Tomasz Jench / "Pizzerie New York Pizza Department można uruchomić w dwóch formatach. Tańszy w inwestycji jest model express, nastawiony na realizację zamówień w dostawie i na wynos".
Czwartek
13.09.2018
– Widzimy duży potencjał w mniejszych i średnich miastach, gdzie konkurencja jest znacznie słabsza – mówi Tomasz Jench, franczyzodawca New York Pizza Department.
 

Jak przebiega rozwój sieci New York Pizza Department?
Właśnie zakończyliśmy swoisty maraton. W dwa miesiące otworzyliśmy trzy nowe franczyzowe pizzerie: w Gdańsku, Warszawie i Olsztynie. W sumie mamy teraz w naszej sieci 19 lokali.

Jak widać otwieracie się i w aglomeracjach, i w średnich miastach.
Średnich, a nawet małych, jak np. Człuchów, gdzie mamy bardzo dobrze prosperujący lokal. Także ostatnie otwarcie w Olsztynie świetnie wróży na przyszłość. Ruch był bardzo duży, więc jestem pewien, że franczyzobiorca świetnie trafił z lokalizacją. Poza tym konkurencja w mieście jest niewielka, a koszty stałe prowadzenia biznesu o wiele niższe niż np. w Warszawie. Bardzo szybko można się więc spodziewać osiągnięcia rentowności. Sądzę, że takie mniejsze i średniej wielkości miasta to dobry kierunek rozwoju dla naszej sieci. Co oczywiście nie oznacza, że zamykamy się na duże ośrodki.

Ile trzeba zainwestować w lokal New York Pizza Department?
Pizzerie New York Pizza Department można uruchomić w dwóch formatach. Tańszy w inwestycji jest model express, nastawiony na realizację zamówień w dostawie i na wynos. Minimalna kwota, potrzebna w tym przypadku na start, to 35 tys. zł. W takiej kwocie możemy się zamknąć, jeśli znajdziemy lokal przystosowany już do działalności gastronomicznej. Wspomniana kwota wystarczy wówczas na zakup sprzętu gastronomicznego. Druga możliwość to otwarcie pełnej restauracji, z salą konsumpcyjną. W tym przypadku wydatki będą nieco większe, potrzebny jest również większy lokal. Minimalna kwota inwestycji – przy lokalu wielkości 50 m2 – to 55 tys. zł. To suma potrzebna na zakup sprzętu gastronomicznego. Trzeba do niej doliczyć koszty ewentualnego remontu lub adaptacji. Średnio całkowity koszt otwarcia lokalu oscyluje w granicach 2-2,5 tys. zł za m2. Jednorazowa opłata licencyjna za przystąpienie do sieci wynosi 5 tys. zł. Miesięczna opłata franczyzowa to 1 tys. zł. Nie ma opłaty marketingowej.

A jakie macie plany na najbliższą przyszłość?
Staramy się ciągle udoskonalać zarówno nasz model franczyzowy, jak i ofertę. Pracujemy nad coraz nowszymi produktami, takimi jak np. sos OMG somebody call 911 – około 50 razy ostrzejszy od tabasco. Jeśli chodzi o planowane otwarcia, to prowadzimy obecnie rozmowy z pięcioma kandydatami na franczyzobiorców, w dwóch przypadkach już szukamy lokali na pizzerie. Teraz skupiamy się tez mocno na przygotowaniach do październikowych Targów Franczyza. Po raz pierwszy wystąpimy na nich jako członek Polskiej Organizacji Franczyzodawców, do której zostaliśmy przyjęci w tym roku.

Rozmawiała Monika Wojniak-Żyłowska


Toamsz Jench / Staramy się ciągle udoskonalać zarówno nasz model franczyzowy, jak i ofertę. Pracujemy nad coraz nowszymi produktami, takimi jak np. sos OMG somebody call 911 – około 50 razy ostrzejszy od tabasco.
/2/
ZOBACZ WIĘCEJ

POPULARNE NA FORUM

Zdrowo i Zielono

kontynuując wątek zapraszam również na ciekawy blog o zdrowej żywności gdzie znajdziecie wiele fit przepisów

9 wypowiedzi
ostatnia 12.10.2018
Zdrowo i Zielono

W ostatnim czasie bardzo popularne zrobiły się zdrowe przekąski oraz lunch który można bez problemów zabrać np. do pracy. Wymieniono już tu kilka stron a ja dorzucam...

9 wypowiedzi
ostatnia 12.10.2018
Franczyza 7Street - jakie opinie?

watches for men -- mens watches -- womens watches

4 wypowiedzi
ostatnia 11.10.2018
Piec do pizzy - jaki wybrać ?

jeżeli poszukujesz naprawdę dobrego pieca do pizzy zapraszam do kontaktu z zespołem gastrro.pl doradzą i przygotują ciekawą ofertę. Pieców jest tak dużo, że trzeba...

56 wypowiedzi
ostatnia 10.10.2018
Dobre miejsce na pizzerię

A jak uważacie są w okolicy jakieś dobre firmy które wykonują cięcie stali (https://gomar.org.pl/) ?

2 wypowiedzi
ostatnia 09.10.2018
Franczyza 7Street - jakie opinie?

Nie wiem czy to na tyle znana marka, że warto. Osobiście nie słyszałem. Widzę, w mapach Google https://maps.google.com, że głównie są w Warszawie. Ja szukałem tutaj...

4 wypowiedzi
ostatnia 08.10.2018
Catering dietetyczny Na Zdrowie - opłacalna inwestycja?

Temat opłacalny jak najbardziej, coraz więcej ludzi jednocześnie chce dobrze wyglądać i jednocześnie dużo pracuje, przez co niema czasu na robienie posiłków w domu....

53 wypowiedzi
ostatnia 03.10.2018
Lodziarnie Lody Przygoda - ktoś współpracuje?

Nie polecam współpracy z Lody Przygoda. Jeśli nie chcesz stracić kasy, to uważaj na tych byznesmenuf.

9 wypowiedzi
ostatnia 02.10.2018