarczają partnerowi projekt wyposażenia wnętrza. Sklep we Wschowej znajduje się przy głównej ulicy handlowej. Do zdobycia większej liczby klientów przyczynił się pobliski klasztor. – Zdecydowaliśmy się na lokal przy ulicy handlowej zamiast na rynku. Naprzeciwko naszego punktu znajduje się klasztor, do którego regularnie przyjeżdżają wycieczki pielgrzymów, zawsze ktoś do nas zajrzy. Poza tym w pobliżu jest dużo innych sklepów i banków – opowiada Jarosław Ząbek.

Początki we mgle

Franczyzobiorca VisionOptyk musi być gotowy do zaangażowania się w prowadzenie sklepu. – Nie zależy nam na partnerach, którzy chcą jedynie zainwestować w firmę. Licencjobiorca powinien poznać biznes od podszewki, przekonać się o technikach sprzedażowych na własnej skórze – mówi Lidia Żarnowska-Prętka. Z tego powodu partnerzy VisionOptyk najczęściej sami stoją za sterami firmy. Przynajmniej na początku. Przeważnie z biegiem czasu zatrudniają w gabinecie optycznym dodatkowego pracownika. Jarosław Ząbek prowadzi biznes wraz z partnerką i, jak sam przyznaje, we dwójkę są samowystarczalni. Największym wyzwaniem dla licencjobiorców ze Wschowej było wystartowanie z własnym biznesem. – Początek prowadzenia firmy to trudny okres. Otworzyliśmy sklep 100 km od domu, codziennie trzeba było do niego dojeżdżać. Nie wiedzieliśmy, czy nam wyjdzie czy nie. Na szczęście biznes się obronił, teraz już tylko doglądamy, czy wszystko funkcjonuje jak należy – mówi Jarosław Ząbek.

Na start franczyzobiorca inwestuje we franczyzę od 80 do 120 tys. zł. Za te pieniądze przeprowadza drobny remont i aranżację lokalu, kupuje meble, potrzebny sprzęt oraz towar. – Dokładna kwota jest uzależniona od wielkości pomieszczenia. Im większy sklep, tym więcej trzeba wydać na wyposażenie i produkty – tłumaczy Lidia Żarnowska-Prętka.

Wstępna opłata franczyzowa w VisionOptyk wynosi 5 tys. zł, bieżąca 1 tys. zł miesięcznie. Zwrot z inwestycji następuje od roku do dwóch lat od założenia firmy.


Wygodne zakupy / Lokal, w którym będzie się mieścił salon VisionOptyk powinien mieć od 50 m kw. do 70 m kw. powierzchni.

POPULARNE NA FORUM

Psychoterapia

All Arcade Games, see more at this link: https://games.lol/arcade/

9 wypowiedzi
ostatnia 16.11.2018
Wyspa handlowa z suplementami diety (G-Supplements)

A Fantastic Website Consistently comes-up with new and exciting information Although reading That I have Believe this blog is have those quality that qualify a Weblog to be a...

29 wypowiedzi
ostatnia 15.11.2018
Będąc w związku z Wilsonem przez siedem lat PROBLEMÓW AKHERETEMPLE@gmail.com lub zadzwoń / WhatsApp: +2349057261346

Będąc w związku z Wilsonem przez siedem lat, zerwał ze mną, zrobiłem wszystko, co możliwe, aby go sprowadzić, ale wszystko było na próżno, tak bardzo go pragnąłem...

1 wypowiedzi
ostatnia 14.11.2018
impossible game

The forum you shared is wonderful and very meaningful, I hope it will be widely deployed. slither io

10 wypowiedzi
ostatnia 13.11.2018
Wyspa handlowa z suplementami diety (G-Supplements)

PayMyDoctor is an online portal where you can pay your medical bills online. Using PayMyDoctor, you can pay your bills easily and quickly. paymydoctor | www.paymydoctor.com

29 wypowiedzi
ostatnia 13.11.2018
Wyspa handlowa z suplementami diety (G-Supplements)

Hi buddies, it is great written piece entirely defined, continue the good work constantly. Warmtepomp verwarming

29 wypowiedzi
ostatnia 12.11.2018
Wyspa handlowa z suplementami diety (G-Supplements)

Thank you so much for ding the impressive job here, everyone will surely like your post. Hoe werkt een warmtepomp

29 wypowiedzi
ostatnia 10.11.2018
Wyspa handlowa z suplementami diety (G-Supplements)

Wonderful illustrated information. I thank you about that. No doubt it will be very useful for my future projects. Would like to see some other posts on the same subject! home page

29 wypowiedzi
ostatnia 09.11.2018